Jasna kula ognia widziana nad Pensylwanią. Słyszano również głośny grom dźwiękowy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dzisiaj w nocy doszło do obserwacji bardzo jasnego meteora, który wszedł w atmosferę nad Pensylwanią w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie obiekt eksplodował na dużej wysokości.

Bardzo jasny błysk miał miejscę o 3 nad ranem czasu lokalnego, co odpowiada 8:07 czasu uniwersalnego. Większość świadków raczej słyszała głośną eksplozję, która rozbrzmiała po okolicy niż widziała błysk, ale nagrania tego momentu wykonało wiele kamer telewizji przemysłowej.

Źródło: AMS

Błysk spadającego obiektu widziano w wielu stanach na północnym wschodzie USA. Organizacja AMS (American Meteor Society), zajmujaca się dokumentowaniem przypadków obserwacji meteorów nad terytorium Stanów Zjednoczonych zebrała w sumie aż 78 raportów potwierdzających wydarzenie.

   

 

 

.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj