Jak superinteligencja może kolonizować Kosmos?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nie dysponujemy jeszcze cyfrową superinteligencją, ale badacze już planują, jak mogłaby ona ułatwić nam eksplorację naszej galaktyki oraz innych, jeszcze bardziej odległych struktur.

Zdaniem naukowców w przyszłości nie będziemy potrzebowali gigantycznych statków kosmicznych, aby pomieścić grupę ziemskich kolonizatorów.

Wystarczy, aby taki statek miał wystarczającą ilość przestrzeni dla czegoś w rodzaju "sondy nasiennej" - robota, który będzie w stanie wylądować na jakiejś docelowej planecie i posiądzie zdolność zbudowania na niej od podstaw nowej cywilizacji.

Jeśli uda się zbudować antenę odbiorczą, która pozwoli takiemu robotowi odbierać z prędkością światła plany i instrukcje przekazywane przez nas z Ziemi, to ów robot, przy udziale konstruowanych na bieżąco laserów, będzie wysyłał kolejne sondy, by powtarzały zadanie i zasiedlały całą galaktykę.

Skoro wszystkie kluczowe informacje o człowieku będzie można przekazywać z prędkością światła, to sztuczna inteligencja takiego robota, może być zdolna do poukładania kwarków i elektronów, w odpowiednio dobranych ludzi.

Może się to odbywać poprzez przekazanie kilku gigabajtów informacji potrzebnych do określenia kodu genetycznego danej osoby. Potem dochodziłoby do inkubacji dziecka,  wychowywanego przez sztuczną inteligencję.

Być może SI będzie jednak zdolna do tego, aby z poziomu kwarków i elektronów przeprowadzać nanomontaż dorosłych już ludzi o zeskanowanej w całości pamięci ich oryginałów z Ziemi.

Są to jednak tylko i aż pomysły naukowców. Jeśli superinteligencja wyprzedzi największe ludzkie intelekty, będzie w stanie dokonać tego inaczej i prawdopodobnie o wiele lepiej.
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Gdyby tak super inteligencja

Gdyby tak super inteligencja najpierw raczyła skolonizować ludzkość - przynajmniej większą jej część tą która "szkukuje" - to już byłoby dobrze , bo by człowieki zrozumieli że źle dotąd czynili i jak teraz trzeba się rządzić by sprawiedliwie i dobrze wszystkim się żyło . Przydała by się "Arka Prawdy" - taka jak w serialu : "Gwiezdne wrota" aby blask mądrości wydobywający się z jej wnętrza oświecił wszystkich dwunożnych . 

Portret użytkownika Quark

Kolonizowanie ma sens

Kolonizowanie ma sens wyłącznie wtedy gdy można fizycznie opuścić ziemię by się przenieść na nową planetę . Zasiedlanie jej poprzez inkubację na miejscu nowej rasy ludzkiej to nie kolonizacja ale bezmyślne rozprzestrzenianie . Co mi po tym , że ktoś tam na miejscu będzie już tutejszy a ja tu zostanę ? 

Portret użytkownika Piotrek

Żyjemy wewnątrz ogromnych

Żyjemy wewnątrz ogromnych istot kosmicznych. Kosmos jest biologiczny. Gwiazdy, które widzimy to energetyczne miejsca Serc tych istot. Istoty są tak duże i dla nas "rozrzedzone" , że ich nie widzimy aczkolwiek będąc w ich wnętrzu mamy z nimi kontakt. Największa istota , która ma wpływ na nas to ta której sercem jest OBECNA Gwiazda Polarna (to nasza bańka to nasz dom) był kiedyś Thuban 5 tyś lat temu , przekazywał religię tą samą ale w innej scenerii z wielu powodów ! Światy i istoty zyją w sobie jak babuszki "matrioszki" wg. mnie ta zabawaka to największea zdobycz Rosjan w dziejach ludzkości !

Portret użytkownika muchomorowyczlowiek...

Ciekawe co piszesz z tymi

Ciekawe co piszesz z tymi bańkami i ciekawe zakątki netu Zwiedzasz ciekawą wizję budowy naszego świata mieli annunaki którą opisuje Anton Park nasza ziemia jest w trzecim wymiarze i posiadam na swojej powierzchni wejścia do ziemi w drugim wymiarze ziemia w drugim wymiarze jest wewnątrz z centralnym słońcem pośrodku a ziemia w pierwszym wymiarze do której też można przejść jest jako płaska przestrzeń gdzie najprawdopodobniej występuje tylko woda kamienie teraz tak ziemia w trzecim wymiarze zawiera w sobie Ziemię w drugim wymiarze i ziemię w piersiach wymiarze ziemia w drugim wymiarze gdzie wszystko jest wewnątrz z centralnym słońcem brakuje tam jednego wymiaru który my posiadamy a mianowicie możemy odlecieć a tam takiej możliwości nie ma pierwszy wymiar w porównaniu do drugiego ma taką samą zależność oprócz tego w pierwszym wymiarze percepcja się zmienia anunnaki twierdzili że nawet ciężko się tam myśli dlatego mieszkali tam tylko chyba istoty zesłane za karę

Poniżej pierwszego wymiaru jest lej w którym wszystkie duże które się generowały są zaszczepione na pierwotną energię a ten lej to właściwie stożek naszej piramidy odwrócony do dołu A nad nami jest świat z Piramidą odwróconą do góry i nazywa się Angal Skąd pochodzą istoty anielskie

Portret użytkownika Kwazar

Jak superinteligencja może

Jak superinteligencja może kolonizować Kosmos? Otóż nie może.Ta od człowieka pochodząca. Bo wszystko co w NIEJ ma swój krótki żywot,byt złudny i ograniczony zasięg oraz połączenie z człowiekiem,tak pojęciowe jak i możliwości w ogóle.WYŻSZA INTELIGENCJA (niekoniecznie Bóg)  już dawno stworzyła kosmos,reguły nim rządzące i też człowieka,dając mu możliwość tworzenia swojej "super inteligencji" takiej na miarę i wzrost oraz obwód w pasie Sam się debil (człowieczy) wyjebie bo się mu ciągle coś "WYDAWA"  :))  Taki już jednak jego los (wyznacza mu zasady i reguły) wyższa inteligencja.

Skomentuj