Japonia może doświadczyć kolejnego wielkiego trzęsienia ziemi

Kategorie: 

Photo: EPA

Gdy podsumowano zeszłoroczne odczyty sejsmiczne okazało się, że ilość odczuwalnych wstrząsów w skali roku zwiększyła się siedmiokrotnie. Dane tego typu zaprezentowało krajowe biuro meteorologiczne.

 

Niemal 10 000 wstrząsów zlokalizowano na i wokół wysp japońskich. Większość z nich to wstrząsy wtórne po katastrofalnym trzęsieniu ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera, do jakiego doszło 11 marca zeszłego roku.

 

Sejsmolodzy uważają, że szanse wystąpienia drugiego równie potężnego zjawiska są dość wysokie i przewidują, że kolejne wielkie trzęsienie ziemi dotknie Japonii w ciągu następnych 30 lat. W kataklizmie z zeszłego roku zginęło ponad 16 tysięcy osób a 3 500 nadal jest oficjalnie zaginionych.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj