Jak przygotować się do wojny nuklearnej aby przeżyć?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do niedawna nikt nie traktował poważnie możliwości wojny nuklearnej. Wydawało się, że wszystkie te zagrożenia pozostały na zawsze w latach 60-70 ubiegłego wieku. Ale, jak widzimy, politycy ponownie przypomnieli sobie o broni jądrowej, a eksperci zaczęli się spierać, czy w 2022 roku wybuchnie wojna nuklearna. Warto zatem zadać sobie pytanie jak przeżyć taki kataklizm, a może też czy warto...

 

Oczywiście nie wiadomo czy naprawdę czeka nas nuklearna apokalipsa. Scenariusz taki nawet w obecnej sytuacji jest mało prawdopodobny i trzeba mieć nadzieję na najlepsze, ale i tak należy przygotować się na najgorsze. Dlatego zastanówmy się co robić podczas samej eksplozji nuklearnej jak przygotować się do ewentualnej wojny z użyciem broni jądrowej. Być może te wskazówki pomogą uratować życie, ale mamy szczerą nadzieję, że nigdy się nie przydadzą.

 

Po pierwsze, pojawia się pytanie po co przygotowywać się do wojny nuklearnej? Nie należy sądzić, że ryzyko wojny nuklearnej powstało tylko w związku z niedawną sytuacją na świecie. W rzeczywistości groźba ataku nuklearnego pojawiła się od momentu pojawienia się pierwszej bomby atomowej i nigdy nigdzie nie zniknęła. Co więcej, broń jądrowa może być użyta nie tylko z powodu konfliktu, ale także z powodu absurdalnego wypadku lub błędu.

 

Co więcej, na świecie wielokrotnie pojawiały się sytuacje, w których ludzkość znalazła się pół kroku przed nuklearną apokalipsą. Oczywiście od czasu do czasu ryzyko to znacznie wzrasta i właśnie mamy taki okres. Dlatego w żadnym wypadku nie będzie zbyteczne przygotowywanie się do wojny nuklearnej, a poza tym nie jest to takie trudne.


Prawie na pewno wojna nuklearna nie zniszczy całego życia na Ziemi. Czy w ogóle ma sens przygotowywanie się do wojny nuklearnej? Nie ma zgody wśród ekspertów w tej sprawie. Jednak w ostatnich latach coraz więcej naukowców uważa, że ​​wojna nuklearna nie zniszczy całego życia na Ziemi. Nawet w tych krajach, które zostaną dotknięte atakiem nuklearnym, wielu ludzi przeżyje. Co więcej nawet mieszkańcy miasta, w które trafią głowice atomowe wroga mają duże szanse na przeżycie. 


Co możemy zrobić? Zaopatrz się w produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia. Gromadzenie zapasów żywności na wypadek wojny nuklearnej to pierwsze co da się zaplanować. Strategiczna rezerwa produktów może być przydatna nie tylko w przypadku wojny nuklearnej, ale innych kryzysów. 

Należy pamiętać, że w każdej sytuacji awaryjnej półki sklepowe opróżniają się w pierwszej kolejności. Co więcej, im bardziej niebezpieczna sytuacja, tym szybciej się to dzieje. A w przypadku wojny nuklearnej sklepy całkowicie przestaną działać. I najprawdopodobniej będziesz musiał długo przebywać w schronie. Dlatego zawsze powinieneś mieć zapas wody butelkowanej w ilości co najmniej 10 litrów na osobę. Woda z kranu i lokalnych źródeł nie będzie zdatna do picia. 

 

Niezbędne jest również przygotowanie produktów o długim okresie przydatności do spożycia. Najlepszą opcją jest żywność w puszkach, batony czekoladowe, krakersy, ciastka i płatki zbożowe, mleko skondensowane. Dobrze jest też mieć zapas zbóż, ale na początku nie będziesz ich potrzebować. Pamiętaj, że wszystkie produkty mają swój własny okres przydatności do spożycia. Dlatego konieczne jest okresowe uzupełnianie zapasów.

 

Zatem co włożyć do plecaka ucieczkowego? Zacznijmy od apteczki. Zalecamy przygotowanie bandaży i opasek uciskowych, leków hemostatycznych, przeciwbólowych, antyseptycznych, antybiotyków, jodku potasu, wilgotnych chusteczek antybakteryjnych. Ponieważ jednym z najbardziej szkodliwych czynników broni jądrowej jest promieniowanie, zalecamy, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest choroba popromienna i jak ją leczy. Należy również przygotować sprzęt do przetrwania w ekstremalnych warunkach - mały topór, nóż, latarkę (najlepiej samozaładowczą), radio na baterie, maski klasy nie niższej niż FFP2 - FFP3, metalowy pojemnik, zapałki oraz zapalniczka, świece, taśma foliowa i elektryczna lub taśma samoprzylepna, komplet odzieży (w zależności od pory roku), artykuły higieniczne, sztućce. 

 

Niezbędne jest również przygotowanie dokumentów – w sytuacjach kryzysowych, zwłaszcza podczas wojny, to najcenniejsza rzecz, jaka może być. Wskazane jest również, aby każdy członek rodziny miał ciepły koc lub śpiwór. Wszystkie powyższe rzeczy umieść w plecakach, które powinien mieć każdy członek rodziny, z wyjątkiem tych najmniejszych. Pozwolą ci szybko zabrać je z sobą np. do schronu, podczas gdy twoje ręce nie będą zajęte, a to jest niezwykle ważne.

Jak przygotować się do wojny nuklearnej – kilka ważnych kroków. Przygotowanie do wojny nuklearnej nie ogranicza się do zbierania awaryjnych plecaków. Ważne jest również podjęcie pewnych działań. Przede wszystkim zalecamy zapoznanie się z literaturą dotyczącą przetrwania i opieki medycznej. Możesz znaleźć potrzebne informacje na YouTube lub posłuchać audiobooków. Nie zapominaj, że podczas konfliktów zbrojnych ludzie często giną, ponieważ inni najczęściej nie wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy. Koniecznie dowiedz się, gdzie znajduje się najbliższy schron. Sprawdź w jakim stanie jest i czy możesz traktować go poważnie.

 

W Warszawie taką rolę może pełnić metro, ale stacje muszą być głębokie. Jeśli korzystamy z innych miejsc pożądane jest, aby miały co najmniej dwa wyjścia. W piwnicy zabierz ze sobą łopaty i łom, bo możesz zostać odcęty. Wybierając bezpieczne miejsce możesz przetrwać nawet będąc praktycznie w epicentrum wybuchu. Na przykład mieszkaniec Hiroszimy, Eizo Nomura, przeżył atak nuklearny, chociaż znajdował się zaledwie 170 metrów od epicentrum. Mężczyznę uratował fakt, że trafił do piwnicy zwykłego domu. Po tych tragicznych wydarzeniach żył kolejne 37 lat i zmarł w wieku 84 lat.

 

To po raz kolejny potwierdza, że ​​nie należy postrzegać wojny nuklearnej jako końca ludzkości, od którego nie ma ratunku. Jednak ważne jest, aby nie zostać zaskoczonym tym kataklizmem bez przygotowania.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Spanie "Na Dziko" w Europie -

Spanie "Na Dziko" w Europie - Praktyczny Poradnik - Poszczególne Kraje

 

https://tuitam.pl/poradniki/spanie-na-dziko/

 

===

 

"Oto 18 najpiękniejszych jezior w Berlinie i Brandenburgii!"

 

Licząc wszystkie naturalnie i sztucznie utworzone jeziora w stolicy Niemiec otrzymamy łącznie 79 zbiorników! Biorąc pod uwagę całą Brandenburgię liczba kąpielisk stanie się czterocyfrowa.

