Japońscy mnisi zamierzają wystrzelić w kosmos buddyjską świątynię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rzecznik japońskiej firmy Terra Space, ogłosił niedawno w Japan Times, że firma połączyła siły ze świątynią Daigoji w Kioto, aby wystrzelić świątynię Jotenin Gounji w kosmos, wewnątrz specjalistycznego satelity. Będzie to nie tylko pierwsza świątynia buddyjska, ale także pierwsze miejsce kultu w kosmosie.

 

Świątynia Daigoji została założona w 874 roku i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej terenie, znajduje się najstarszy budynek Kioto - pięciopiętrowa pagoda zbudowana w 951 roku. Terra Space wyrzuci satelitę zawierającego świątynię w 2023 roku i umieści go na wysokości 450 km. Mnisi mają zamiar utrzymywać kontakt ze świątyni Jotenin Gounji a nawet odprawiać w niej zdalne ceremonie.

Świątynia zajmie tylko połowę miejsca na satelicie, ale to wystarczająco dużo miejsca na mandalę oraz posąg niebiańskiego Buddy. Szacuje się, że satelita będzie kosztował 1,9 miliona dolarów. Terra Space i Świątynia Daigoji, rozpoczęli zbiórkę funduszy na ten cel i trudno oszacować kiedy zdołają je zebrać. Mnisi, sprzedają obecnie przedmioty kolekcjonerskie, talizmany i usługi związane z kosmosem.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika nauta

Których mnichów buddyjskich?

Których mnichów buddyjskich? Bo jestem buddystą od wielu, wielu lat i nie potrafię wskazać w nim takiej oazy normalności. Powiem wręcz, że buddyzm już od dawna nie jest buddyzmem. Z oryginalną nauką Buddy, ma już bardzo mało wspólnego. Teraz to już tylko produkt dla głupich mas.

Skomentuj