Jasna kula ognia przeleciała nad Stanami Zjednoczonymi

Kategorie: 

Źródło: NASA Meteor Watch

9 listopada 2021 roku, jasna kula ognia przemknęła przez częściowo zachmurzone niebo nad USA. Przelot obiektu, był widoczny dla mieszkańców stanów Georgia i Alabama, w okolicach godziny 23:39 UTC. Zdarzenie zostało wykryte przez kamery NASA, co pozwoliło na precyzyjne określenie trajektorii obiektu.

 

Meteor zaobserwowano po raz pierwszy na wysokości 88 km nad miastem Taylorsville w stanie Georgia. Bolid poruszał się na północny zachód z prędkością 62 000 km/h. Obiekt wszedł w atmosferę Ziemi pod bardzo płytkim kątem, co umożliwiło mu przebycie ponad 146 km przed ostatecznym rozpadem. Światło kuli ognia zostało przyćmione przez zachmurzone niebo, więc oszacowanie rozmiaru obiektu, nie jest obecnie możliwe.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Polak21

To nas obchodzi, że gdyby

To nas obchodzi, że gdyby wszedł pod innym kątem to by się nie zdążył wypalić i walnął w Ziemię. Gdyby to było twoje miasto to pewne by Cię tu z nami nie było. Coraz więcej takich przypadków.

Skomentuj