Jasna kula ognia eksplodowała nad Chinami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Mieszkańcy Jinghong w prowincji Junnan byli świadkami niesamowitego zjawiska. W piątek w godzinach wieczornych zaobserwowano na niebie kulę ognia. Jej przelotowi towarzyszyły eksplozje.

 

Do zdarzenia doszło nad miastem Jinghong w południowych Chinach o godzinie 21:40 czasu lokalnego. Podniebny spektakl trwał jednak tylko dwie sekundy. Specjaliści z Państwowego Biura Sejsmologicznego w Xishuangbanna oraz Obserwatorium Junnan Chińskiej Akademii Nauk uznali, że zjawisko trwało zbyt krótko i nie da się na podstawie nagrań ustalić, z czym mamy do czynienia.

 

Mieszkańcy miasta Jinghong twierdzą jednak, że bardzo jasnej kuli ognia towarzyszyły dwa grzmoty. Sugeruje to, że meteor mógł wejść w atmosferę i eksplodować. Lokalne media podają, że niektórzy świadkowie postanowili poszukać ewentualnych pozostałości, które mogły spaść na powierzchnię Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Skomentuj