Japońska firma planuje organizować pierwsze sztuczne deszcze meteorów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Japońska firma ALE  przygotowuje obecnie projekt którego celem będzie uzyskanie zdolności do stworzenia sztucznego deszczu meteorów w dowolnym miejscu na świecie. Ma to być coś w rodzaju fajerwerków dla bogatych.

Projekt tworzenia sztucznych deszczów meteorów jest nazywany SkyCanvas. Pierwszy test systemu planowane jest przynajmniej za 2 lata. Rój mikrosatelitów ma zostać umieszczony na orbicie geosynchronicznej, tak, aby każdy z tych satelitów przelatywał codziennie nad tym samym obszarem. Dzięki temu wszystkie satelity będą dostępne w miejscu pokazu godzinach popołudniowych.

 

Każdy z tych mikro satelitów waży tylko 50 kg Wewnątrz znajduje się 300-500 granulek o wielkości około centymetrach nie wiadomo z czego zostały wykonane ponieważ jest to utrzymywane w tajemnicy wiadomo tylko, że jest to stop kilku metali i, że kolor fajerwerków kosmicznych można zmieniać za pomocą używania różnych stopów.

 

Cały pokaz sztucznych spadających gwiazd nie potrwa zbyt długo. Szacuje się,  że wszystko powinno rozegrać się w ciągu 5 do 8 minut. Wspomniane granulki z rozmaitych stopów metali spalają się na wysokości od 60 do 80 km. Całe pokaz można obserwować nie tylko w miejscu wskazanym przez klienta ale również w promieniu 200 km od niego. Operując wielkościami jasności gwiazd każdy ze spadających mikro satelitów będzie jaśniał jako obiekt o magnitudzie -0,86 , czyli powinien być jaśniejszy niż jakakolwiek gwiazda na nocnym niebie, z wyjątkiem Syriusza.

 

Przyjemność obserwowania prywatnego deszczu meteorów będzie jednak słono kosztować. Szacunkowy koszt wynosi około 8 mln dolarów za pokaz, czyli milion dolarów za minutę! pierwszy sztuczny deszcz meteorów spodziewany jest w połowie 2019 roku nad Hiroszimą w Japonii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Xsanadoo

"

"

Japońska firma planuję organizować pierwsze sztuczne deszcze meteorów

 

Ja planuję - firma planuje

Skomentuj