Jarosław Kaczyński deklaruje, że Polska może zacząć się domagać od Niemiec odszkodowań za II wojnę światową!!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy nie mają ostatnio dobrej passy jeśli chodzi o Polskę. Najpierw wybory przegrała wspierana przez nich partia, a teraz n dodatek dowiedzieli się, że według realnie rządzącego w Polsce, Jarosława Kaczyńskiego, straty wojenne, jakie poniosła Polska po drugiej wojnie światowej są tak poważne, że nasz kraj do dzisiaj mocno odczuwa tego skutki. Przypomniał też dobitnie, że Polska nigdy nie wyrzekła się należnych odszkodowań za II wojnę światową.

Gdy do tych deklaracji dodamy fakt, że polska dyplomacja, wspierana zapewne przez ośrodki zagraniczne, może odtrąbić sukces w postaci skutecznego zaproszenia prezydenta Donalda Trumpa na nieformalny szczyt tak zwanego Miedzymorza, to Niemcy mają poważny problem bo ich projekt Mitteleuropy można uważać przynajmniej za zagrożony.

"Polska była pierwszym krajem, który zbrojnie przeciwstawił się niemieckiemu hitleryzmowi. A później zostaliśmy – tylko 17 dni później – zaatakowani także przez inny ludobójczy totalitaryzm. Przez Związek Sowiecki. – stwierdził Jarosław Kaczyński - "Teraz pytanie, czy otrzymaliśmy za te gigantyczne szkody, których tak naprawdę nie odrobiliśmy do dziś, bo straty w ludziach, straty w elitach są w zasadzie nie do odrobienia? Czy otrzymaliśmy jakiekolwiek odszkodowanie? Nie! "

Kaczyński wypomniał pośrednio zachodnim aliantom zdradę Polski, wypominając, że Plan Marshalla nie był dla nas tylko dla pozostałości po nazistowskich Niemczech. Dzięki temu my staliśmy się komunistycznym skansenem, a zbrodniarze zaczęli normalne życie i doszli do ponownej gospodarczej potęgi, która umożliwia im obecnie kręcenie całą Unią Europejską, niczym jakąś dziwaczną IV Rzeszą.

Co więcej bezczelność naszych zachodnich sąsiadów ostatnio sięga zenitu. Nie dość, że wypierają swoją odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej przelewając ją na beznarodowych nazistów i ... Polaków. To jeszcze doprowadzili do kryzysu migracyjnego w Europie zapraszając miliony pseudo uchodźców wojennych, którzy okazali się jeszcze bardziej od nich bezczelnymi typkami liczącymi na darmowe pieniądze bez pracy i kobiety chętne na seks. Gdy tego nie znajdują wchodzą na drogę przestępstwa i gwałtu, co spowodowało, że poziom bezpieczeństwa na zachodzie Europy dramatycznie spadł.

Niemcy są tak bezczelni, że postanowili podzielić się zaproszonymi przez siebie gośćmi opowiadając historyjki o "solidarności europejskiej", której chyba najlepszym objawem jest gazociąg Nord Stream i planowany Nord Stream 2. W każdym razie trzeba się zgodzić z szefem partii rządzącej w Polsce, że skoro za naszą odmowę przyjęcia ich islamistów planują nałożyć na nas kary po 250 tyś. euro za każdego z nich, to może czas na to, aby na arenie unijnej dopomagać się podobnej kary dla Niemiec za każdego wpuszczonego nielegalnego imigranta, co można łatwo uzasadnić, jako działanie przeciw traktatowi z Schengen.

A skoro Niemcy są tacy chętni do karania Polski za odmowę doprowadzenia do katastrofy społecznej będącej skutkiem ich działań, to rzeczywiście otrzeźwić ich mogą tylko reparacje wojenne, których wciąż nam nie wypłacili. Są ku temu podstawy prawne i Niemcy obawiają się, że Polska wspomagana na arenie międzynarodowej przez USA, może to zrobić. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Cześć i chwała BOHATEROM

