Japońscy naukowcy przewidują globalne oziębienie od 2015 roku

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Gdy robi się ciepło ludzie są bardziej skłonni, aby wierzyć w globalne ocieplenie a tymczasem naukowcy z Japonii przewidują coś odwrotnego, okres globalnego ochłodzenia. Wnioskują tak po zmianach temperatury wykrytych na Morzu Grenlandzkim.

 

Według badacza z Krajowej Agencji Badań Morza Japonii, Mototaki Nakamura, temperatury wody w Morzu Grenlandii wskazują, że na półkuli północnej następuje koniec cyklu nagrzewania się, który rozpoczął się w 1980 roku. Naukowiec zaznaczył, że jego model klimatyczny nie bierze pod uwagę czynnika, jakim są gazy cieplarniane. Inny członek zespołu odpowiedzialny za publikację raportu, Asahi Shimbun twierdzi, że na pewno istnieje jakiś współczynnik aktywności człowieka zakłócającej procesy zmian klimatycznych.

 

Według Japończyków mniej więcej w 2015 roku na półkuli północnej będzie zauważalnie zimniej. Ustalono to na podstawie analizy zmian temperatury wody na powierzchni Morza Grenlandzkiego obserwowanej od 1957 do chwili obecnej. Następnie porównano te informacje z globalnymi zmianami klimatu w tym samym okresie.

 

Uczeni z Japonii twierdzą, że wahania temperatury Morza Grenlandzkiego są bardzo dobrym wskaźnikiem zmian zachodzących w obszarach ciepłych i zimnych prądów Oceanu Atlantyckiego, do których dochodzi średnio raz na 70 lat. W rezultacie, byli w stanie dowiedzieć się, kiedy dojdzie do zakończenia cyklu globalnego ocieplenia, który nastąpił ich zdaniem w połowie 2010 roku. Według tych danych wtedy pojawił się nowy trend na chłodzenie. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika aaa

"Inny członek zespołu

"Inny członek zespołu odpowiedzialny za publikację raportu, Asahi Shimbun twierdzi, że na pewno istnieje jakiś współczynnik aktywności człowieka zakłócającej procesy zmian klimatycznych."
Asahi Simbun to gazeta nie członek zespołu. Ponadto powyższego zdania nie ma w artykule pod podanym linkiem, więc bibliografia jest niepełna.
Pozdrawiam

Portret użytkownika rupson

A czym mamy sie martwic??bede

A czym mamy sie martwic??bede sie martwił jak spadnie snieg w pazdzierniku a bedzie leżał do sierpnia;]wtedy bede widział zmiany a teraz jets normalnie ludzie jakie zmiany??lato jest latem zima zimą nie widze tragedi narazie.

Portret użytkownika Coloman

Jak słyszę to pieprzenie

Jak słyszę to pieprzenie oszołomów raz w jedną, raz w drugą stronę, to mnie skręca.
Jesteśmy właśnie w środku optimum klimatycznego, które trwa od roku 1850. Temperatura zacznie spadać dopiero za jakieś 100 lat, a około 2250 będziemy mieć początek okresu globalnego ochłodzenia.
A teraz pogoda szaleje, bo jak się rozpyla świństwo w atmosferze i walczy z klimatem, to w efekcie w jednym miejscu masz ziąb, nadmierne opady i powodzie, a w innym gorąco i kropla deszczu nie spadnie, więc ludzie umierają z głodu i pragnienia. To, co robi rząd UE i USA to najzwyklejsza w świecie działalność kryminalna - odpowiedzialnym za to należy się kula w łeb.

Portret użytkownika magi74

  Tak jest. A Fukushimy to

  Tak jest. A Fukushimy to przewidziec nie mogli co??? Niech rusza cztery litery i pomysla jak ratowac to co jeszcze pozostalo!!
  Wczoraj poznym popoludniem wisiala nad nami siatka z " chmur". Kiedy wieczorem wyszlam z psami w powietrzu bylo cos dziwnego. Troche jakby amoniaku i czulam, ze szczypia mnie oczy. Zaraz przypomnialy mi sie lekcje PO w szkole i bojowe srodki trujace. Mysle sobie no pieknie, to sie wzieli za Niemcow albo... Niemcy za przyjezdnych Smile Smiesznie przestalo byc kiedy dzisiaj rano obudzilam sie z wysypka. Tylko w tych miejscach, ktore byly odsloniete poprzedniego wieczoru. A ilekroc wychodzilam z domu, podraznienie bylo coraz dotkliwsze. Pojechalam do apteki zeby sie poradzic i dostac chociaz wapno na zlagodzenie. Pani usmiechnela sie krzywo i pod nosem powiedziala, ze juz takie cos widziala wielokrotnie- chemtrails. Mozecie wierzyc lub nie ale ja jestem pewna ze to z wczorajszych opryskow. Gdyby takie cos dostalo sie na skore malutkiego dziecka? Ja dorosla nie dawalam sobie z tym rady. Zaluje tylko ze nie zrobilam zdjec nog i rak. Przy rozyczce tak nie wygladalam

Strony

Skomentuj