Jak Singapur stał się modelowym przykładem walki z koronawirusem

Kategorie: 

Źródło:123rf.com

Pomimo bliskości Chin miasto - państwo skutecznie radzi sobie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Powodem jest śledzenie wszystkich infekcji i szybkie wdrażanie systemów diagnostycznych. Było to możliwe, ponieważ władze poważnie potraktowały zagrożenie od pierwszych dni epidemii.

 

 

Miasto - państwo Singapur jest jednym z głównych partnerów biznesowych Chin. Nic dziwnego, że pierwsze przypadki koronawirusa Covid - 19 odnotowano tutaj w ciągu kilku tygodni po wybuchu epidemii i udało się uniknąć poważnej epidemii w kraju.

 

Według słynnego genetyka i popularyzatora nauki, Spencera Wellsa, władze miasta szybko zdały sobie sprawę z prawdziwego zagrożenia koronawirusem i podjęły działania w celu jego zwalczania.

 

Opierając się na swoich doświadczeniach z wirusem SARS w latach 2002-2003, Singapur zaczął uważnie monitorować każdy przypadek infekcji w poszukiwaniu połączenia między nimi. Pozwoliło to na kilka dni zidentyfikować łańcuch przenoszenia wirusa od jednej osoby do drugiej i odizolować wszystkich możliwych nosicieli infekcji.

 

Do lutego podjęto decyzję zobowiązującą wszystkich, którzy wchodzą do budynków rządowych lub korporacyjnych, do pozostawienia swoich danych kontaktowych. To znacznie przyspieszyło pracę „detektywów medycznych”.

 

Drugim elementem sukcesu Singapuru w walce z wirusem jest szybki rozwój i wdrażanie testów diagnostycznych. Umożliwiło to sprawdzenie każdej osoby przybywającej do kraju w ciągu trzech godzin, kiedy był poddany kwarantannie.

 

Dla porównania w Stanach Zjednoczonych reakcja była dokładnie odwrotna. Początkowo epidemia koronawirusa nie zyskała żadnego znaczenia, ponieważ jej ognisko było daleko w Chinach. Czujność systemu opieki zdrowotnej została osłabiona, dlatego dziesiątki zainfekowanych wjechały do kraju. Wielu z nich kontynuowało pracę nawet po pojawieniu się pierwszych objawów. Jednocześnie systemy testowe Covid - 19 opracowane w USA okazały się nieodpowiednie do użycia. W rezultacie liczba przypadków zarażeń w tym kraju gwałtownie rośnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jak Singapur stał się

Jak Singapur stał się modelowym przykładem walki z koronawirusem? Nie wiem ale fajnie Jednak co mi z tego ? Ja w Europie żyję a tam liczy się niemożność,byle jakość szarość i makulatura.Rozciągłość niedościgła w POLITYKIERSTWIE ! Każdy, mały i duży w nim uczestniczy.To jest jak wielka gra Jakiem kartofel podobnie jak quafniana reszrta, problemów żadnych nie rozwiążę ale ważne, że MOJE ZDANIE MAM No to co wybieramy w wybory ?

Portret użytkownika dziadek

 

 

A, A, A, KOTKI DWA

 

A, A, A, KOTKI DWA

Wirus i Korona trwa

Nic nikomu nie mówiły

Gniazdko i u nas uwiły.

 

Ach śpij, bo nocą

Kiedy gwiazdy się na niebie złocą

Wszystkie dzieci, nawet złe

Pogrążone są we śnie

Tylko Mamy dzieci nie.

 

A, A, A, cóż to da

Mama przy swym dziecku trwa

Wszyscy wiedzą czemu tak

To jest serca Mamy znak.

 

Ach wstań, kochanie

Już skończony czas na spanie

Teraz rączki dobrze zmyć

Bo z wirusem przyszło żyć

Dzieci zdrowe muszą być.

 

A, A, A, szkoła ma

I zadania dziecku da

Bo to jeszcze nie wakacje

Starsi znowu mają rację.

 

To nic nie boli

Wszystko zrobisz dziś powoli

Pani sprawdzi choć w oddali

Mama z Tatą Cię pochwali

Może wirus się oddali.

 

A, A, A, wreszcie wiem

Mamo, Tato, kocham Cię

Zawsze biegiem, zawsze coś

Dziś ten wirus równy gość.

 

Ach patrz kochanie

Mama mówi dziś do Taty na śniadanie

Wszystko było, biegiem, gazem

Nagle dzisiaj wszyscy razem

Wirus przydał się tym razem.

Skomentuj