Japońskie uśpione dotychczas wulkany eksplodują jeden za drugim

Kategorie: 

Źródło:

Japonia znajduje się w obszarze zwanym Pacyficznym Pierścieniem Ognia, gdzie dochodzi do większości trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Na archipelagu japońskim znajduje się z tego powodu aż 110 aktywnych wulkanów. Ostatnio zaczynają one zachowywać się coraz bardziej gwałtownie i nawet dawno uśpione wulkany przypominają o sobie poprzez zaskakujące erupcje.

 

Najlepszym przykładem obrazującym to zjawisko jest wulkan Io, który wybuchł w Japonii po raz pierwszy od 250 lat. Na skutek zaobserwowanej aktywności wulkanicznej ogłoszono, że wstęp na teren wokół krateru jest zabroniony. Wulkan Io emituje dym i popiół, które unoszą się wysoko w niebo. Erupcja rozpoczęła się w czwartek 19 kwietnia i wystąpiła po raz pierwszy od 1768 roku. 

 

Wysokość pióropusza popiołu szybko doszła do 1300 m. Wybuch ucichł na chwilę w piątek, ale władze ostrzegają mieszkańcom pobliskich miast przed możliwością spadających kamieni i opadami popiołu wulkanicznego. 

Oprócz tego trwa erupcja wulkanu Kirishima, który znajduje się na południu japońskiej wyspy Kiusiu. Wulkan ten jest zlokalizowany około 1000 kilometrów na południowy zachód od Tokio. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej, erupcja tego wulkanu wytworzyła chmurę, która sięgnęła do wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. 

To nie wszystko, bo w marcu doszło do podwójnej erupcji pobliskiego wulkanu Shinmo, który drzemał przez 7 lat. Sytuacja w obrębie tego żywiołu przypomina tą jaka powstała obecnie w okolicy krateru wulkanu Io.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

"wulkany eksplodują jeden za

"wulkany eksplodują jeden za drugim"

Normalnie aż się wzruszyłem: pierwszy od wielu lat tytuł w mediach który idealnie odpowiada treści! Bez żadnego nadęcia, przesady, wyolbrzymiania czy próby epatowania czytelników!
Tytuł: "... eksplodują jeden za drugim" - czyli razem trzy. Czytam treść - i jest mowa o dokładnie trzech wulkanach!
Brawo.

P.S. i nauczka dla wszystkich: jak odkryjecie u siebie cenne złoża to nie piejcie o tym naokoło, bo albo przytrafi się jakaś katastrofa, albo ktoś was wyzwoli.
 

Portret użytkownika reklama

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach.  możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby  usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Napiszcie kartony z napisami - Usunąć telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.

Portret użytkownika CzarnyOlo

I tę krainę wulkanów pełną

I tę krainę wulkanów pełną dzemiącej energii na wyciągnięcie ręki pokryto siecią pieców atomowych. Małopolska. Podobna historia z pogrzebaniem polskiej geotermii z potencjałem który zabezpiecza kraj energetycznie a nawet europę. Skoro samoloty muszą latać, srać i uniemożliwiać rozpraszanie zanieczyszczonego powietrza geotermia przyczyniła by się do tego że twój sąsiad nie palił by w piecu butelek po koli i starych trampek.

Portret użytkownika wyzdro

O teorii ćwiczeń słyszę już

O teorii ćwiczeń słyszę już od 2001 roku .Nasuwa się pytanie - skoro takie ćwiczenia są planowane na tygodnie wcześniej to dlaczego nigdy żaden teoretyk spiskowy nie podał tekiej informacji przed prawdziwym "atakiem terrorystycznym".

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj