Japonia będzie hodować hybrydy ludzi i zwierząt

Kategorie: 

Chimera człowieka i świni, wyhodowana przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis - źródło: Juan Carlos Izpisua Belmonte

Władze Japonii wydały zezwolenie na przeprowadzanie kontrowersyjnych eksperymentów z udziałem hybrydowych zarodków zwierzęco-ludzkich. Chodzi o hodowanie ludzkich organów w organizmach zwierząt, które w przyszłości mogłyby nadawać się do transplantacji.

 

Wiele krajów na całym świecie ograniczyło lub nawet zakazało przeprowadzania eksperymentów na hybrydowych zarodkach, uznając je za nieetyczne. Jednak japoński rząd postanowił nie tylko zalegalizować przeszczepianie zarodków hybrydowych do surogatek, ale także doprowadzać do porodu.

 

Dzięki uzyskanej zgodzie, japoński biolog Hiromitsu Nakauchi oraz jego zespół z Uniwersytetu Tokijskiego i Uniwersytetu Stanforda będzie mógł pójść o krok dalej w swoich badaniach. Jego pierwsze eksperymenty będą polegały na wstrzykiwaniu ludzkich indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych do zarodków myszy i szczurów, które dzięki modyfikacji genetycznej nie będą mogły wytworzyć trzustki. Zabiegi będą polegały na tym, aby embriony gryzoni wykorzystały ludzkie komórki do zbudowania trzustki.

Powstałe hybrydy zarodków będą wszczepiane surogatkom, a naukowcy będą obserwować rozwój narządów i mózgów zwierząt przez dwa lata od momentu narodzin. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Hiromitsu Nakauchi będzie ubiegał się o zgodę na przeprowadzenie podobnych eksperymentów z udziałem świń i owiec.

Naukowcy tak naprawdę nie wiedzą, jakie uzyskają rezultaty. Nie wiadomo, czy ludzkie indukowane pluripotencjalne komórki macierzyste pozwolą zgodnie z planem wyhodować trzustkę, lub jakiś inny narząd. Jeśli okaże się, że na drodze eksperymentu, gryzonie będą w sobie rozwijać ludzki mózg, badanie zostanie przedwcześnie zakończone.

 

Hiromitsu Nakauchi chce docelowo zająć się hodowaniem ludzkich narządów w zwierzęcych organizmach na potrzeby transplantacji. Badania będą prowadzone bardzo ostrożnie, a więc miną jeszcze długie lata, zanim naukowiec faktycznie osiągnie swój cel.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

A niech hodują , w końcu coś

A niech hodują , w końcu coś się dzieje . Też do końca to mi się nie podoba , ale to zło ostateczne jeśli naprawdę zależy nam na wydłużeniu życia . Wydaje się że można pokombinować przy telomerazie , niby wszystko można... jednak dalej wszystko stoi . Byc moze wtedy firmy farmaceutyczne badz niektore poszłyby z torbami . Kwestia przeludnienia jest nieunikniona o ile coś nas nie wykończy z kosmosu badz ze strony ludzi. Jednemu kolesiowi ciagle wymieniali serce chyba sześć razy tyle oficjalnie wiadomo , a z uwagi że był obrzydliwie bogaty to jednak pana Dawida siegła Boska sprawiedliwosc i co oczywiscie mnie zaskoczyło . Niech ludzkość świadomie wybiera w imię nauki i robi co chce bo to własnie dzięki wielu testom na ludziach (mam tu na myśli ochotników) i zwierzetom nauka zawdziecza wiedzę która jest i tak do dupy . Była w tym artykule wzmianka o wykształceniu ludzkiego mózgu u myszy bardzo to dziwne , wtedy religia i pojecie swiadomosci oraz duszy trzeba byłoby jeszcze raz przanalizować jesliby faktycznie stworzono zwierzę tak inteligentne jak człowiek .

Wake up people

Portret użytkownika inzynier magister

swołocz LGBTowska chce

swołocz LGBTowska chce zniszczyćWrealu24 !! "Platforma YouTube po raz kolejny w ostatnich dniach zablokowała telewizję internetową wRealu24. „Komuna wróciła!” – alarmuje Marcin Rola, szef stacji. Powodem do ocenzurowania niezależnej telewizji internetowej okazała się... transmisja z czwartkowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.„PILNE! Youtube znowu zablokował telewizję wRealu24! Tym razem cenzorom nie spodobało się, że Polacy chcą uczcić bohaterów narodowych Powstania Warszawskiego. Blisko 4 godzinna transmisja z Godziny W i Marszu PW została właśnie zablokowana! Komuna wróciła!” – poinformował na Twitterze Marcin Rola.Z komunikatu jaki został przekazany przez YT wynika, że transmisja czwartkowych obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zawiera treści... „gloryfikujące przemoc lub podżegające do przemocy wobec drugiego człowieka lub grupy ludzi”.

Każde niezależne badanie opisujące skutki spożywania genetycznie modyfikowanej żywności pokazuje, że ona uszkadza organy, powoduje bezpłodność, niewydolność układu odpornościowego, dziury w przewodzie pokarmowym, niewydolność organów. Przeważający konsensus naukowców z FDA jest taki, że genetycznie modyfikowana żywność jest nie tylko odmienna, ale faktycznie niebezpieczna."

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/przerazajace-fakty-temat-zywnosci-gmo-wideo-2017-06

Przerażające fakty na temat żywności GMO

https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=Xw6DO6XEFQk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Lola

"Wszystko będzie

"Wszystko będzie zanieczyszczone genetycznie i jak wynika z badań naukowców organizmy GMO powodują raka u tych którzy jedzą to dziadostwo ! " inzynier magister, bardzo proszę o podanie źródła tych badań, zespołu naukowego oraz wyników, o krórych Pan pisze. Skoro powołuje się Pan na jakieś badania, to chciałabym konkretnie poznać źródło, żeby zweryfikować to, o czym Pan napisał. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Głupia cipo... Skoro żywność

Głupia cipo... Skoro żywność jest genetycznie modyfikowana, to niechybnie nie odpowiada naturalnym wymogom organizmów ludzkich. Te właśnie geny wszczepiane w rośliny, powodują zmiany genetyczne u ludzi prowadzące do zaburzeń rozwojowych ludzkich komórek ( rak) I zbędne sa artykuły i linki bo wynika to z czystej logiki... No cóż.. Jak sie ma rozum w piwnicy swego ciała, to potrzebuje on podlinkowania... Smile

Portret użytkownika Trollino

zbędne sa artykuły i linki bo

zbędne sa artykuły i linki bo wynika to z czystej logiki.

 Buahhahah co za pustak xD Od dawna wszyscy na forum wiedzą, że ty i rozumowanie, a tym bardziej logika to jak stwierdzenie, że Rosja jest bogata i potężna xD xD xD Biggrin Biggrin Biggrin

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przecież oczywistą

Przecież oczywistą oczywistością jest fakt prowadzenia doświadczeń na ludziach, bez żadnych skrupułów. Materiału nie brakuje.. Tych o których nikt się nie upomni przybywa... a dla parchatego plemienia jesteśmy tylko bydłem... Założyłbym się o swoją głowę, że żadnych szczątków żyda wsród tej makabry nie znaleziono...

Strony

Skomentuj