Japończycy opracowali elektroniczną skórę, która może być wyświetlaczem

Kategorie: 

Źródło: Takao Someya Research Group

Japońscy naukowcy opracowali "elektroniczną skórę" - bardzo cienki, wytrzymały i wyginany ekran, który z łatwością można przymocować do skóry. Urządzenie posiada zastosowanie głównie w medycynie, ale na jego podstawie można byłoby stworzyć zupełnie nową kategorię smartfonów i tabletów.

 

"Elektroniczna skóra" jest dziełem zespołu składającego się z naukowców z Uniwersytetu Tokijskiego oraz inżynierów japońskiej spółki Dai Nippon Printing. Ekran zawiera diody LED i elastyczne przewody, które umieszczono na gumowym arkuszu.

Źródło: Takao Someya Research Group

Wynalazek charakteryzuje się niezwykłą odpornością na rozciąganie i można nosić go przez tydzień bez obaw o wystąpienie stanu zapalnego skóry. Urządzenie jest podłączone do elektrokardiogramu i wyświetla częstotliwość rytmu serca w czasie rzeczywistym. Uzyskiwane informacje można udostępniać lekarzowi na jego urządzeniu.

 

Nowa technologia ułatwi opiekę nad starszymi ludźmi. Jest to przydatny wynalazek zwłaszcza w kraju szybko starzejącego się społeczeństwa. Elastyczny ekran ma pojawić się na rynku najwcześniej za 3 lata. Wykorzystane w tym urządzeniu rozwiązania mogą być inspiracją dla przyszłych smartfonów i tabletów - zamiast chować je do kieszeni, moglibyśmy je po prostu przymocować do ręki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Smartfony ,tablety i inne

Smartfony ,tablety i inne systemy wspomagające to i owo a gdzie tu jest miejsce na rozwój świadomości ,samodoskonalenie itp. Jak tak dalej pódzie ludzie staną się głupi i słabi , a przeciętny zjadacz chleba (!) umiał będzie co najwyżej wcisnąć jakiś tam przycisk oczekując ,że wszystko samo sie zrobi - bo nic zrobić nie będzie umiał..

Portret użytkownika U_P_Adlina

Jeżeli portalowy mega-tłumok

Jeżeli portalowy mega-tłumok nazywa kogoś tłumokiem, to jest to powód do zadowolenia. Dla mega-tłumoka normalni ludzie postrzegani są jako "tłumoki". To normalne. Gorzej, gdy portalowy mega-tłumok kogoś pochwali. Wtedy powinna się zapalić czerwona lampka.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj