Jarosław Kaczyński deklaruje, że Polska może zacząć się domagać od Niemiec odszkodowań za II wojnę światową!!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy nie mają ostatnio dobrej passy jeśli chodzi o Polskę. Najpierw wybory przegrała wspierana przez nich partia, a teraz n dodatek dowiedzieli się, że według realnie rządzącego w Polsce, Jarosława Kaczyńskiego, straty wojenne, jakie poniosła Polska po drugiej wojnie światowej są tak poważne, że nasz kraj do dzisiaj mocno odczuwa tego skutki. Przypomniał też dobitnie, że Polska nigdy nie wyrzekła się należnych odszkodowań za II wojnę światową.

Gdy do tych deklaracji dodamy fakt, że polska dyplomacja, wspierana zapewne przez ośrodki zagraniczne, może odtrąbić sukces w postaci skutecznego zaproszenia prezydenta Donalda Trumpa na nieformalny szczyt tak zwanego Miedzymorza, to Niemcy mają poważny problem bo ich projekt Mitteleuropy można uważać przynajmniej za zagrożony.

"Polska była pierwszym krajem, który zbrojnie przeciwstawił się niemieckiemu hitleryzmowi. A później zostaliśmy – tylko 17 dni później – zaatakowani także przez inny ludobójczy totalitaryzm. Przez Związek Sowiecki. – stwierdził Jarosław Kaczyński - "Teraz pytanie, czy otrzymaliśmy za te gigantyczne szkody, których tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś, bo straty w ludziach, straty w elitach są w zasadzie nie do odrobienia? Czy otrzymaliśmy jakiekolwiek odszkodowanie? Nie! "

Kaczyński wypomniał pośrednio zachodnim aliantom zdradę Polski, wypominając, że Plan Marshalla nie był dla nas tylko dla pozostałości po nazistowskich Niemczech. Dzięki temu my staliśmy się komunistycznym skansenem, a zbrodniarze zaczęli normalne życie i doszli do ponownej gospodarczej potęgi, która umożliwia im obecnie kręcenie całą Unią Europejską, niczym jakąś dziwaczną IV Rzeszą.

Co więcej bezczelność naszych zachodnich sąsiadów ostatnio sięga zenitu. Nie dość, że wypierają swoją odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej przelewając ją na beznarodowych nazistów i ... Polaków. To jeszcze doprowadzili do kryzysu migracyjnego w Europie zapraszając miliony pseudo uchodźców wojennych, którzy okazali się jeszcze bardziej od nich bezczelnymi typkami liczącymi na darmowe pieniądze bez pracy i kobiety chętne na seks. Gdy tego nie znajdują wchodzą na drogę przestępstwa i gwałtu, co spowodowało, że poziom bezpieczeństwa na zachodzie Europy dramatycznie spadł.

Niemcy są tak bezczelni, że postanowili podzielić się zaproszonymi przez siebie gośćmi opowiadając historyjki o "solidarności europejskiej", której chyba najlepszym objawem jest gazociąg Nord Stream i planowany Nord Stream 2. W każdym razie trzeba się zgodzić z szefem partii rządzącej w Polsce, że skoro za naszą odmowę przyjęcia ich islamistów planują nałożyć na nas kary po 250 tyś. euro za każdego z nich, to może czas na to, aby na arenie unijnej dopomagać się podobnej kary dla Niemiec za każdego wpuszczonego nielegalnego imigranta, co można łatwo uzasadnić, jako działanie przeciw traktatowi z Schengen.

A skoro Niemcy są tacy chętni do karania Polski za odmowę doprowadzenia do katastrofy społecznej będącej skutkiem ich działań, to rzeczywiście otrzeźwić ich mogą tylko reparacje wojenne, których wciąż nam nie wypłacili. Są ku temu podstawy prawne i Niemcy obawiają się, że Polska wspomagana na arenie międzynarodowej przez USA, może to zrobić. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Cześć i chwała BOHATEROM

Myślę, że żadna kwota, którą

Myślę, że żadna kwota, którą Niemcy mają przeznaczyć na odszkodowanie dla naszego narodu za II wojnę światową nie zmieni tego, co dokonali naziści. Żadna kwota pieniędzy nie zmieni tego, że w tej okrutnej wojnie zginęło milony osób i nie tylko nasi rodacy. Polska przebacza, lecz nie zapomina. Myślę, że odpowiednia zapłata jest to sytuacja, która dzieje się obecnie w Niemczech. Ataki terrorystyczne, duży przypływ imigrantów. Szczerze? Nie jest mi ich szkoda, mimo, że to nie są Ci ludzie, którzy mordowali naszych, którzy traktowali nas jak śmieci, a naszą Polskę rabowali i niszczyli.Jednak z całą pewnością są to ich bliscy. Według mnie Niemcy czują się podobnie tam samo jak moi przodkowie w czasie wojny. Czuli niepewność, strach przed kolejną łapanką, rozstrzelaniem, strach przed utratą bliskej osoby - matki, ojca czy siostry, brata. Dla nich ten czas jest bardzo zbliżony do tamtych czasów z 1939-1945 roku. Nasz naród jest silny, to było wiadomo nie od dziś. Wiem, że kiedyś może być taka sytuacja u nas z imigrantami jak w Niemczech, dlatego już powiniśmy walczyć. Wracając do odszkodowania, nam się należy oczywiście, ale czy to nie spowoduje kolejnego sporu zbrojnego? Wybuchem kolejnych nieporozumień? 

Portret użytkownika aratron

Polska może wreszcie zarabiać

Polska może wreszcie zarabiać na swoim położeniu geograficznym

7 lipca 2017, 19:00 | Aktualizacja: 07.07.2017, 19:00

źródło:PAP

Europa

Europaźródło: ShutterStock

Możemy wreszcie zacząć zarabiać na naszym położeniu geograficznym, bo jesteśmy na szlaku ważnych korytarzy transportowych w regionie - powiedział PAP dyrektor generalny UN Global Compact Poland Kamil Wyszkowski.

Zwrócił uwagę, że właśnie zaczęła się dyskusja o inicjatywie Trójmorza, czyli zbudowaniu nowej sieci transportowej, szlaków wodnych, gazociągów. "Polska wreszcie zabrała głos w tej dyskusji. Mamy geograficznie najlepsze połączenie tranzytowe. Możemy wreszcie zacząć z tego czerpać korzyści - zwyczajnie na tym zarabiać" - powiedział w piątek PAP Wyszkowski podczas Global Forum, które towarzyszyło szczytowi Trójmorza i wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

Jak zaznaczył, Polsce udało się relatywnie szybko ratyfikować i podpisać Konwencję AGN ONZ o żegludze śródlądowej. Chodzi o opracowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych "Europejskiego Porozumienia w Sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Międzynarodowym Znaczeniu". "Ten projekt, czyli strategia rządowa owej koncepcji, wszedł już w fazę realizacji. Trwają prace nad powołaniem komisji odrzańskiej i dunajskiej" - wyjaśnił.

Według niego Polska dzięki temu wchodzi do krwiobiegu transportowego Europy. "To dla nas duża szansa (...) W tę sieć transportową chcą się włączyć poprzez rzeki m.in. kraje basenu Morza Czarnego, np. Gruzja. Przypomnę, że Ukraina jest świetnie skomunikowana w ramach transportu rzecznego. Moglibyśmy więc zadbać o rozbudowanie śródlądowej żeglugi transportowej" - mówił.

Dodał, że warto inwestować w sieć wodną, co pokazuje przykład krajów zachodnioeuropejskich, m.in. Holandii, ale także Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. "Tam barki intensywnie przewożą towary. A jedna barka to jest 70-80 tirów. To się więc opłaca ekonomicznie i jest bardziej ekologiczne i efektywne" - ocenił rozmówca PAP.

Zdaniem eksperta debata powinna się też zacząć toczyć debata - właśnie w kontekście Trójmorza i położenia tranzytowego Polski - na temat energetyki wodnej. "Pozwoliłoby to też stworzyć nieco inny miks energetyczny w Polsce. Kto powie, że energetyka wodna jest zła. Tyle, że rozbudowanie systemu energetyki wodnej trzeba robić z głową, podobniej jak energetyki wiatrowej czy innych elementów miksu energetycznego opartego na OZE. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie energetycznym, to również warto, by o tym przy okazji kuluarowych rozmów mówić" - powiedział.

