Japonia zatwierdziła nową ustawę - od dziś może wysyłać swoje wojska poza granice kraju

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W sobotę rano czasu lokalnego władze Japonii ostatecznie zatwierdziły specjalną ustawę, która umożliwia wysłanie swoich wojsk poza granice kraju aby chronić sojuszników przed wrogiem. Nowe przepisy zostały przyjęte mimo masowych demonstracji przed parlamentem i protestu ze strony opozycji, która za wszelką cenę starała się nie dopuścić do głosowania.

 

Japoński rząd starał się za wszelką cenę zatwierdzić nową ustawę. Od teraz Japonia będzie mogła wysłać swoje wojska aby ochronić Koreę Południową przed agresywnym sąsiadem z północy lub wspierać żołnierzy państw sojuszniczych na wypadek wojny. Premier Shinzo Abe najczęściej wskazuje na "rosnące zagrożenie" ze strony Chin.

 

Dwa miesiące temu, gdy ustawa była zatwierdzana przez niższą izbę parlamentu, sytuacja była identyczna. Przed parlmanetem protestowało dziesiątki tysięcy ludzi a opozycja chciała siłą powstrzymać partię rządzącą. Ze względu na utrudnienia, głosowanie zostało opóźnione o kilka godzin ale odbyło się mimo wszystko.

 

Nie można wykluczyć, że Japonia zrobiła to na polecenie Stanów Zjednoczonych które bezpośrednio skorzystają na nowej ustawie. Shinzo Abe sam powiedział, że od teraz Japonia będzie mogła bez żadnych ograniczeń współpracować z USA i chronić amerykańskie okręty bez względu na ich lokalizację.

 

 

Źródło: http://www.wsj.com/articles/japan-parliament-approves-abe-security-bills-1442596867

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika maras

Japońscy obywatele nie

Japońscy obywatele nie chcieli tej ustawy protestowali. Ta ustawa jest na rękę największej japońskiej korporacji mitsubishi która produkuje niemal wszystko chemikalia, militaria, telefony klimatyzatory sprzęty AGD.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jaka Japonia? Drogie dzieci

Jaka Japonia? Drogie dzieci ale wy naiwne i niedouczone! To państwo nie istnieje! Tak jak Niemcy nie istnieją państwa Niemcy i Japonia od 1945 roku. Te kraje są spółkami zoo których prezesi są wyznaczani przez USA czyli masonerię wielkiego syjonu. Mi się podobała postawa tego ich poprzedniego premiera - jeździł na Światowe Kongresy całkowicie pijany bełkotał i przewracał się jak żul. Protestował biedaczek. Japońce mieli własny świetnie prosperujący ZUS i nie chcieli go oddać do żyda i efektownie bronili swego ZUS-u przez 5 lat, niestety w dwa tygodnie po katastrofie w Fukushimie zostali zmuszeni do sprzedaży czyli oddania oszczędności obywateli w ręce światowej lichwy wielkiego syjonu. W dwa tygodnie po katastrofie! Jakie to podejrzane...

Portret użytkownika Gościu

Szczerze mówiąc, wina lezy po

Szczerze mówiąc, wina lezy po obu stronach. Żyd sam w sobie jest słaby, swoja potęgę buduje rękoma głupców, którzy go słuchają.
Wykorzystuje słabości ludzi, jak wirus komputerowy luki w zabezpieczeniach.
Potraktujmy to jako doświadczenie, które nas zahartuje na przyszłość, oby ludzkość nigdy nie dała sobie wmówić, że pieniądz ma wartość i dla zarabiania go się żyje.
 

Skomentuj