Jak zaćmienie Słońca wpłynie na energetykę słoneczną?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W poniedziałek, 21 sierpnia, na terenie Stanów Zjednoczonych będzie można obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Miliony ludzi planują podziwiać to zjawisko astronomiczne, podróżując do miejsc, w których będzie ono widoczne. Okazuje się jednak, że zdarzenie to będzie miało także poważny wpływ na pracę paneli słonecznych.

 

Według New York Timesa, zaćmienie Słońca wyeliminuje pozyskanie ponad 5,6 tysiąca megawatów z łącznej sumy 19 tysięcy megawatów, które dostarczają obecnie Kalifornii 10% energii elektrycznej. Z tego powodu planuje się wypełnienie deficytu za pomocą dodatkowej energii ze źródeł elektrowni wodnych oraz gazu ziemnego.

 

Dodatkowe wyzwanie ma stanowić koniec zaćmienia, kiedy panele słoneczne szybko powrócą do pracy. Osoby pracujące przy panelach słonecznych będą musiały natychmiastowo reagować, odpowiednio skalując moc hydroelektryczną oraz gazową. 

Będzie to wyzwanie dla osób zarządzających sieciami elektrycznymi w całym kraju, co uświadamia, że energia słoneczna staje się coraz bardziej dominującym źródłem energii i konieczne staje się rozważanie wpływu na nią rzadkich zjawisk, takich jak zaćmienia.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Zaćmienie to koniunkcja

Zaćmienie to koniunkcja obiektów komsmicznych tak gdzie koniunkcja kondensuje się w osi koniunkcji Eter (Aether) odwieczny strymień grawitacji, który sworzył galaktyke i ją utrzymuje w czasie wirowania jakby w powietrzu Galaktyki, Eter płynie z południa na północ ekliptyki kosmosu.  W osi koniunkcji czyli tam gdzie pełny cień zaćmienia tam powstaje dodatkowy nacisk grawitacyjny. Jakby palcem przejeżdżamy po piłce silnie naciskając. Skorupa Ziemi będzie odreagowyać do kliku dni !!! poprzez całe USA . Tam był punkt maksymalnego nacisku gdzie największy cień. Jak na to podrażenie grawitacyjne odpowie kaldera Yellow stone ? A jak na kataklizmy zareagują wrogie pokojowi państwa na świecie ? Nie Wiem ! Są tacy co tylko na to czekają albo na jakieś rozruchy demograficzne w Europie które sami tworzą aby rozpocząć działania. Wszystko się ze sobą wiąże mamy niespokojny czas.      

Skomentuj