Japoński miliarder szuka chętnych, którzy polecą z nim dookoła Księżyca

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Japoński miliarder organizuje prywatny lot kosmiczny dookoła Księżyca. Postanowił, że spośród milionów chętnych wybierze niewielką grupę osób. Co więcej, miliarder sam zapłaci za bilety.

 

Yusaku Maezawa, jeden z najbogatszych ludzi w Japonii zapowiedział, że lot dookoła Księżyca statkiem kosmicznym Starship firmy SpaceX odbędzie się w 2023 roku. Podobna zapowiedź ze strony miliardera miała miejsce już w 2018 roku. Jednak wtedy ogłosił, że chciałby polecieć dookoła Księżyca z ośmioma artystami, którzy następnie stworzyliby dzieła inspirowane tym lotem. Jednak Maezawa zmienił zdanie i postanowił zaprosić „ludzi z różnych środowisk”.

 

W ramach jego projektu Dear Moon, na lot dookoła Księżyca załapie się od 10 do 12 osób. Wśród nich będzie oczywiście japoński miliarder, który spośród milionów aplikacji na drodze losowania wybierze ośmiu szczęśliwców. Należy jednak spełniać dwa kryteria – osoba składająca aplikację powinna „w jakiś sposób pomóc innym ludziom i większemu społeczeństwu” i być „chętna do wspierania innych członków załogi, którzy mają podobne aspiracje”.

Yusaku Maezawa nie wyjaśnił dotychczas, jak wybrani astronauci będą przygotowywani do lotu dookoła Księżyca. Nie wiadomo również, ile może kosztować taki lot na jedną osobę. Jednak japoński miliarder twierdzi, że nie jest to istotne, ponieważ za kosmiczną podróż zapłaci z własnej kieszeni.

 

Prywatny lot kosmiczny będzie trwał przez 6 dni. Statek kosmiczny Starship będzie potrzebował trzech dni, aby dotrzeć do Srebrnego Globu i kolejne trzy dni, aby wrócić na Ziemię. Jednak wciąż nie ma pewności, czy lot dookoła Księżyca faktycznie odbędzie się w wyznaczonym terminie. W zeszłym roku, Elon Musk powiedział, że statek Starship musi jeszcze wykonać kilkaset misji z satelitami zanim będzie można umieścić ludzi na jego pokładzie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika jajcek26

Albo tam bedzie orgia z krwią

Albo tam bedzie orgia z krwią albo chce pozabijać ludzi, może jest reptilianem i tam się za księżycem ujawni, to jest bardzo podstęna pułapka na złakomione baranki bosssskie hehehe bo wątpię by tak sobie dał tyle milionów za darmo ludziom na bilet, polecial by z rodziną czy kumplem, koleżanką itp. coś bardzo mi tu śmierdzi.

Skomentuj