Japoński bank chce zatrudnić do pracy roboty

Kategorie: 

Źródło: Aldebaran Robotics
W ostatnim czasie sami przekonujemy się, że roboty potrafią wykonywać coraz więcej czynności i mogą nawet konkurować z człowiekiem na rynku pracy. Dobrym przykładem jest japońska grupa finansowo-bankowa Mitsubishi UFJ Financial Group, która ogłosiła zamiar zatrudniania do pracy niewielkich humanoidów.

 

Mowa jest o specjalnych, niewielkich (58 cm wzrostu) humanoidach Nao, opracowanych przez francuską firmę Aldebaran Robotics, które wyposażone są w dwie kamery, cztery mikrofony, sensory dotyku i potrafią czytać oraz rozmawiać aż w 19 językach - między innymi to właśnie powoduje, że roboty będą z czasem dobrą alternatywą dla człowieka i zastąpią go w pracy. Co więcej, Nao potrafi rozpoznawać ludzkie emocje i odpowiednio reagować na nie.

Źródło: Aldebaran Robotics

Firma Aldebaran Robotics zajmuje się produkcją robotów, które mogłyby właśnie między innymi "pracować" na różnych stanowiskach. Przykładowo pod koniec zeszłego roku firma Nescafe zatrudniła tysiąc robotów Pepper, które pomagały klientom przy zakupie eksperu do kawy.

 

Wracając do tematu głównego, japońska grupa chce najpierw rozpocząć testy, które odbędą się już w kwietniu. Jeśli natomiast wszystko pójdzie zgodnie z planem a roboty wykażą się w pracy, to grupa bankowa wykorzysta kolejne maszyny również w innych oddziałach w najbliższych latach.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/japonski-bank-bedzie-zatrudniac-roboty-pracy

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika fara

Ciekawe czy kiedyś dojdzie do

Ciekawe czy kiedyś dojdzie do sytuacji gdzie w zdominowanym świecie przez roboty zaczną pojawiać się newsy typu: uwaga uwaga roboty zaczną tresować ludzi i wykorzystywać do najprostszych zadań, już w pszyszłości może nawet zacznie zastępować roboty w pracy, ze względu na wszczepione chipy sterujące  ludzie są w pełni posłuszni, są również samo reprodukujący, a w dobie niedoboru energii stanowi nieocenioną pomoc gdyż można ich ładować resztkami pochodzenia biologicznego które sami pozyskują.

Skomentuj