Japońska firma zaprezentowała nowy model latającego samochodu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube / SkyDrive

W XX wieku wszyscy spodziewali się, że gdy nastanie mityczny wtedy XXI wiek to życie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Rzeczywiście tak jest, ale w innych aspektach niż się wtedyt spodziewano. Nadal nie upowszechniły się na przykład oczekiwane wtedy latające samochody. Jednak coś się dzieje w tym kierunku. Japońska firma SkyDrive zakończyła niedawno pierwszy udany załogowy lot testowy swojego prototypowego latającego samochodu. 

 

Dotychczas spośród setek projektów i prototypów latających samochodów na świecie tylko kilka odniosło jako taki sukces. Szef firmy SkyDrive, Tomohiro Fukuzawa, liczy na to, że niemoc w tym zakresie przełamie jego pojazd.

 

Samochód wykorzystuje elektryczne silniki do pionowego startu i lądowania w celu barsziej wydajnej podróży między punktami. Twórcy tej konstrukcji mają nadzieję, że może pewnego dnia ich pojazd, lub jemu podobne, staną się realną opcją dla ruchliwych terminali lotniczych i zatłoczonych dróg. 

 

Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że komercyjny produkt, w postaci latającego samochodu, będzie gotowy do wprowadzenia na rynek do 2023 roku. Jeśli znajdzie odpowiednio wielu nabywców, może się okazać, że mamy do czynienia z przełomem w dziedzinie transportu osobistego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj