Jamajka przygotowuje się na najsilniejszą burzę w historii kraju

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Huragan Matthew klasyfikuje się do kategorii najsilniejszych burz. Prędkość wiatru podczas huraganu sięga do 160 mil na godzinę.

Najsilniejsza od 2007 roku burza w atlantyckim regionie jest przewidywana na poniedziałek. Jamajczycy zostali zaopatrzeni w zapas wody pitnej oraz pożywienia w ramach przygotowań do gwałtownej zmiany pogodowej. Spodziewają się fal sztormowych, powodzi, a także osunięć ziemi.

Lokalni koordynatorzy, policja oraz służby wojskowe zostały wprowadzone w tryb czuwania, a schroniska są otwarte na całej wyspie. "Rząd kraju jest w stanie najwyższej gotowości" – Powiedział Robert Morgan, dyrektor komunikacji, w gabinecie premiera.

"Wciąż mamy nadzieję, że huragan jednak w nas nie uderzy, ale jeśli ma to się zdarzyć, robimy wszystko, co w naszej mocy, by być jak najlepiej przygotowanymi". Meteorolog, Eric Holthaus, powiedział: "Jeżeli przewidywana co do huraganu prognoza się sprawdzi, będzie to najgorszy możliwy scenariusz dla Jamajki. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy tak silnego huraganu, jak Matthew".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj