Japonia wyśle człowieka na Księżyc do 2030 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońska agencja kosmiczna JAXA (Japanese Aerospace Exploration Agency) ogłosiła, że Japonia zamierza podjąć wyzwanie i wysłać astronautę poza orbitę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Plan zakłada dołączenie do misji NASA mającej na cele stworzenie stacji kosmicznej na orbicie Księżyca. Jest to element długofalowego projektu USA dotarcia na Marsa. Tokio ma nadzieję, że wkład w międzynarodową misję oraz udostępnienie zaawansowanej japońskiej technologii zapewni Japończykom specjalne miejsce na planowanej stacji, skąd będą mogli wyruszyć na Księżyc. Szkic planu został przedstowiony w tym tygodniu na spotkaniu w Ministerstwie Edukacji. Na dokładniejszy projekt trzeba poczekać do przyszłego roku.

Tymczasem Chiny i Indie pracują nad rozwojem własnych programów kosmicznych. W listopadzie powrócili na Ziemię dwaj chińscy astronauci, kończąc tym samym najdłuższą misję orbitalną w historii państwa. Chiny zaprezentowały także projekty sondy marsjańskiej i łazika, które mają zostać wysłane na Marsa jeszcze w tej dekadzie.

 
NASA wraz z agencjami kosmicznymi innych krajów pracuje intensywnie nad wysłaniem człowieka na Czerwoną Planetę. W marcu Donald Trump podpisał projekt budżetu NASA na rok finansowy 2018,  z którego wynika, że Amerykanie chcą postawić stopę na Marsie do 2033 roku.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)Komentarze

"Tylko mniejsze tajemnice muszą być chronione. Te większe utrzymuje publiczna ignorancja"

Marshal McLuhan

 

Portret użytkownika P9

Górny lewy róg zdjecia

Górny lewy róg zdjecia tytułowego, tam jest hexagonalny krater. Zdjecie jest odwrócone o -90st w stosunku do pierwowzoru, dlatego krater ten zwykle jest w prawym górnym rogu  księżyca. Najlepiej widoczny gdy wyostrzymy kontury i zabarwimy zdjęcie na granat/fiolet bo w tych barwach wiecej jest widać. Kto to wyjaśni?

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Deklaracja Niepodległości

Deklaracja Niepodległości zaczynała się od słów od słów: "We The People". Teraz, po latach rządów żydo-komunistów w USA Amerykanie slyszą: "You, the people - listen up, what we are telling you" - czyli ''słuchajcie barany co wam do łba nasramy.''

Jak widać wystarczy rozszerzyć gułag na cały kraj, aby nikt nie wątpił w jedynie słuszną wolność i demokrację.

Polacy i Amerykanie mają najstarsze na tym świecie Konstytucje i państwowe święta Niepodległościowe ... stworzone przez masonerię z pod znaku pedo diabła 666 NWO. Różnica polega tylko na tym że u nas, jeszcze do niedawna tych co usiłowali wierzyć w niepodległość traktowano o tak:

Portret użytkownika Akamai

Proponuję tam wysłać Wałęsę -

Proponuję tam wysłać Wałęsę - "Bolka".

Przed szerokim audtorium kamieni kosmicznych będzie mógł opowiadać o tym, jak to kiedyś obalił komunę.

Bedzie miał zapewniony niemy posłuch i nikt nie będzie już przeczył jego twierdzeniom.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Wtedy polecieli na Kiężyc, bo

Wtedy polecieli na Kiężyc, bo byl wyścig o kosmos i chcieli pokazać, że są lepsi i pokazali. Potem już nie było takiego parcia. Po tym jak RoSSja i jej "wielkie" ZSRR wymiękło nie było już z kim konkurować o prestiż. Teraz też nie ma takeigo parcia, bo nikogo aż tak taki wyścig nie obchodzi. Proste, a wy się głowicie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika bb3

Paranoja. Podobno człowiek

Paranoja. Podobno człowiek był na Księżycu już 50 lat temu gdy poziom techniki w porówaniu z dzisiejszym był prawie zerowy a tu potęga technologiczna obecnych czasów czyli Japonia dopiero planuje lot na Księżyc.  Gdzie kręcono te filmiki w 1969 r?

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

S. Kubric kręcił filmy na

S. Kubric kręcił filmy na ziemi o księżycowym łażeniu itp. bzdety. Nawet gdzieś zostawił swój podpis w ukrytych miejscach na materiałach filmowych. Jest tego w necie pełno można poszukać.

A ja zaraz po tym jak google zrobiło google moon to wlazłem na to żeby pooglądać księżyc z każdej strony w poszukiwaniu śladów po tych niby lądowaniach i w głowie miałem takie coś że skoro na google earth widać bez problemu każdy samochód czy nawet człowieka czy drzewko to na 100% powinno też widać łazik księżycowy który tam został - NIE ZNALAZŁEM ani części spodniej od lądownika ani łazika ani niczego - oszuści i złodzieje nabrali cały świat i okradli swój naród. Toż to zwykłe głupki prymitywne tylko tak robią..

Strony

Skomentuj