Jak usunąć tapetę w 4 prostych krokach

Kategorie: 

Źródło: Whitepress

Pomimo złej reputacji jako upartych, większość tapet można w rzeczywistości dość łatwo usunąć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć tapetę w czterech prostych krokach.

 

Jak usunąć tapetę

Tak, tapeta może uparcie przylegać do ścian, ale z odpowiednimi narzędziami, wskazówkami i nastawieniem, zwyciężysz. Oto co należy zrobić.

Materiały eksploatacyjne:

Skrobak do farby

  • Gąbka
  • Butelka z rozpylaczem
  • Szczotka do szorowania
  • Parownica (opcjonalnie)

KROK 1: Zdejmij warstwę wierzchnią (zadrukowaną stronę tapety, którą widzimy) za pomocą skrobaka do papieru, powoli odrywając ją od rogów.

KROK DRUGI: Aby poluzować podkład, namocz go mokrą gąbką, a następnie zeskrob ze ściany. Można go namoczyć, przesuwając mokrą gąbką po powierzchni i pozostawiając na co najmniej dziesięć minut (im dłużej, tym lepiej). Inne ciekawe porady na mamtoo pl

KROK TRZECI: Użyj sprayu do usuwania tapet, aby usunąć trudne plamy (lub nawet kilka zwykłych uniwersalnych środków czyszczących)

KROK CZWARTY: Jeśli nadal nie robisz postępów, narzędzie do punktowania może pomóc zdrapać papier. Nawet wtedy prawdopodobnie będziesz musiał naprawić i przemalować części ściany. W przypadku wyjątkowo upartych tapet, jedną ze starych sztuczek jest użycie parownicy przed skrobaniem.

Co warto wiedzieć przed tapetowaniem

Obecnie istnieje mnóstwo opcji pasty zoptymalizowanych zarówno pod kątem przyczepności, jak i łatwiejszego usuwania. Kiedy nakładasz nowy wydruk, użyj pasty zimnowodnej - jest rozpuszczalna w wodzie, co ułatwia jej usuwanie.Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele gotowych past.

Oprócz kleju, większość tapet jest obecnie pokryta podszewką wykonaną z winylu, papieru, tkaniny lub naturalnego materiału tekstylnego, dzięki czemu nie przylegają one bezpośrednio do ściany. Ten pośrednik znacznie ułatwia nakładanie, usuwanie i wymianę, ponieważ chroni ścianę przed uszkodzeniem, przygotowując ją do odpowiedniego wchłaniania pasty. Zatrudnienie wykwalifikowanego tapeciarza również znacznie ułatwi usuwanie. Jeśli wybrałeś już piękną, wysokiej jakości tapetę, najlepiej zlecić to wykwalifikowanemu rzemieślnikowi, aby później nie uszkodzić ścian, ponieważ może to wpłynąć na wartość Twojego domu.

Czy można po prostu pomalować tapetę ?

Chociaż niektóre tapety można zamalować, istnieje kilka powodów, dla których nie warto tego robić.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro