Japończycy zaproponowali sposób wyczyszczenia orbity z kosmicznych śmieci

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japońska Agencja Kosmiczna proponuje zmianę podejścia do orbity Ziemi. Zdaniem specjalistów z JAXA, satelity po wykonaniu swojej misji powinny ulegać autodestrukcji. Zdaniem japońskich badaczy może to poważnie może pomóc w zmniejszeniu ilość kosmicznych śmieci wokół Ziemi.


Szacuje się, że na niskiej orbicie naszej planety znajduje się około 20 tysięcy obiektów wliczając w to operujące i porzucone satelity oraz ich pozostałości. W odpowiedzi na to, jedna ze spółek współpracujących z JAXA, tworzy już satelitę, która po zakończeniu swojej misji, ma ulec samozniszczeniu po eksplodowaniu w ziemskiej atmosferze. Projekt nosi nazwę J-SPARC.

 

Gdy misja ulegnie zakończeniu, satelita zejdzie poniżej pułapu na którym znajduje się reszta satelitów oraz powoli zacznie obniżać swoją wysokość. Dopiero wtedy uruchomione zostaną mechanizmy autodestrukcji, które mają zapewnić, że żaden z fragmentów satelity nie dotrze do Ziemi. 

JAXA planuje przetestować to rozwiązanie już w 2021 roku, za pomocą mikro satelity, która zostanie wystrzelona na orbitę. Po pomyślnych testach system J-SPARC zostanie wystawiony na sprzedaż dla innych firm zajmujących się tworzeniem satelitów.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

No właśnie znowu trzeba po

No właśnie znowu trzeba po kimś posprzatać ! A powinno być tak : chcesz wysłać cokolwiek w kosmos to najpierw opracuj metodę posprzątania po sobie i analogicznie chcesz produkować opakowania dla produktów to zrób to tak by łatwo dało się je przetworzyć ! Jak astronauci polecieli na księżych to też zostawili po sobie kilka "pamiatek" a co tam .. Zapewne podobnie wyglądałaby ziemska kolonizacja jakiejś innej planety ,narobiliby by burdlu wokół siebie bo przecież to świeża i czysta planeta więc czym się tu przejmować.

Portret użytkownika baca

czyszczenie kosmosu ze śmieci

czyszczenie kosmosu ze śmieci?

kurwa tam nie ma żadnych śmieci bo cały program kosmiczny to jedna wielka ściema - identyczna jak z lipnym koronowirusem...

ludzie są zdjęcia wirusa eboli, i innych a koronowirusa? gdzie one są? 

nie ma!!!! są drzeworyty astrologów z who i animacje od disneja ale fotek nie ma... a przeciez niedawno wymyślono mikroskop zdolny do oglądania pojedynczych atomów... wirus powinien na nim być jak titanic co najmniej....

ale nieważne... ważne sa lipne programy kosmiczne jak na przykład ten elona muska - oto dowód że to jedna wielka ściema żeby doić frajerów z kapusty - na filmie ze startu tej "rakiety" po silniku myszy harcują, no masakra jakaś ale sami zobaczcie:

https://www.youtube.com/watch?v=kb532MUN62Q&feature=youtu.be

 

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Baco, można się produkować a

Baco, można się produkować a oni i tak nie uwierzą że ktoś z nich zrobił idiotów, jak w moim podpisie. Pazłotko cały czas w modzie jak za czasów apollo, lądowanie rakiety nośnej wycięte, grzyby na marsie, cyrkowcy+cgi na iss i dużo dużo więcej, ale oni cały czas wierzą jak kuźwa dzieci w jednorożce i świętego mikołaja, i powołują się na swojego autystycznego "ałtoryteta" z kanału scifun

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika SurvivorMan

No właśnie... "oni i tak nie

No właśnie... "oni i tak nie uwierzą..."... I tu leży całe sedno... Tacy jak Wy chcieliby by reszta UWIERZYŁA tak jak i Wy... Nie pojmujecie jednak kompletnie, że wiara nie ma tu nic do rzeczy... Liczą się fakty, a z tymi walczycie w wybitnie średniowieczny sposób... Co tam masa wzajemnie wspierających się i nie wykluczających się wzajemnie dowodów... Wy po prostu wiecie że jest inaczej i ch.j...
Internet, TV, nawigacja, precyzyjne mapy, prognozy pogody, bezpieczeństwo, nadzorowanie granic, ratownictwo, badanie środowiska... Tego wszystkiego nie ma dziś bez sieci satelitów krążących nad Twoją łepetyną z bujną wyobraźnią!
Podważasz istnienie sztucznych satelitów na orbicie okołoziemskiej? Na jakiej podstawie?
Znalazłeś zaginioną księgę Biblii z której wynika że Jahwe po urlopie stworzył to wszystko w kolejnym tygodniu pracy???
Aha, byłbym zapomniał...
https://www.youtube.com/watch?v=pgysWWwESfU
Wytłumacz mi - zmanipulowanemu człowiekowi - cóż to takiego jest?
Przekonaj mnie proszę niepodważalnymi faktami i dowodami, jak bardzo jestem zmanipulowany...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj