Jak twierdzą naukowcy z Niemiec, sok z aronii zwalcza nawet 97% infekcji COVID-19!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Instytutu Wirusologii Molekularnej, Uniwersytetu w Ulm w Niemczech, odkryli produkt ziołowy, który jest w stanie powstrzymać infekcję koronawirusem nawet w 97% przypadków. Wyniki ich badania, pojawiły się już w repozytorium cyfrwym bioRxiv. Okazało się, że tym cudownym remedium jest sok z aronii.

Podczas gdy brzmi to jak pseudonaukowe bzdury, wstępne badania dowodzą, że może on tłumić do 97% infekcji wirusem SARS-CoV-2 i niemal 100% infekcji wirusem grypy. Skuteczność wykazała również terapia zieloną herbatą i sokiem z granatów. Eksperci wyjaśniają, że soki owocowe a także zielona herbata, są w stanie osłabić wirusy dzięki stworzonemu przez nie kwaśnemu środowisku i polifenolom roślinnym.

Nowe ustalenia, wymagają jeszcze weryfikacji ze strony badań innych zespołów badawczych. Jest to jednak kolejny przykład nowych trendów obserwowanych obecnie w medycynie. Jeszcze we wrześniu, WHO zatwierdziła protokół III fazy badań klinicznych z wykorzystaniem afrykańskich leków ziołowych jako potencjalnych metod leczenia koronawirusa i innych współczesnych chorób. Podobne badania z zastosowaniem ziołolecznictwa prowadzone są również w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu, Madagaskar postanowił walczyć z koronawirusem z pomocą herbaty na bazie bylicy rocznej (Artemisia annua) – rośliny o potwierdzonej skuteczności w leczeniu malarii. Co więcej, zaczęto sprzedawać „lek” do kilku innych krajów w Afryce. Początkowo, WHO głównie krytykowało działania rządu na Madagaskarze. Uznawano je za bezskuteczne, a w najgorszym przypadku niebezpieczne. Zmiana podejścia naukowców, wynika z tego, że wbrew wstępnym szacunkom, ilość zgonów wywoływanych przez SARS-CoV 2 w Afryce jest mniejsza niż na innych kontynentach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Jan Pająk

"widzicie niedowiarki... żaba

"widzicie niedowiarki... żaba ugotowana. Jak na początku 'pandemii' mówiło się o certyfikatach pozwalających na normalne życie typu podróże czy kina to brzmiało jak science fiction... niestety system nas złamie. Koniec wolnego świata i albo konformizm albo zejście do podziemia. Czas zastanowić się nad zmianą kraju... choroba bezobjawowa, pandemia bez zgonów... brawo. Ciekawe czy ktoś wyląduje w więzieniu jak się okaże, że szczepionki powodują więcej złego niż dobrego? Nikt... Firmy powiedzą, że były zamówienia i naciski od polityków. Politycy powiedzą, że bazowali na wiedzy ekspertów etc"

"A podobno nie ma teori spiskowych, i że wielcy tego swiata się nie zmowili???? Dziwi mnie jedno, że te teorie spiskowe się okazuja faktami. Zakupy szczepionki z USA od firmy P....., udziałowiec gosc o nazwisku G...., w Pl obowiazkowe szczepienia, w uk haczyk albo się zaszczepisz albo nie masz za co i jak żyć, bo jak nie to nie masz pracy. Ciekawe Co jeszcze za syf nam rzady zapodadza. To może i prawda że pobrali łapowki, by wprowadzic nas w to gowno "

 

Portret użytkownika Takitam

Niemieccy naukowcy mają powód

Niemieccy naukowcy mają powód do dumy!. To tak, jakby ogłosili że wynaleźli koło albo radio. To że aronia ma silne właściwości lecznicze znane jest od stuleci - kiedyś może ludzie nie rozumieli mechanizmu jej działania, ale z obserwacji wiedzieli że skutecznie leczy. A mechanizm jest prosty, wysoka zawartość witaminy C która jest bardzo silnym antyoksydantem skutecznie niszczy wolne rodniki powodujące niszczące tkanki stany zapalne. Wysoka dawka pełnej witaminy E ( czyli zawierającej cztery tokoferole i cztery tokotrienole} dodatkowo wzmacnia i stabilizuje działanie witaminy C, a flawonoidy chronią błony komórkowe komórek w których są stany zapalne, a więc chroni to komórki płuc i innych narządów przed zniszczeniem i rozpadem narządów. I to cała tajemnica działania aronii. Gdyby wprowadzono w naszych szpitalach procedurę dożylnego toczenia ascorbinianu sodu to nie byłoby tylu tragedii. 

Strony

Skomentuj