Japońscy naukowcy budują zrobotyzowany ogon dla ludzi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Miliony lat po tym, jak przodkowie ludzi ewoluowali, aby stracić ogony, zespół badawczy z japońskiego Uniwersytetu Keio zbudował robota symulującego ogon, który według nich może pomóc niestabilnym ruchowo osobom starszym w utrzymaniu równowagy.

 

Według zespołu Keio, Arque, czyli szare, metrowe urządzenie naśladuje ogon, taki jak u geparda i innych zwierząt używane do utrzymywania równowagi podczas biegania i wspinaczki.

„Ogon utrzymuje równowagę jak wahadło” - powiedział Junichi Nabeshima, absolwent i badacz uniwersyteckiego projektu Embodied Media Project, pokazując robotyczny ogon przymocowany do pasa za pomocą uprzęży. „Gdy człowiek przechyla swoje ciało w jedną stronę, ogon porusza się w przeciwnym kierunku”.

Japonia przoduje w świecie przemysłowym w poszukiwaniu sposobów na utrzymanie mobilności i produktywności starzejącej się populacji. Podczas gdy inne narody szukają wsparcia i pomocy głównie u pracowników - imigrantów, aby uzupełnić kurczącą się siłę roboczą, mniej przyjazna Japonia skupiła się bardziej na rozwiązaniach technologicznych.

Nabeshima powiedział, że robotyczny ogon, który wykorzystuje cztery sztuczne mięśnie i sprężone powietrze do poruszania się w ośmiu kierunkach, na razie pozostanie na etapie badań laboratoryjnych. Na razie naukowcy szukają sposobów, aby uczynić go bardziej elastycznym.

„Myślę, że fajnie byłoby włączyć ten bardziej rozwinięty protetyczny ogon do codziennego życia, gdy ktoś szuka nieco więcej pomocy w utrzymaniu równowagi” - powiedział Nabeshima.

Oprócz pomocy osobom starszym w poruszaniu się, zespół przygląda się również przemysłowym zastosowaniom sztucznego ogona. Chodzi m. in. o pomoc w utrzymaniu równowagi dla pracowników magazynowych przewożących ciężkie ładunki.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kursor

Jak na razie nie znaleziono

Jak na razie nie znaleziono żadnego ZADNEGO!! dowodu na ewolucję. Nie ma ani jednej skamieliny która by była dwugatunkowa czyli przejsciowa po między np: gadem a ssakiem. Miliardy skamieniałości a ani jednej przejściówki..

Portret użytkownika Medium

Ano właśnie! Czyżby ktoś

Ano właśnie! Czyżby ktoś chciał pokazać się w całej swojej krasie, a tylko ludzi trzeba oswoić z ogonem? Albo zrobić zmyłkę, że to niby jakiś niepełnosprawny i się taką nietypową laseczką podpiera?

Bo są przecież chodziki, które spełniać mogą rolę nie tylko oparcia przy chodzeniu, ale jeszcze siodełka dla odpoczynku.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Kangur.

Witaj Groot na urlopiku

Witaj Groot Smile na urlopiku byłem kilka km. obok Ustki...wyobraź sobie, że są jeszcze miejsca bez zasięgu Biggrin no takie zadupie, głusza, spokój, że zamiast być tam zaplanowane 2 tygodnie, byliśmy miesiąc...jakbym mógł, nigdy bym stamtąd nie wyjechał...

Znajomy chyba znalazł naszego ireneusza w sieci, od młodości chłopak ćwiczy Lol

Znalezione obrazy dla zapytania wazelina demoty

 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Groot

Witaj.

Witaj.
No faktycznie, aż trudno uwierzyć, że są jeszcze w Polsce miejsca gdzie nie ma zasięgu.
Jak irek zobaczy to zdjęcie to oskarży Cię o rozpowszechnianie dziecięcego porno. ROFL ROFL

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj