Jasna kula ognia na niebie nad Japonią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kolejne niezwykłe zjawisko na niebie zarejestrowano w Japonii. W sieci publikowanych jest wiele filmów na ten temat, pochodzących z amatorskich kamer wideo i rejestratorów samochodowych. Olśniewający obiekt rozbłysnął nad południową częścią Japonii. Obserwowało go bardo wiele osób, a na portalach społecznościowych pojawiło się wiele filmów dokumentujących to niezwykłe zjawisko.

Według badacza Hitoshi Yamaoka z Narodowego Obserwatorium Astronomicznego Japonii, prawdopodobnie był to fragment asteroidy, która spłonęła w atmosferze.

„To wyglądało jak wybuch meteora. Jechałem samochodem autostradą i nagle zobaczyłem ogromny rozbłysk! Byłem bardzo zaskoczony! Jednak dziwna poświata szybko zgasła” - napisał użytkownik, który opublikował film w serwisie społecznościowym Instagram.

W cigu ostatnich dni na całym świecie widziano wiele takich jasnych "spadających gwiad". Prawdopodobnie są to ciała niebieskie wchodzące w skład roju meteorów o nazwie Taurydy, którego aktywność przypada właśnie na koniec listopada.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj