Jarosław Kaczyński odkrył nagle, że na Ukrainie gloryfikuje się masowych morderców Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że do rządzących w Polsce, w końcu dociera, że gloryfikacja ludobójcy Polaków, Stefana Bandery na Ukrainie to coś realnego, a nie wytwór rosyjskiej propagandy. Takie odczucia można mieć po wysłuchaniu wywiadu prezesa Polski, Jarosława Kaczyńskiego, który na antenie TVP Rzeszów  stwierdził, "mamy w tej chwili do czynienia z takimi posunięciami strony ukraińskiej, które nakazują się nam zastanawiać, w którą stronę skręca Ukraina”.

Dotychczas ze strony obozu rządzącego słyszeliśmy tylko pochwałę Ukrainy bez względu na wszystko, która wydawała się być powodowana konfliktem tego kraju z nielubianą przez nich Rosją. Wygląda jednak na to, że do szefa szefów w PiS, zaczyna docierać to co dzieje się na Ukrainie. Można było udawać, że ostatnie incydenty z niszczeniem polskich cmentarzy to rosyjska robota w celu skłócenia naszych bratnich narodów, ale gdy ukraińskie SBU wydało zakaz wjazdu na teren Ukrainy dla prezydenta Przemyśla, Roberta Chomy, chyba nastąpił moment zastanowienia. Ostatecznie został on co prawda cofnięty w ostatni piątek, ale liczy się sama manifestacja.

Źródło: twitter/@NinaByzantina

Podczas wspomnianego wywiadu telewizyjnego, szef PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że w grudniu zeszłego roku doszło do szeregu rozmów między stroną polską a ukraińską, w trakcie których argumentowano konieczność zaprzestania gloryfikacji zbrodniczych formacji OUN-UPA, tak, że prezydent Petro Poroszenko, zdaniem Kaczyńskiego, nie może mieć wątpliwości, iż nie akceptujemy tego, że masowi mordercy stają się bohaterami i buduje się im kolejne pomniki.

Przypomnijmy, że mówi to ten sam Kaczyński, który na kijowskim Majdanie wykrzykiwał banderowskie hasła stojąc na tej samej mównicy co szef faszyzującej partii Swoboda, Ołeh Tiahnybok. Zapewne uważał, że robi to co jego brat w Tbilisi, ale wyszło jak wyszło.

To ukraińskie otrzeźwienie prezesa może być też spowodowane czytaniem polityki międzynarodowej. Wiele wskazuje na to, że Rosja dostanie na Ukrainie wolną rękę, ponieważ USA nie zamierza już dalej podtrzymywać tego konfliktu. Bardzo możliwe, że nagła krytyka Ukraińców gloryfikujących jawnie ludobójców i nazistów, ma związek właśnie z reorganizacją amerykańskiej polityki zagranicznej za którą ślepo podążają nasi przywódcy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Paulina

A ja nie akceptuję tego, że w

A ja nie akceptuję tego, że w Poslce czci się morderców z AK, którzy mordowali białoruskch cywili, np. 5 tys. na Podlasiu!

Ciekawe, dlaczego Polaczki się tym nie zajmą?

Polska to syf. Skłócona za wszystkimi, bijąca Czeczenów, Ukraińców.

Możecie se czcić Rosję, która zrobiła wam 123-letnie zabory i która zawsze was atakowała i srać na Ukrainę, która się tylko broniła przed polskim imperializmem... możecie se czcić nawet komuchów z Donbasu - tylko na moją pomoc ani nic już nie liczcie. Nie chcę być Polką z powodu stosunku Polaków do Ukraińców. Ukraińcy to moi ukochani.

Portret użytkownika kowalski

Przyjdzie czas, i będzie Panu

Przyjdzie czas

Przyjdzie czas, i będzie Panu wstyd, Panie Prezydencie, za to, jak w chwili słabości Ukrainy, w chwili jej walki o przetrwanie z Rosją, zamiast prawdziwej pomocy, szerzyło się nienawiść i grano w swoje tanie polityczne gierki.

