Japonia wspomina ofiary trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca 2011

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Tokio odbyła się uroczystość z okazji uczczenia ofiar trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziło regiony północno - wschodniej Japonii 11 marca 2011, informuje z NHK.

 

Uroczystości państwowe odbyły się w niedzielę w siódmą rocznicę katastrofy, która spowodowała także wypadek w elektrowni jądrowej w Fukushimie. Książę i księżna Akishino oraz premier Shinzo Abe wraz z obywatelami minutą ciszy upamiętnili ofiary katastrofy o godz. 14:46 (dokładny czas, kiedy nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 9,0).

 

W swoim przemówieniu Abe powiedział, że w procesie odbudowy regionów dotkniętych katastrofą odnotowuje się stały postęp. Książę Akishino wyraził głębokie współczucie, doceniając nieustające wysiłki ludzi zmierzające ku wyleczeniu się pomimo wszelkich trudności.

 

Tymczasem japońska policja poinformowała, że zgodnie z danymi z 9 marca 2018 r. potwierdzono zgon 15 895 osób w dwunastu prefekturach. Kolejne 2 539 osób w sześciu prefekturach nadal nie zostało odnalezionych. W konsekwencji katastrofy 73 349 ludzi po ewakuacji wciąż „żyje na walizkach”. Wynika to głównie z opóźnień w działaniach na rzecz odbudowy, ale nakładają się też na to inne czynniki.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj