Japończycy stworzyli ekran, który można polizać i poczuć smak obrazu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeśli kiedykolwiek chciałeś posmakować tego, co jest wyświetlane na ekranie telewizora, wkrótce możesz mieć taką możliwość. W Japonii stworzyli ekran, który można polizać i poczuć smak obrazu.

Profesor Gomei Miyashita z Uniwersytetu Meiji pracował ze swoimi studentami nad stworzeniem prototypu Taste the TV, czyli TTTV, urządzenia, które pozwala widzowi lizać ekran telewizora, aby posmakować tego, co jest na zdjęciu.

 

„Głównym celem jest zapewnienie widzom takich wrażeń, jak pójście do restauracji na drugim końcu świata, przy jednoczesnym siedzeniu w domu” – powiedział Miyashita.

 

Urządzenie składa się z dziesięciu kanistrów o różnych smakach, które są podawane do specjalnej powłoki, w zależności od tego, co wyświetla się na ekranie telewizora. W takim przypadku na sam ekran należy przykleić jednorazową folię higieniczną.

 

Podczas demonstracji jeden ze studentów Uniwersytetu Meiji, który pomagał w opracowaniu technologii, pokazał, jak to działa. Oblizując ekran telewizora, zauważył, że coś z obrazka „smakuje jak mleczna czekolada lub sos czekoladowy”.

 

Gomei Miyashita jest przekonany, że technologia pomoże użytkownikom nawiązać interakcję ze światem zewnętrznym w obecnej sytuacji pandemicznej, a także będzie służyć innym celom, na przykład za pośrednictwem TTTV szefowie kuchni mogą ćwiczyć rozpoznawanie smaków potraw.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Już kiedyś był taki pomysł

Już kiedyś był taki pomysł aby wyposarzać telewizory w syntezator zapachów tego co pojawia się na ekranie i na szczęście się to nie przyjęło . Z jednej strony każą ludziom wszystko sterylizować a z drugiej ktoś proponuje lizanie po ekranie .. może to nawiązanie to tradyjcyjnego powiedzonka na pocieszenie w stylu : "wyliżesz się" , które znaczy nie mniej nie więcej jak to że ślina posiada właściwości dezynfekcyjne.

Skomentuj