Japończycy stworzyli 18 metrowego robota transformersa

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Japońscy inżynierowie z projektu Gundam Global Challenge przetestowali działanie nowego humanoidalnego 18-metrowego robota. Odbyło się to w porcie Jokohama. Niedawno opublikowane nagranie pokazuje, jak maszyna, która nie jest jeszcze wyposażona w głowę, stawia pierwsze niepewne kroki. Materiał wideo jest wyświetlany w przyspieszonym tempie, więc nie wiadomo, jak długo faktycznie trwała cała procedura.

 

Budowa 25-tonowego humanoidalnego robota została ogłoszona w styczniu 2020 roku. Konstrukcja robota naśladuje wygląd głównego bohatera jednej z najdłużej działających serii anime, Gundam. Historia robota łączy dziesiątki seriali telewizyjnych i filmów fabularnych wyprodukowanych przez japońskie studio Sunrise. Gundam był używany jako podstawa do Transformers i innych popularnych filmów.

 

Robot jest rozwijany przy użyciu otwartego oprogramowania Robot Operating System (ROS) i oprogramowania symulacyjnego Gazebo. Podaje się, że mechanizm będzie miał 24 stopnie swobody, co oznacza, że ​​będzie mógł poruszać się po prawie każdej twardej powierzchni.  Robot miał zostać zaprezentowany publiczności w październiku, ale z powodu pandemii koronawirusa jego prezentacja została przesunięta na czas nieokreślony.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika YaHu

Mimo wszystko można

Mimo wszystko można podziękować za to, że ktoś włożył wysiłek i wykonał pracę. Aby inni mogli zobaczyć, czy to jest wykonalne. Pogratulować rozmachu i nie stawianiu barier Smile

Skomentuj