Japonia zatwierdza plan zrzutu oczyszczonych radioaktywnych ścieków z Fukushimy do morza

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Japoński rząd zatwierdził plan odprowadzania wody używanej do chłodzenia uszkodzonych reaktorów elektrowni jądrowej. Twierdzą, że oczyszczona woda jest nieszkodliwa dla ludzi i przyrody.

 

Japoński regulator energetyki jądrowej zatwierdził plany operatora elektrowni jądrowej Fukushima dotyczące uwolnienia oczyszczonych ścieków radioaktywnych do morza w 2023 roku. Naukowcy zauważają, że operacja ta jest bezpieczna, a zagrożenia dla środowiska są minimalne. Plan został przedstawiony przez Tokyo Electric Power Company Holdings w grudniu na podstawie zeszłorocznej decyzji rządu o uwolnieniu ścieków jako kroku w celu oczyszczenia i likwidacji elektrowni.

 

Potężne trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 roku zniszczyły systemy chłodzenia elektrowni atomowej w Fukushimie, stopiły trzy reaktory i uwolniły duże ilości promieniowania. Woda używana do chłodzenia trzech uszkodzonych rdzeni reaktora, które pozostają wysoce radioaktywne, wyciekła od tego czasu, ale była zbierana i przechowywana w zbiornikach.

 

Od tego czasu pojawiły się obawy dotyczące potencjalnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego wynikającego z wycieku ścieków zawierających tryt, produkt uboczny produkcji energii jądrowej i potencjalny czynnik rakotwórczy w wysokich stężeniach.

 

Władze Japonii twierdzą, że ponad 60 izotopów wybranych do oczyszczania można zredukować do standardów bezpieczeństwa, z wyjątkiem trytu, ale jest to bezpieczne po rozcieńczeniu. Naukowcy twierdzą, że długoterminowe narażenie środowiska i ludzi na niskie dawki jest nieznane, a tryt może mieć większy wpływ na człowieka podczas spożywania skażonych ryb niż w wodzie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika biatel

Stężenie trytu wyraża się w

Stężenie trytu wyraża się w jednostkach trytowych TU (tritium units). Jedna jednostka trytowa odpowiada 1 atomowi trytu na 10^18 atomów zwykłego wodoru. Obecnie w wodzie z opadów jest ok. 10 TU. W okresie prób jądrowych w atmosferze - ok. roku 1964 było to 3000TU.  Ile by nie wylali to tego, co było 60 lat temu nie przeskoczą. Chociaż herbatki z tego nikomu nie życzę.

Portret użytkownika Janusz55

Super w końcu udowodnili że

Super w końcu udowodnili że to ekologiczna energia!!!!! Mam nadzieję że na początku pierwsi się z tą ekologią bliżej zapoznają. W sumie to można by było odprowadzać to promieniowanie bezpośrednio do rzek z wszystkich elektrowni!!!!!

Portret użytkownika Janusz55

Super w końcu udowodnili że

Super w końcu udowodnili że to ekologiczna energia!!!!! Mam nadzieję że na początku pierwsi się z tą ekologią bliżej zapoznają. W sumie to można by było odprowadzać to promieniowanie bezpośrednio do rzek z wszystkich elektrowni!!!!!

Skomentuj