Portret użytkownika Donarska

Jaroslaw Kaczynski nie odkryl

Jaroslaw Kaczynski nie odkryl nic nowego:Ukraina nigdy nie zapala uczuciem przyjazni do Polakow -tym ludziom POLACY nie powinni ufac ani tymbardziej pomagac -ile polskich mlodych rodzin czeka na mieszkania , a" biedni" Ukraincy maja od reki apartamenty ,zreszta bez komentarza - prezydent PUTIN rozszyfrowal bezblednie te nacje......

Portret użytkownika nazwisko

Może być mu tylko wstyd za

Może być mu tylko wstyd za wywrzeszczeniew Kijowie w 2014 r. banderowskiego hasła ‘Sława Ukraini!’ do ukraińskiej czerni, w której był las czarno-czerwonych flag. Pamiętajmy, mimo wysiłków banderowskich agentów w internecie, prasie i telewizji, że to było pospolite ruszenie żądnych polskiej krwi ukraińskich tłumów by sadystycznie, okrutnie i z przyjemnością mordować polską ludność rolniczą; tylko mały odsetek morderców to były kadry krwawej UPA. Cytuję przykładowo: ‘…. W godzinach popołudniowych rozpoczęto wyprowadzać z kościoła kilkudziesięcioosobowe grupy, które kierowano do stodół i drewnianych zabudowań gospodarczych. Po wpędzeniu do nich ludzi, obiekty te ostrzeliwano z broni maszynowej, a następnie po oblaniu płynem łatwopalnym podpalono. W tej sytuacji "szczęśliwy" los spotkał tych, którzy zginęli od kul, większość bowiem uwięzionych spłonęła żywcem. [Ukraińska] akcja pacyfikacyjna w Hucie Pieniackiej zakończyła się około godziny 17., gdy pijani sprawcy ze zrabowanym dobytkiem, śpiewając opuścili wieś.” Ukraiński motłoch zniszczył ok. 7 000 miejscowości w Małopolsce Wschodniej. Teraz Ukraińcy są butni, roszczeniowi i zaprzeczają ludobójstwu, którego dopuścili się ich ojcowie i dziadkowie. Czczą winnych tego ludobójstwa jako ‘herojów’. Stawiają im pomniki. Noszą ich portrety. Nigdy nie będzie z nimi pojednania bez ich pokajania. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine] . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowie. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują. Ukraińcy są gotowi ludobójstwa powtórzyć. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html. Dla kontrastu, powstańcy Donbasu corocznie czczą pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa i wystawiają im honorowe warty, o czym w ilustrowanym reportażu doniósł portal Kresy.pl. Ukraińcy są naszymi śmiertelnymi wrogami. Albo oni nas albo my ich.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Tak ludziska !!.........

Tak ludziska !!..........Retoryka kaczyńskiego zaczyna się zmieniać !!..........Z czego to wynika wszyscy wiemy !!........Trump i jego ekipa u władzy zostali wpuszczeni na stołek po to, aby z honorem wycofać się z pewnych uSSmańskich projektów, którym nie zdołali podołać ich poprzednicy !!.........Syria i upadlina to świetny przykład !!..........Szczególnie w Syrii bandycki zaoceaniczny hegemon został poniżony !!...........Teraz Trump będzie odpuszczał sobie te nieudane projekty, a na pierwszy ogień pójdzie banderowska upadlina !!.......Kaczyński o tym wie i jako oportunista zaczyna zmieniać swoją retorykę !!........Parę dni temu powiedział w Katowicach, że był ofiarą niesamowitych nacisków uSSmanii w czasie rządów bambusa !!.............Ludzie, którzy znają jego dotychczasową retorykę przecierają oczy i uszy ze zdumienia!!...........My możemy się tylko cieszyć !!............Ciekawy jednak jestem, co dalej będzie z takimi zajadłymi banderowskimi kanaliami z jego otoczenia jak grajewski, piekło, macierewicz, waszczykowski i reszta hołoty nazi-banderowskiej !!..........Ale jedno jest pewne !!..........Nastały dla nich ciężkie czasy !!..........To sukces nas wszystkich !!..........ALLELUJA !!........Świat się zmienia, a ludzie się budzą !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj