Japońskie statki przygotowują się do wznowienia połowów wielorybów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońskie statki wielorybnicze przygotowują się do wznowienia połowów wielorybniczych po trzydziestu latach przerwy. Pomimo powszechnej krytyki międzynarodowej, statki są gotowe do wypłynięcia, a załogi zebrały się na pokładach w północnym porcie w niedzielę.

 

W zeszłym roku Japonia ogłosiła, że opuszcza Międzynarodową Komisję Wielorybniczą i wznawia komercyjne połowy wielorybów 1 lipca br., co spowodowało globalne potępienie tej decyzji. Małe i oddalone od wód chronionych polowanie wzbudziło również gniew w krajach, gdzie wielorybnictwo jest uważane za przestarzałe i szkodliwe. W Japonii społeczności wielorybnicze z zadowoleniem jednak przyjęły powrót tej praktyki, a Tokio broni jej jako tradycji, która nie powinna podlegać ingerencji z zewnątrz.

Przez wiele lat problem wielorybów był dyplomatycznym bólem głowy Japonii. Kraj ten był atakowany za wykorzystywanie luk w prawie międzynarodowym do polowania na wieloryby w celach „naukowych”. Od 1987 r. Japonia zabija od 200 do 1200 wielorybów każdego roku, stwierdzając, że ma to na celu monitorowanie rezerw w celu ustanowienia zrównoważonych kwot.

 

Krytycy oskarżyli Japonię o skuteczne prowadzenie połowów wielorybów, twierdząc, że polowania nie mają żadnej wartości naukowej, podczas gdy Tokio nadal starało się o pozwolenie na wznowienie połowów wielorybów w celach komercyjnych. Japonia od dawna twierdzi, że jedzenie wielorybów jest ważną częścią jej kultury i że większość gatunków nie jest zagrożona.

 

Globalne moratorium na wielorybnictwo zostało wprowadzone w 1986 r., ale potem Japonia rozpoczęła badania nad wielorybnictwem na Północnym Pacyfiku i Antarktydzie. Krytycy są przekonani, że to tylko ukryty komercyjny przemysł wielorybniczy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Bajtek

 Hodowla jest odnawialna.

 Hodowla jest odnawialna. Mogła by być bardziej przyjazna zwierzętom, żeby zrównoważyć potrzebę ich zabijania. Wieprzowina jest przezdrowa, niektórzy o tym wiedzą. Krów mi szkoda. Są piękne a mleko nieprzetworzone uwielbiam. A humanitaryzm zostawiam weganowegetarianom, którzy na własne życzenie robią sobie kuku wcinając toxyczne warzywa spod znaku "organic". Ssaki filtrują wątrobą więc mięso jest zdrowsze siłą rzeczy. Nawet przy czystych warzywach unikanie mięsa z jakiegokolwiek powodu jest dla mnie nielogiczne. Wieloryby to jedne z najpiękniejszych stworzeń zamieszkujących tą planetę. A kaszaloty są najpiękniejsze. Pozdrawiam.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Wieloryby też są ODNAWIALNE"

"Wieloryby też są ODNAWIALNE"

 

no BYŁYBY gdyby nie to iż 

 

do Pacyfiku od ponad 10 lat się leje radioakrywna breja

 

bo TELAVIWSCY NAZIŚCI postanowili Japońcykom zasponsorować kolejną Hiroszimę

 

WYSADZAJĄC im elektrownię atomową w powietrze

 

jako SZANTAŻ by Japońce dopuścili ich do KASY ze swoich funduszy emerytalnych

 

i teraz to tak naprawdę nie wiadomo czy POŁOWY WIELORYBÓW to barbarzyństwo 

 

czy też AKT ŁASKI bo nie będą one potwornie cierpiąć powoli zdychając na chorobę popromienną 

 

wywołaną tym KOLEJNYM AKTEM PAŃSTWOWEGO TERRORYZMU tej rasy biblijnych zbielałych niedoSAPIENS

Skomentuj