Japońscy naukowcy budują sztuczne słońce, które ma dać ludzkości nieograniczoną energię

Kategorie: 

Źródlo: NASA

W Japonii stworzono najpotężniejszy laser na świecie. Urządzenie ma zdolność do emitowania impulsów o mocy 2 petawatów (2x1015 wat). Trwają one trylionową część sekundy. Specjaliści mają nadzieję, że nowy laser może być krokiem ludzkości w kierunku budowy niewyczerpalnego źródła energii, a nawet kluczem do zrozumienia wszechświata.

 

Jednym z głównych celów najpotężniejszego lasera na świecie jest stworzenie niewyczerpalnego źródła energii. Japoński fizyk Hiroshi Azechi z Uniwersytetu w Osace, gdzie rozwinięto tę wyjątkową technologię, chce zbudować miniaturowe słońce i nauczyć się czerpać z niego więcej energii niż dostarczono do jego stworzenia. Pojawienie się najpotężniejszego lasera przybliża realizację tego celu.

LFEX (Laser for Fast Ignition Experiment) - źródło: University of Osaka

Według danych opublikowanych przez japońskich naukowców, instalacja jest w stanie dać impuls o mocy dwóch bilionów watów. Jednak trwa to tylko jedną trylionową sekundy. Jest to i tak wynik dwa razy lepszy niż ten osiągnięty przez poprzedni najsilniejszy laser świata utworzony wcześniej w Teksasie (Texas Petawatt Laser). Instalacja nazywa się LFEX (Laser for Fast Ignition Experiment). Eksperymenty z nim prowadzone były od końca 2014 roku, aż w końcu w lipcu 2015 uzyskano oficjalne potwierdzenie rekordowego poziomu mocy lasera.

Eksperci twierdzą, że ​​dzięki pracy takiego lasera może się udać okiełznanie fuzji jądrowej co może dać początek technologii pozwalającej na stworzenie niewyczerpanych źródeł energii.. Stworzenie mini słońca nie tylko pomoże generować niewyczerpane ilości energii w warunkach laboratoryjnych, ale także przyczyni się do pogłębienia wiedzy z zakresu astrofizyki, na przykład budowy jądra Słońca czy planet.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika cezary

właśnie . kto ma żródła

właśnie . kto ma żródła energi ten jest PANEM . i oto tu chodzi . jakbyśmy mieli dostęp do darmowej energi z własnego autonomicznego generatora bez ładowania go jakim kolwiek płatnym paliwem  to byli byśmy wtedy WOLNI .  NIKT Z RZĄDZĄCYCH I PRAGNĄCYCH WŁADZY DO TEGO NIE DO PUŚCI . zresztą zawsze znajdzie sie jakis idiota pragnący władzy . wiec zapomnijcie w tym świecie o darmowej energi . elektryczne samochody będą dopuszczone do produkcji masowej jak trzeba będzie je ładować raz dziennie i za to płacić.  TESLA chciał coś takiego wprowadzić wolna darmowa energia, i go załatwili. a tak macie te swoje 20 KW energi na miesiąć i musi wam wystarczyc abyśmy nie zdechli a jeszcze przeżyli. 

Portret użytkownika charis

do 2022 roku umrze w Polsce

do 2022 roku umrze w Polsce umrze blisko 3 miliony Polaków i milion Polaków zachoruje wg statystyk na nowotwór złośliwy. Każdy dzień jest darem a siedem lat to wielki dar. To że budzimy się i dane nam dożyć jest do końca dnia to niezasłuzona łaska. Nie zasługujemy na to, ale większość nie widzi tego, nie dziękują za to ale żyją jakby byli nieśmiertelni i jakby nie było Chrystusa przed którym kiedyś każdy stanie. Jedni przed swym Panem i Zbawicielem a pozostali przed Chrystusem - Sędziąi słusznie oraz sprawiedliwie zostaną potępieni, ponieważ zgrzeszyli i pogardzili Zbawcą, deptali po Jego nauce, przykazanich a woleli grzeszenie, gonitwę za pożądliwościami. Noe był bezpieczny w Arce przed Bożym sądem, ale gdyby gardził wieloletnią łaską i wezwaniem do nawrócenia, jak to zrobiła większość to również by zginął. Dzisiaj Arką jest Chrystus - kto jest w Nim nalezy do Niego ten ostoi się przed Bogiem, kto nie jest w Chrystusie ten skończy jak ci podczas potopu globalnego którzy nie znaleźli się w miejscu ratunku ........ " Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, ale kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży zostaje na nim. " - Ewangelia Jana 3:36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Portret użytkownika Zenek :)

"chce zbudować miniaturowe

"chce zbudować miniaturowe słońce i nauczyć się czerpać z niego więcej energii niż dostarczono do jego stworzenia"

- oni też zapragnęli stworzyć sobie "miniarurową FujiYamę" i się udało. Jako "fukushima" to działa i od kilku lat wprost zieje NUKLEARNĄ LAWĄ do Pacyfiku.....

Zdolny naród....

Ciekawe co by było gdyby to im Bóg powierzył "STWORENIE KOŁA". Byłyby na niebie jeszcze jakieś gwiazdy? Acute

Portret użytkownika tubylec

Przecież już jest słońce

Przecież już jest słońce które daje niewyczerpane ilości energii więc po co budować sztuczne? Nie lepiej nauczyć się dobrze wykorzystywać to co już jest od dawna i za darmo niż tworzyć kosztowną parodię słońca która niekoniecznie będzie działać poprawnie? Japonia to kraj który już do reszty zdurniał na punkcie technologii, wydaje im się że wszystko można zastąpić sztucznością a naturę mają głęboko w d.pie co pokazuje przykład Fukushimy.

Portret użytkownika Ulmus

Pozostaje życzyć naukowcom

Pozostaje życzyć naukowcom jak najszybszego osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie abyśmy mogli zastąpić obecne źródła energii tymi niewyczerpalnymi Smile Oczywiście nasuwa się kilka pytań. Kiedy nasi władcy pozwolą na korzystanie z efektów owej pracy jeśli już zwieńczona zostanie sukcesem i w jakich okolicznościach? Czy dopiero wtedy gdy populacja ludzka będzie ograniczona do miliarda, czy tam półtora miliarda? A może dzięki powyżej opisanym rozwiązaniom podjęta zostanie decyzja o nie wprowadzanie w życie depopulacyjnych planów (jeśli rzeczywiście owe plany istnieją)?

Portret użytkownika Ulmus

No właśnie. Prawidłowa

No właśnie. Prawidłowa odpowiedź! Zatem jeśli ktoś uważa, że nawet jeśli jutro praca owych naukowców zakończy się sukcesem i będą mogli produkować te 2 biliony watów i obecna technologia zostanie wyparta, zamieniona z opisaną wyżej z dnia na dzień - niech nie będzie nawiny! Jeśli już jakakolwiek alternatywna technologia uzyskiwania/produkowania energii będzie w użyciu, to jej upowszechnianie będzie wiązać się z bardzo powolnym procesem, przede wszystkim właśnie z powodów na które zwrócił uwagę wyżej Zefel Retinger. 
Należy zatem poważnie brać pod uwagę możliwość wprowadzania w życie demonicznych, depopulacyjnych planów przez naszych władców.

Portret użytkownika wtajemniczony

Drogi Ulmusie... Nie

Drogi Ulmusie... Nie zrozumiałeś Zefel Retingera... On jest dokładnie tego samego zdania co grupa Bilderberg...
 Ludzkośc ma sie do tego "przygotować" poprzez wprowadzenie strategii zrównoważonego rozwoju przy stanie 500 mln ludzi na planecie Ziemia.
 A jak sądzisz.. Po co ogromne nakłady ida na sztuczna inteligencję??
 Obecnie krzywa ludzkiej inteligencji jest linia pozioma na jakimś tam poziomie IQ, powiedzmy 120. Poniżej wykładniczo rośnie krzywa inteligencji sztucznej.
 Szacuje sie,, ze za kilka lat owa krzywa wykładnicza przetnie naszą poziomą bo to wynika z matematyki.
 Kto i co bedzie zdolne kontrolować ową inteligencję?? Przeciez ona bedzie dalej rozła wykładniczo..
 Czy inteligencja ma granicę? No nie, bo Bóg jest inteligencją nieskończoną.
 Jego myśl się w przypadku naszego Wszechwiata zmaterializowała a ile innych Jego mysli sie zmaterializowało tego nigdy sie nie dowiemy..

Portret użytkownika Ulmus

Najgorsze w tym wszystkim

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ubywa ludzi, którzy chcą się tym planom przeciwstawiać, mało tego - chcą wyjść im na przeciw uważając za słuszne (taki np. Zefel, jeśli wierzyć w to co mówisz).
 
Z drugiej strony wielu ludzi świadomych, że jednak coś tutaj się święci na bazie analizy faktów, oglądu rezczywistości stwierdza - że już jest za późno, wprowadzenie PLANU jest nieuniknione, nie da się z tym już niczego zrobić. Albo jest to pewnien komformizm, bo przecież komu się w obecnych czasach chce walczyć z wypełzającymi niemal zewsząd mackami globalnych trędów albo rezygnacja w obliczu bezsilności.
 
Nie dziwię się tym ludziom, bo np. gdy ogląda się petycje Marka Dice'a, to odechciewa się walki w jakiejkolwiek formie (spójrzcie). Każdy ma jakieś tam środki, których może użyć do wspomnianej  walki i na miły Bóg ludzie - używajcie ich! W przeciwnym razie fale pelikanów, lemingów i zombie niesione falą globalistycznych zapędów zmiotą nas z powierzchni Ziemi!
 
Polacy! Nie pozwólcie, by stwierdzenie Tomasza Lisa odnosiło się do Was! Czy naprawdę jesteśmy jeszcze głupsi niż ONI myślą?

Portret użytkownika gumiś

I tak mocarze tego świata nie

I tak mocarze tego świata nie dopuszczą niewyczerpanego źródła energi do użytku, bo z czego będą żyć darmozjady nie nie umiejące lecz znajomości mające... ludzie z systemu korupcyjngo potrafią tylko kraść więc ich życie stanie się bez sensu jeśli ktoś da niewyczerpalne źródło. a tak doją kase od ludzi, reszta na nich robi i jest ok. po prostu trzeba mieć szczęście i urodzić się w rodzinie - klanie ... mocarzy.
 

Strony

Skomentuj