Myślę, że żadna kwota, którą

Myślę, że żadna kwota, którą Niemcy mają przeznaczyć na odszkodowanie dla naszego narodu za II wojnę światową nie zmieni tego, co dokonali naziści. Żadna kwota pieniędzy nie zmieni tego, że w tej okrutnej wojnie zginęło milony osób i nie tylko nasi rodacy. Polska przebacza, lecz nie zapomina. Myślę, że odpowiednia zapłata jest to sytuacja, która dzieje się obecnie w Niemczech. Ataki terrorystyczne, duży przypływ imigrantów. Szczerze? Nie jest mi ich szkoda, mimo, że to nie są Ci ludzie, którzy mordowali naszych, którzy traktowali nas jak śmieci, a naszą Polskę rabowali i niszczyli.Jednak z całą pewnością są to ich bliscy. Według mnie Niemcy czują się podobnie tam samo jak moi przodkowie w czasie wojny. Czuli niepewność, strach przed kolejną łapanką, rozstrzelaniem, strach przed utratą bliskej osoby - matki, ojca czy siostry, brata. Dla nich ten czas jest bardzo zbliżony do tamtych czasów z 1939-1945 roku. Nasz naród jest silny, to było wiadomo nie od dziś. Wiem, że kiedyś może być taka sytuacja u nas z imigrantami jak w Niemczech, dlatego już powiniśmy walczyć. Wracając do odszkodowania, nam się należy oczywiście, ale czy to nie spowoduje kolejnego sporu zbrojnego? Wybuchem kolejnych nieporozumień? 

Portret użytkownika aratron

Polska może wreszcie zarabiać

Polska może wreszcie zarabiać na swoim położeniu geograficznym

7 lipca 2017, 19:00 | Aktualizacja: 07.07.2017, 19:00

źródło:PAP

Europa

Europaźródło: ShutterStock

Możemy wreszcie zacząć zarabiać na naszym położeniu geograficznym, bo jesteśmy na szlaku ważnych korytarzy transportowych w regionie - powiedział PAP dyrektor generalny UN Global Compact Poland Kamil Wyszkowski.

Zwrócił uwagę, że właśnie zaczęła się dyskusja o inicjatywie Trójmorza, czyli zbudowaniu nowej sieci transportowej, szlaków wodnych, gazociągów. "Polska wreszcie zabrała głos w tej dyskusji. Mamy geograficznie najlepsze połączenie tranzytowe. Możemy wreszcie zacząć z tego czerpać korzyści - zwyczajnie na tym zarabiać" - powiedział w piątek PAP Wyszkowski podczas Global Forum, które towarzyszyło szczytowi Trójmorza i wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

Jak zaznaczył, Polsce udało się relatywnie szybko ratyfikować i podpisać Konwencję AGN ONZ o żegludze śródlądowej. Chodzi o opracowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych "Europejskiego Porozumienia w Sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Międzynarodowym Znaczeniu". "Ten projekt, czyli strategia rządowa owej koncepcji, wszedł już w fazę realizacji. Trwają prace nad powołaniem komisji odrzańskiej i dunajskiej" - wyjaśnił.

Według niego Polska dzięki temu wchodzi do krwiobiegu transportowego Europy. "To dla nas duża szansa (...) W tę sieć transportową chcą się włączyć poprzez rzeki m.in. kraje basenu Morza Czarnego, np. Gruzja. Przypomnę, że Ukraina jest świetnie skomunikowana w ramach transportu rzecznego. Moglibyśmy więc zadbać o rozbudowanie śródlądowej żeglugi transportowej" - mówił.

Dodał, że warto inwestować w sieć wodną, co pokazuje przykład krajów zachodnioeuropejskich, m.in. Holandii, ale także Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. "Tam barki intensywnie przewożą towary. A jedna barka to jest 70-80 tirów. To się więc opłaca ekonomicznie i jest bardziej ekologiczne i efektywne" - ocenił rozmówca PAP.

Zdaniem eksperta debata powinna się też zacząć toczyć debata - właśnie w kontekście Trójmorza i położenia tranzytowego Polski - na temat energetyki wodnej. "Pozwoliłoby to też stworzyć nieco inny miks energetyczny w Polsce. Kto powie, że energetyka wodna jest zła. Tyle, że rozbudowanie systemu energetyki wodnej trzeba robić z głową, podobniej jak energetyki wiatrowej czy innych elementów miksu energetycznego opartego na OZE. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie energetycznym, to również warto, by o tym przy okazji kuluarowych rozmów mówić" - powiedział.

Ponadto, Wyszkowski zwrócił uwagę, że kontekście korytarzy transportowych mówimy też o bezpieczeństwie energetycznym. "Mam na myśli skroplony gaz amerykański (LNG) kontra błękitny gaz rosyjski. (...). To, że się pojawiła dywersyfikacja i szansa na walkę konkurencyjną, również cenowo, to dla Polski i całego regionu Trójmorza bardzo dobrze. Monopol nikomu dobrze nie służy" - powiedział.

Wyszkowski zauważył jednak, że na razie moce przepustowe amerykańskiego gazoportu są małe, a kolejka po LNG długa. "Polska ustawiła się w tej kolejce relatywnie późno, ale podskoczyła parę oczek wyżej (...). I to jest ogromny sukces polskiej dyplomacji" - ocenił.

Pamiętaj Chemiku młody. Jak chcesz mieć dużo hałasu, wlej sobie wodę do kwasu...

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika inzynier magister

Austriackie media obiegła w

Austriackie media obiegła w weekend informacja o tragedii dwojga emerytów z Linzu. Kobieta w wieku 85 lat i mężczyzna w wieku 87 lat zostali zamordowani przez muzułmanina – imigranta z Tunezji. Islamista podejrzewał ich o… prawicowe poglądy.W doniesieniach ze stolicy landu Górna Austria podkreślane jest bestialstwo sprawcy, który podpalił ciała ofiar oraz fakt, że był to imigrant, który zamieszkał w Austrii 28 lat temu. Lata 80. XX wieku były w Austrii okresem większego otwarcia się na przyjmowanie imigrantów, którzy uzupełniali braki na rynku pracy, dolegliwe dla gospodarki odczuwającej efekt starzenia się społeczeństwa. W tamtych latach Austria była również miejscem ucieczek Polaków po stanie wojennym, którzy poprzez Wiedeń emigrowali do Ameryki Północnej, Australii i Europy Zachodniej. Część naszych rodaków osiedliła się na stałe nad Dunajem. W fali imigrantów z lat 80. dominowali jednak przybysze z Turcji i Afryki.54-letni Tunezyjczyk po dokonaniu mordu sam zgłosił się na policję i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przedstawił się jako wyznawca islamu. http://www.pch24.pl/linz--imigrant-z-tunezji-zamordowal-emerytow--muzulmanin-przybyl-do-austrii-blisko-30-lat-temu-,52761,i.html#ixzz4lkUHyT2u

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Moze i raczej Polska ma prawo

Moze i raczej Polska ma prawo.W koncu Niemcy nie udawaliby wielkich tworcow ktorymi nie sa.Moze i sa technologicznie dobrze poinformowani,ale celem kazdego czlowieka jest godnosc zycia i zdrowie ziemii.Takze jezeli nachodzi sie wiele kontrowersji zwiazanych z glupkowatym przywodztwem nalezy nieco przystrzyc kotku nieco pazurkow.Jak najbardziej Polska ma prawo.

Portret użytkownika vagabondo

w dupie mam reperacje wojenne

w dupie mam reperacje wojenne nikt z nas z tego nie zobaczy złotówki!!!! niech zniosą podatek to jest to do czego powinniśmy dążyć, przecież to my ich wybieramy i to my mamy mieć na godne życie a nie być okradanymi!!!! mydlenie ludziom oczu przed wyborami a genotyp owcy i barana łyka jak kaczor kluchy!!! czemu nie pozabierają majątków wszystkim politycznym złodziejom,swojemu zięciowi za zdefraudowanie grubych milionow,hanki walz,tuska hytruska i wielu wielu innych złodziei,a wiecie czemu tego nie zrobią bo żyd żyda nie może karać!!!!!

Portret użytkownika Jakub W. wiejski egzorcysta

Bardzo słusznie,

Bardzo słusznie, Najdziwniejsze jest to dlaczego dotąd żaden rząd tego nie zrobił tym bardziej że to pewnie miliardy euro. Po czymś takim moglibyśmy się wypiąć na unie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Jerry

BRAWO!!! 

BRAWO!!! 
Ten artykuł porusza sedno sprawy i wywala kawę na ławę, tak trzymać Smile
Ludzie obudźcie się! Staram się nie politykować, nie popierać ślepo żadnej partii (może powinienem to zmienić).
Długo obserwowałem i zastanawiałem się o co tutaj w zasadzie chodzi. Doszedłem do następujących wniosków.
PiS po tym co obserwujemy można określić jako ugrupowanie (delikatnie mówiąc) kontrowersyjne. Czyżby?  
Jest to partia która została wybrana w demokratycznych wyborach. Praktycznie wszyscy ich wyborcy chcieli zmian (w domyśle, na lepsze). Przecież PiS przedstawiał program, a teraz w zasadzie (w miarę) konsekwentnie go realizuje. Czy popełniają błędy? Oczywiście, popełniają ale są partią która przy obecnych warunkach geopolitycznych stara się dbać o społeczeństwo i nasz kraj.
Cofnijmy się do 1989 roku i powiedzmy sobie szczerze, przynajmniej ja nie widzę po drodze innego ugrupowania które w takim czasie i z taka determinacją by działało i to w dobrej wierze, dbając o (przepraszam za sformułowanie) "zwykłego Kowalskiego".
Czy zgadzam się ze wszystkim co robią? NIE! Ale mam wrażenie że nikogo lepszego na tą chwilę nie będziemy mieli, więc myślę że należy wspierać PiS bo im faktycznie chodzi o Polskę.
Czy mają samych zacnych członków? NIE! Jak wszędzie w większej grupie ludzi, znajdzie sie jakaś łąjza, która psuje wizerunek innych i niweczy pracę. Rzecz w tym, że w poprzednich rządach tych łajz było zdecydowanie więcej, albo składały się w większości z ludzi takiego pokroju.
Że kontrowersyjnie działają? No, nigdy wszystkim się nie dogodzi. Albo działamy konkretnie i robimy postępy (wtedy mamy też wrogów), albo tylko pozorujemy działania i liżemy dupy wszystkich. Przynajmniej robią to w miarę jawnie, a nie tak jak inne rządy, że okazuje się po fakcie (często po latach) co zostało sprzedane, co zostało podpisane i w czyim interesie (bo raczej nie w naszym - polskim). I wiem że za chwilę będę tutaj miał tłum komentatorów, którzy zaczną wyciągać jakies sprawy. OK, może i będą mieli rację, ale ja patrzę na to co się dzieje z szerokiej perspektywy i nie zagłębiam się w pierdoły i pojedyncze sprawy. Ktoś powie, że bezczelnie wymieniają ludzi ze "stołków" na swoich? Ja się pytam, który rząd nie wymieniał?! I nie musi być to kolesiostwo, to normalne, że skoro chcemy coś zrobić, pracujemy z ludźmi którzy myślą tak samo (lub chociaż podobnie). Że istnieje jakieś zachwianie równowagi politycznej? No pewnie że tak, sami tak wybraliśmy. Opozycja? No jakoś nie widzę konstruktywnej opozycji. Za to widzę stado zbitych psów, które ujadają bez ładu i składu - tak dla zasady.
Pisząc to wszystko, nie miałem na celu by kogoś urazić, ale MAM DOSYĆ OBŁUDY!!!
Do jasnej cholery, jeżeli chce ktoś zrobić coś porzytecznego w ujęciu globalnym, to przestańmy rzucać im kłody pod nogi i poprzyjmy ich w działaniach, bo sami mogą nie dać rady.
Wznieśmy się ponad podziały polityczne, pomyślmy o naszym kraju, o naszych bliskich, o sobie. Zrzućmy zasłonę obłudy i zatrzeciewienia, zacznijmy myśleć trzeźwo. Ja sam nie jestem zbyt pobożny (taki katolik praktykujący okazjonalnie), widzę co się dzieje w kościele, w Watykanie, pytam CO Z TEGO, że PiS jest partią związaną z kościołem, no co z tego? Nie utożsamiajmy ich z łajzami które są również w kościele, zacznijmy myśleć CO TEN KOŚCIÓŁ może dzisiaj nam dać. A no może, bo wolę ten kościół od allaha (tak "a" zamiast "A"). I dzisiaj należy patrzeć takimi kategoriami,a nie takimi że PiS mi się nie podoba bo organizują jakieś miesięcznice. Z całym szacunkiem dla zmarłych, to jakaś farsa. Ale pytam ponownie CO Z TEGO? Niech sobie tam organizują. Jeżeli poza tym dbają o interesy Polski i Polaków, to ja jestem z tymi którzy coś robią, a nie tylko narzekają.
Myślę że trzeba ogólnie podsumować pracę PiSu jako pozytywną i potrzebną, zwłąszcza w obecnej sytuacji, w obliczu tego co się dzieje w Szwecji, Francji czy na terenie Niemiec (zresztą właśnie przez tych ostatnich).
Może więc przyszedł czas równiez na czyny Polaków, zamiast tylko narzekać, że to mi się nie podoba, czy tamto. 
Jeżdżę samochodem w srebrnym kolorze, czy jest to mój ulubiony kolor? A no nie jest, ale sytuacja i inne jego zalety spowodowały to, że wybrałem właśnie taki a nie inny Smile
Przemyślcie sobie to proszę Smile
Pozdrawiam

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja" M. McLuhan
"Twierdzą nam będzie każdy próg" M. Konopnicka

Portret użytkownika glok

Dokładnie tak jak piszesz.

Dokładnie tak jak piszesz. Nie obchodzą mnie gry polityczne typu demokracja, trybunał konstytucyjny (swoja droga PO nie wykonała 56 wyroków trybunału). Interesują mnie rezultaty i co dana partia robi, a PIS robi dużo dobrego ! Najważniejsze to zaprzestanie dziadowskiej prywatyzacji, polonizacja banków ( zyski zamiast za granice do właściciela, trafiają w gospodarkę w postaci utworzonych funduszy), opodatkowanie banków, usczelnienie vat, utrucie życia mafii i krętaczom, rozbudowa portów, stoczni, górnictwo w końcu stało się rentowne. 500+, obniżenie wieku, darmowe lekarstwa od 75 roku życia, rekordowo niski deficyt i bezrobocie. Bardzo dobry wzrost gospodarczy. Utworzenie wiele fenduszy, które wspierają innowacyjne firmy i start up'y. Naprawdę jak na niecałe 2 lata rządu zrobili bardzo dużo ! W dodatku Polska została zaproszona na G20, organizację expo w Niemczech. Mamy podwyższane oceny w ratingach jako kraj przyjazny inwestorom. No i w końcu mamy rząd który bez kompleksów czuje się w Europie, a powyższy artykół jest doskonałym przykładem. Kiedyś czytałem, że należy nam się 2 biliardy dolarów od Niemców !!!!!!! Jako ciekawostkę podam fakt, ze taka Belgia, która prawie nie ucierpiała podczas wojny ma od dawna darmowy prąd od Niemiec jako rekompensatę wojenną !

Portret użytkownika xx

bardzo dobry text napisałeś.

bardzo dobry text napisałeś. Problem w tym wszystkim jest tylko jeden. Jeden jedyny najważniejszy.

Nie znajdzie sie siła w żadnym człowieku na świecie żeby np w polsce przywrócić gospodarke.

100 PROC gospodarki w rękach polaków. Bez tego ani rusz, bez tego nic nie będzie bez tego pomalutku kończymy egzystencje białego człowieka. ONI działają na zasadzie: likwidacja miejsca pracy=likwidacja człowieka. Np. kiedy powstawał przemysł- rzemieślnictwo upadło ale razem z rzemieślnikami. Weszła unia- rolnictwo w polsce padło-wsie opustoszały. Na czym ty byś chciał utrzymywać ludzką egzystencje? Tak jak dzisaj aby nic nie było, ludzie nic nie robili, nic nie umieli, tylko aby pieniądze typu 500 plus dostali?? A gdzie kultura? A gdzie cywilizacja?

ONI wiedzieli co robią. Ludzie nie mają wyobraźni, ambicji ani pomysłu na życie. Dla ludzi dziś praca to jakieś przekładanie papierków. A ja sie pytam. Czy to jest życie?

Kiedyś na wsi ludzie umieli dużo rzeczy robić, Dziś nikt  nic nie umie, tylko grać w gry komputerowe.

Cóż to za świat tym Innym Istotom udało sie stworzyć! Wciągu 20 lat odmienili ludzkość nie do pozania. Toż to jacyś geniusze. A ludzie to jak plastelina!!

Jak kazali sie żenić, to sie żenili po 10 dzieci mieli. Dziś jak nakaz taki został zniesiony to hulaj dusza piekła nie ma- co najwyżej związek partnerski

Koń by sie uśmiał!

Dodatkowo prowadzenie gospodarstwa dla naszych dziadków to była normalna sprawa, dzisiaj kazać komuś robić rzeczy potrzebne do życia to na samo wspomnienie ludzie zabiliby śmiechem.

No nic. Daje przesłanie- ludzie nic nie róbcie, zajmujcie sie głupotami/ narkotyki gry komputerowe/przekładanie papierków- a noście chińszczyzne i żryjcie gmo z markietu bo do prawdziwego życia pojęcia nie macie. I nawet nigdy bywam sie to nie przyśniło

Strony

Skomentuj