Japończycy przewidują jak będzie wyglądał świat za 20 lat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zakresie rozwoju technologicznego wszystko zmienia się ostatnio bardzo szybko i przeobraża to stale nasze życie. Japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii postarało się przewidzieć jak będzie wyglądać nasza niedługa przyszłość i odpowiedzieli na pytanie co będzie możliwe za 20 lat. Na przykład zdaniem Japończyków, już w 2040 roku ludzie będą mieli okazję komunikować się ze swoimi zwierzętami domowymi.

Prognozy ogłoszono oficjalnie 16 czerwca na posiedzeniu Gabinetu Ministrów i stanowią one część oficjalnego przesłania, tak zwanej "Białej Księgi" Ministerstwa Nauki i Technologii. Dokument przedstawia rok 2040 i opisuje świat, w którym nasze prawdziwe życie i rzeczywistość wirtualna zaczną się coraz bardziej łączyć. Wśród autorów dokumentu można zobaczyć laureata Nagrody Nobla, wybitnego chemika Akirę Yoshino.

 

W przeszłości japońskie ministerstwo również przewidywało przyszłość i 70% prognoz się sprawdziło. Wspomnianą "Białą Księgę" wydają rgularnie od 1970 roku. W 1977 roku przewidzieli telewizory, które można zawiesić na ścianie. A w 1982 roku pojawienie się telefonów komórkowych. Z drugiej strony zapowiadali lek zapobiegający przerzutom raka, który pojawił się w białej księdze w 1977 roku , a przynajmniej oficjalnie, nadal nie powstał.

 

W tym roku japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii ogłosiło 37 prognoz dotyczących naszego życia za 20 lat. Eksperci stwierdzili, że do tego czasu będziemy mieli wspólną ludzką świadomość, która pozwoli nam spróbować potraw, które je inna osoba. Mówili także o zdolności do rozmowy ludzi z psami i kotami. Dzięki rozwojowi rzeczywistości wirtualnej osoby niepełnosprawne będą mogły doświadczyć takich rzeczy jak jazda na nartach.

 

Dokument mówi również o tym, że cały ciężki sprzęt, którym kierują ludzie w fabrykach i na budowach, prawdopodobnie zostanie zautomatyzowany. Roboty będą uprawiać owoce i warzywa na farmach a także zbierać plony, a drony będą w stanie dostarczyć je do sklepów i domów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Katmandu

Wątpię by żydzi chcieli mieć

Wątpię by żydzi chcieli mieć wspólną świadomość z kimkolwiek. One nienawidzą się pomiędzy sobą. Jest takie powiedzenie: "Gdzie dwóch żydów tam trzy sprzeczne opinie." A teraz wyobraźcie sobie jak oni zbudują sztuczną inteligencje i zaprogramują jej minimum z 600 sprzecznych rasistowskich funkcji / poleceń.

Portret użytkownika Quark

Za dwadzieścia lat będzie tak

Za dwadzieścia lat będzie tak samo jak teraz ,był rok 2000 ,teraz jest 2020 i co takiego się zmieniło - smartfony się pojawiły ? Wszelki postęp technologiczny MUSI iść w parze z rozwojem świadomości inaczej nic dobrego z tego nie wyniknie , bo ludzkość mimo całej tej technologii wciąż jest na etapie małpuludów (!) , którym wystarczy byle pretekst i już demolują pół miasta w amoku. 

Portret użytkownika Sławomir M

Ja się tylko zastanawiam i

Ja się tylko zastanawiam i wręcz nie mogę się doczekać kiedy człowiek poniesie wreszcie konsekwencję swoich działań bo nie może być tak żeby chuligan i największy szkodnik tego świata czuł się stale bezkarny i robił co chce 

Skomentuj