Japonia opracuje zasady dotyczące latania samochodami

Kategorie: 

Źródło: tg

Władze Japonii ogłosiły utworzenie rady ds. Latania transportem drogowym, która w ciągu najbliższych dziesięciu lat będzie musiała opracować i wdrożyć przepisy dotyczące latających samochodów. Według Bloomberga do tej rady dołączyło 21 firm, w tym europejski koncern Airbus, amerykański Boeing, a także Toyota, NEC, Cartivator, ANA Holdings, Japan Airlines i Uber Technologies.

 

W lipcu tego roku japoński rząd ogłosił zamiar aktywnego rozwoju publicznych pojazdów latających - latających samochodów, zdolnych do podróżowania po drogach publicznych i poruszania się na małej wysokości. Pierwsze loty takich pojazdów w kraju planowane są na rok 2020.

W pierwszym etapie realizacji planu, latające samochody będą wykorzystywane podczas klęsk żywiołowych, a także do przemieszczania się między osadami w przypadku uszkodzeń dróg. Taka praktyczna operacja pomoże przyspieszyć rozwój ram prawnych dla latających samochodów.

 

Władze japońskie uważają, że korzystanie z latających samochodów, a także aerotaksówek, znacznie ograniczy liczbę zatorów na drogach i przyspieszy transport pasażerski. Pierwsze posiedzenie Rady w sprawie transportu latającego zaplanowano na 29 sierpnia 2018 r.

 

W maju zeszłego roku stało się wiadome, że japoński start-up Cartivator na Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2020 roku, opracuje komercyjną wersję latającej maszyny Skydrive. Deweloperzy zamierzają zbudować składany quadrocopter - samochód elektryczny, który może poruszać się po drogach publicznych.

 

Maksymalna prędkość Skydrive w locie będzie około 100 kilometrów na godzinę i około 150 kilometrów na godzinę podczas jazdy na drodze. Rozwój Skydrive trwa od 2012 roku. Projekt jest wspierany przez Toyotę. Innowatorzy zamierzają przeprowadzić pierwszy załogowy lot prototypowego Skydrive do końca 2018 roku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj