Japonia doświadczyła trzęsienia ziemi 7,3 w skali Richtera. Zagrożona była elektrownia Fukushima Daiichi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

NIemal równo 11 lat po wielkim trzęsieniu ziemi i niszczycielskim tsunami, Japonia zmaga się z kolejnym żywiołem. Tym razem Japonia doświadczyła trzęsienia ziemi o sile 7,3 w skali Richtera. Wydano ostrzeżenie przed tsunami, są też doniesienia o przybyciu pierwszych fal. Istnieją poważne obawy o kondycję uszkodzonej przed laty elektrownii atomowej Fukushima Daiichi, która też jest w strefie zniszczeń.

W sumie miały miejsce dwa trzęsienia ziemi o magnitudach kolejno 6,4 i 7,3 stopni w skali Richtera. Warto zwrócić uwagę, że miały miejsce u wybrzeży w ciągu zaledwie dwóch minut.

 

Japonia tworzy centrum kryzysowe po silnym trzęsieniu ziemi, które wywołało zagrożenie tsunami. Fale tsunami mogą dramatycznie pogorszyć sytuację w uszkodzonej elektrowni Fukushima Daiichi i spowodować niekontrolowane, masowe uwolnienie substancji radioaktywnych.

Miliony gospodarstw domowych straciły prąd w niektórych częściach Japonii po trzęsieniu ziemi. Skutki wstrząsów są najbardziej odczuwalne w prefekturach Fukushima i Miyagi.  Pierwsze fale tsunami dotarły do północno-wschodniego wybrzeża Japonii po 10-15 minut, miały do 2 metrów wysokości.

 

To zjawisko sejsmiczne z pewnością nie wywoła takiego spustoszenia jak wstrząs ponad 9 stopni sprzed 11 lat, ale nie można zapominac, że problem z Fukushimą i tamtejszą uszkodzoną elektrownią atomową istnieje nadal. Są spore obawy o kondycję pojemników do składowania skażonej wody, której miliony ton wypompowano z reaktora. Teraz istnieje ryzyko, że ta woda dostanie się do Pacyfiku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Kwazar

Ja nie wiem jakie ZNOWU

Ja nie wiem jakie ZNOWU zagrożenie niesie za sobą kolejna elektrownia atomowa w Japoni po trzęsieniu ziemi ? Wiem, że ta ostatnia w zupełności nam wystarczy. Czyli ta co była i nadal JEST !!!! KATASTROFA i tak już niewiele nam zmieni ! 

Portret użytkownika Q

Spójrz na powyższe zdjęcie i

Spójrz na powyższe zdjęcie i przyjrzyj się tej żółtej kresce wzdłuż wysp japońskich . Co to jest ? - "Miejsce do zakopywania bomb" , czy uskok tektoniczny wywołujący trzęsienia ziemi ?? 
Doszukiwanie się wszędzie spisków i rzeczy , których nie ma - ma swoją nazwę jako jednostka chorobowa. Nazywa się to paranoja.

Portret użytkownika Ar

Ten sam okres roku wiec nie

Ten sam okres roku wiec nie ma sie co dziwic. Do Ziemi i slonca naplywa ta sama energia. Jonizuje atmosfere i wszysrko na Ziemi wiec plyty tancza. Gorzej ze i sloneczko bardziej bulgocze. Wylaczanie stacji pomiarowych nic nie da. Nasze ciala tez sa zjonizowane bo ok 70 % nas to woda. Chyba nie bez rzyczyny rezonans schummana w Tomsku dzis nie dziala. Cos jest do ukrycia.

Portret użytkownika cogito ergo sum

Składnik Ksi Ursae Majoris A

Składnik Ksi Ursae Majoris A obiegają się w ciągu 1,833 roku.

1,833 roku = 669,488935... dni

Od 11.03.2011 roku do 16.03.2022 roku minęło 4023 dni

4023 dni : 669,488935 dni = 6,009 = ~ 6

4023 dni : 398.884 dni = 10,08 = ~ 10

Wniosek z powyższego, że ξ UMa Aa,  ξ UMa Ab , Jowisz, Ziemia i Słońce znalazły się w takim samym położeniu.

 

 
 

 
 

Strony

Skomentuj