Japonia zmaga się z największą katastrofą meteorologiczną od 36 lat

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ekstremalne ulewy w zachodniej Japonii doprowadziły do wielkiej tragedii. Wciąż nieznana jest dokładna skala zniszczeń, ale wielka powódź i liczne osuwiska stanowiły poważne zagrożenie dla życia mieszkańców. Już oficjalnie mówi się, że jest to największa katastrofa meteorologiczna od 36 lat.

 

Nadzwyczaj potężne ulewy wymusiły ewakuacje kilku milionów ludzi. Niemniej jednak jest bardzo wiele poszkodowanych. Dotychczas udało się potwierdzić śmierć 200 osób. Służby ratunkowe wciąż poszukują kolejnych ludzi, dlatego liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie.

Wielka powódź rozpoczęła się w zeszłym tygodniu, a najbardziej dotknęła Hiroszimę i okolice miasta. Ponad 70 tysięcy strażaków, policjantów i żołnierzy bierze udział w operacji poszukiwawczo-ratunkowej. Ludzie, którzy zdołali przeżyć tę tragedię, zostali umieszczeni w centrach ewakuacyjnych.

Jednak po katastrofalnych powodziach, społeczeństwo zaczyna zmagać się z kolejnymi poważnymi problemami. Okazuje się, że w poszkodowanych regionach brakuje wody pitnej, co przy temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza i wysokiej wilgotności powietrza jest mocno odczuwalne i może prowadzić do odwodnienia. Ponad 200 tysięcy domostw nie ma bieżącej wody, zaś tysiące ludzi straciło dach nad głową.

Obecnie trwa akcja usuwania zniszczeń, spowodowanych przez silne ulewy i osuwiska, a także dostarczenia pomocy humanitarnej wszystkim poszkodowanym. Służby wciąż poszukują ciał zaginionych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

W słownictwie ludzi ślepych ,

W słownictwie ludzi ślepych , nazywa sie to " katastrofa naturalna " albo " anomalia pogodowa ". W istocie jest to karanie przez Gniew Boży. Gniew Bozy to nie coś podobnego do złości człowieka lecz potężna " instytucja"  na Górze , mająca do dyspozycji wszelkie instrumenty ,siły i srodki do wymierzania kar i plag w całym Istnieniu , ze światami zamieszkanymi włącznie .Gdy działa gniew Boży , Bógf zakłada rekę na rekę(Swoją Sprawiedliwość i Opatrzność) i przygląda się , co kto z tego zrozumiał .

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Co ? - Nikt nie chce

Co ? - Nikt nie chce komentować ani oceniać ?. A szkoda , bo czekałem na to , aby wam opowiedzieć o bluznierczym kulcie , który podrzuciło dawniej " grono szyderców " ludziom w Skandynawi , a dotyczył Polski tej w którą wchodzimy .

Skomentuj