Ponadto, Wyszkowski zwrócił uwagę, że kontekście korytarzy transportowych mówimy też o bezpieczeństwie energetycznym. "Mam na myśli skroplony gaz amerykański (LNG) kontra błękitny gaz rosyjski. (...). To, że się pojawiła dywersyfikacja i szansa na walkę konkurencyjną, również cenowo, to dla Polski i całego regionu Trójmorza bardzo dobrze. Monopol nikomu dobrze nie służy" - powiedział.

Wyszkowski zauważył jednak, że na razie moce przepustowe amerykańskiego gazoportu są małe, a kolejka po LNG długa. "Polska ustawiła się w tej kolejce relatywnie późno, ale podskoczyła parę oczek wyżej (...). I to jest ogromny sukces polskiej dyplomacji" - ocenił.

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika inzynier magister

Austriackie media obiegła w

Austriackie media obiegła w weekend informacja o tragedii dwojga emerytów z Linzu. Kobieta w wieku 85 lat i mężczyzna w wieku 87 lat zostali zamordowani przez muzułmanina – imigranta z Tunezji. Islamista podejrzewał ich o… prawicowe poglądy.W doniesieniach ze stolicy landu Górna Austria podkreślane jest bestialstwo sprawcy, który podpalił ciała ofiar oraz fakt, że był to imigrant, który zamieszkał w Austrii 28 lat temu. Lata 80. XX wieku były w Austrii okresem większego otwarcia się na przyjmowanie imigrantów, którzy uzupełniali braki na rynku pracy, dolegliwe dla gospodarki odczuwającej efekt starzenia się społeczeństwa. W tamtych latach Austria była również miejscem ucieczek Polaków po stanie wojennym, którzy poprzez Wiedeń emigrowali do Ameryki Północnej, Australii i Europy Zachodniej. Część naszych rodaków osiedliła się na stałe nad Dunajem. W fali imigrantów z lat 80. dominowali jednak przybysze z Turcji i Afryki.54-letni Tunezyjczyk po dokonaniu mordu sam zgłosił się na policję i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przedstawił się jako wyznawca islamu. http://www.pch24.pl/linz--imigrant-z-tunezji-zamordowal-emerytow--muzulmanin-przybyl-do-austrii-blisko-30-lat-temu-,52761,i.html#ixzz4lkUHyT2u

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Moze i raczej Polska ma prawo

Moze i raczej Polska ma prawo.W koncu Niemcy nie udawaliby wielkich tworcow ktorymi nie sa.Moze i sa technologicznie dobrze poinformowani,ale celem kazdego czlowieka jest godnosc zycia i zdrowie ziemii.Takze jezeli nachodzi sie wiele kontrowersji zwiazanych z glupkowatym przywodztwem nalezy nieco przystrzyc kotku nieco pazurkow.Jak najbardziej Polska ma prawo.

Portret użytkownika vagabondo

w dupie mam reperacje wojenne

w dupie mam reperacje wojenne nikt z nas z tego nie zobaczy złotówki!!!! niech zniosą podatek to jest to do czego powinniśmy dążyć, przecież to my ich wybieramy i to my mamy mieć na godne życie a nie być okradanymi!!!! mydlenie ludziom oczu przed wyborami a genotyp owcy i barana łyka jak kaczor kluchy!!! czemu nie pozabierają majątków wszystkim politycznym złodziejom,swojemu zięciowi za zdefraudowanie grubych milionow,hanki walz,tuska hytruska i wielu wielu innych złodziei,a wiecie czemu tego nie zrobią bo żyd żyda nie może karać!!!!!

Portret użytkownika Jakub W. wiejski egzorcysta

Bardzo słusznie,

Bardzo słusznie, Najdziwniejsze jest to dlaczego dotąd żaden rząd tego nie zrobił tym bardziej że to pewnie miliardy euro. Po czymś takim moglibyśmy się wypiąć na unie.

Strony

Skomentuj