Jak wiele jest pieniędzy na świecie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dla miliardów ludzi przedstawione w tym artykule liczby są zapewne abstrakcją. Jednak te wartości jakkolwiek fantastycznie wielkie, są rzeczywistością naszego świata, z której bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy.

Poniżej przedstawiona jest globalna wartość najcenniejszych światowych aktywów, surowców oraz innych instrumentów finansowych:

 

Srebro: 43,9 miliarda dolarów

Kryptowaluty: 244 miliardy dolarów, z czego 2/3 to wartość Bitcoina

Wydatki na zbrojenia: około 1,8 biliona dolarów rocznie

Złoto: 10,9 biliona dolarów

Łączny majątek 2755 światowych miliarderów: 13,1 biliona dolarów

Wartość wszystkich akcji notowanych na giełdach: około 95 bilionów dolarów

Ilość pieniędzy na świecie (banknoty, monety, depozyty): 95,7 biliona dolarów

Globalny dług: 281 bilionów dolarów

Wartość rynku nieruchomości: około 281 bilionów dolarów

Wartość wszystkich ludzkich majątków: 360,6 biliona dolarów

Wartość derywatów (finansowych instrumentów pochodnych): 1,5-2,4 biliarda dolarów

Tak wygląda biliard dolarów w gotówce:

Liczby te po pokonaniu pandemii COVID-19 i globalnym odbiciu gospodarczym, mogą być jeszcze większe. Jednak na ten moment tak właśnie wygląda bogactwo świata.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I jeszcze takie nowości :

I jeszcze takie nowości :

https://resistthemainstream.org/56-house-republicans-issue-demand-regarding-kamala-harris-inaction-on-the-border-crisis/?utm_source=worldawakening&utm...

"More than 50 House Republicans are urging President Biden to remove Vice President Kamala Harris from her role dealing with the migrant crisis that has overwhelmed the southern border in recent months — accusing her of “inaction” on the crisis due to her failure to visit the border."

"Ponad 50 republikanów Izby Reprezentantów wzywa prezydenta Bidena do usunięcia wiceprezydenta Kamali Harris z jej roli zajmującej się kryzysem migracyjnym, który w ostatnich miesiącach ogarnął południową granicę – oskarżając ją o „bezczynność” w sprawie kryzysu z powodu jej nieprzybycia na granicę ."

 https://resistthemainstream.org/dr-fauci-participated-in-secret-meeting-with-scientists-about-covid-19-origins/?utm_source=worldawakening&utm_medium=w...

"Dr. Anthony Fauci, chief medical adviser to President Joe Biden, admitted this week that a meeting took place with prominent scientists last February to discuss the origins of COVID-19 outbreak in China.

Just days after that meeting, one scientist who previously voiced concerns that COVID-19’s genome was unnatural, completely reversed their opinion, and any suggestion that COVID-19 did not naturally emerge was dismissed as a conspiracy theory."

"Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta Joe Bidena, przyznał w tym tygodniu, że w lutym ubiegłego roku odbyło się spotkanie z wybitnymi naukowcami w celu omówienia pochodzenia epidemii COVID-19 w Chinach.

Zaledwie kilka dni po tym spotkaniu jeden naukowiec, który wcześniej wyrażał obawy, że genom COVID-19 jest nienaturalny, całkowicie odwrócił swoją opinię, a wszelkie sugestie, że COVID-19 nie pojawił się naturalnie, zostały odrzucone jako teoria spiskowa."

Tak, że to kwestia czasu (dni), jak się ten planowany Nowy Porządek rozsypie na naszych oczach.

 

 

Portret użytkownika Ractaros96

Istnieje zasada 20/80, czyli,

Istnieje zasada 20/80, czyli, że 1 procent najbogatszych nie powinien mieć więcej niż 20 procent całego majątku, a reszta ludzi 80%. Obecnie to jest prawie albo już po 50 procent. Przy podziale 20/80 motywacja do bogacenia się ciągle jest zachowana, ale bez destabilizowania systemu ekonomicznego dla reszty ludzi. Dla mnie to złoty środek miedzy skrajnym kapitalizmem i skrajnym socjalizmem.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Alf

Baca ma rację. Rosja jest

Baca ma rację. Rosja jest najbogatrzym krajem na Ziemi  już w 2000 r. Obliczono że wartość tego kraju w realnych pieniądzach to ok. 1.6 tryliona funtów. A faktycznie królówna brytyjska jest właścicielem 75% City of London corporation. Dla tych co nie znają City  zagadka..... Gdzie są główne ośrodki City? Podpowiem ze nie w City  w Londynie. 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

No tak, każdy kraj jest

No tak, każdy kraj jest bogaty, tylko przeciętny Rosjanin nic z tego nie ma, za to majątki rodzin królewskich, Rothschildów, Abramowiczów, Putinów i innych koszernych oligarchów rosną, więc proponuję wam inteligenci chwilę refleksji i zadumy.

Strony

Skomentuj