Japonia blokuje stosowanie 1,63 miliona szczepionek Moderna

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Japonia zablokowała użycie 1,63 miliona szczepionek Moderna wyprodukowanych w Hiszpanii z powodu możliwego zanieczyszczenia podczas procesu produkcyjnego.

 

Przedstawiciele służby zdrowia w Tokio powiedzieli, że w niewykorzystanych fiolkach ze szczepionkami znaleziono „nieprawidłowe substancje”. Dawki skażonych leków mogły być podawane ludziom, ale jak dotąd nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych, podało ministerstwo zdrowia tego kraju.

 

Takeda Pharmaceutical, japoński producent leków odpowiedzialny za sprzedaż i dystrybucję szczepionki, powiedział, że zdecydował się zablokować stosowanie 1,63 miliona dawek wyprodukowanych na tej samej linii produkcyjnej.

 

Firma poinformowała, że zwróciła się do Moderny o pilne dochodzenie i doradziła władzom oraz agencjom zdrowia w Japonii, aby nie używały szczepionek produkowanych w fabryce Moderny w Hiszpanii.

 

Władze japońskie udostępniły również numery partii szczepionek, aby pacjenci zaszczepieni wątpliwymi lekami mogli skonsultować się z lekarzem, jeśli poczują się nieswojo.

 

Decyzja o zakończeniu szczepień tymi partiami leku budzi obawy dotyczące niedoborów szczepionek, ponieważ kraj próbuje przyspieszyć szczepienia w obliczu rosnącego wzrostu chorych na COVID-19.

 

Japonia opiera się całkowicie na opracowanych za granicą szczepionkach produkowanych przez Moderna, Pfizer i AstraZeneca.

 

Około 43% populacji Japonii zostało zaszczepionych dwiema dawkami, a ponad 54% obywateli otrzymało jedną dawkę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Strony

Skomentuj