 

Ciężko omówić je wszystkie, tym samym poniższy artykuł przedstawia największe i najpopularniejsze jeziora i kąpieliska w Berlinie i Brandenburgii.

 

https://dojczland.info/kapieliska-w-berlinie-i-brandenburgii/

 

"W Berlinie nad jeziorem"

 

Lista jezior:

 

Alter Hof Unterhavel – Badestelle Alter Hof, Uferpromenade, 14109

Bammelecke Dahme – Badestelle Bammelecke, Sportpromenade 1, 12527

Breitehorn Unterhavel – Badestelle Breitehorn, Breitehornweg 36/38, 14089

Bürgerablage Oberhavel – Oberhavel/Bürgerablage Niederneuendorfer Allee 84, 13587

Dämeritzsee – Badestelle Dämeritzsee, Kanalstraße, 12589

Flughafensee – Badestelle Flughafensee, Betzdorfer Pfad, 13507

Friedrichshagen Müggelsee – Seebad Friedrichshagen, Müggelseedamm 216, 12587

Gartenstraße Dahme – Flussbad Gartenstrasse, Gartenstraße 42, 12557 Berlin

Groß Glienicker See Nord *północne –  Groß Glienicker See, Uferpromenade 9,14089

Groß Glienicker See Süd *południowe – Badestelle Groß Glienicker See, Im Dohl, 14089

Große Krampe Dahme – Große Krampe, Gosener Damm, 12559

Große Steinlanke Unterhavel –  Unterhavel / Große Steinlanke, Badeweg 1, 14109

Grunewaldturm Unterhavel –  Grunewaldturm, Havelchaussee 61, 14193

Grünau Dahme – Freibad Grünau, Sportpromenade 15, 12527

Halensee – Halensee Steg am Restaurant, Königsallee 5a-b, 14193

Heiligensee – Freibad Heiligensee, Sandhauser Straße 132-140, 13503

Jungfernheide Jungfernheidesee – Freibad Jungfernheide, Jungfernheideweg 60, 13629

Kleine Badewiese Unterhavel –  Kleine Badewiese Am Wiesenhaus, 14089

Kleiner Müggelsee – Kleiner Müggelsee Gosener Damm 1, 12559

Krumme Lanke Grunewaldseen –  Krumme Lanke, Fischerhüttenstraße/ Elvirasteig, 14163

Lieper Bucht Unterhavel – Lieper Bucht, Lindwerder, 14193

Lübars Ziegeleisee – Freibad Lübars, Am Freibad 10, 13469

Müggelsee – Strandbad Müggelsee, Fürstenwalder Damm 838, 12589

Orankesee – Strandbad Orankesee, Gertrudstraße 7, 13053

Plötzensee – Freibad Plötzensee, Nordufer 24, 13351

Radfahrerwiese Unterhavel – Havelchaussee 92 B, 14193

Reiherwerder Tegeler See – Reiherwerder, Schwarzer Weg, 13505

Reiswerder Tegeler See – Kąpielisko naprzeciw Reiswerder, Bernauer Straße, 13507

Saatwinkel Tegeler See – Im Saatwinkel 65, 13599

Sandhauser Straße Oberhavel – Sandhauser Straße 57, 13505

Scharfenberg Tegeler See – Scharfenberg gegenüber Insel, 13505

Schlachtensee Grunewaldseen – Elvirasteig Ecke Schillerstraße, 14163

Schmöckwitz Dahme – Schmöckwitzer Damm, 12527

Seddinsee Dahme – Seddinpromenade, 12527

Tegeler See – Schwarzer Weg 21, 13505

Teufelssee Grunewaldseen – Teufelsseechaussee 28, 14193

Wannsee Unterhavel – Wannseebadweg 25, 14129

Weißer See – Berliner Allee 174, 13088

Wendenschloß Dahme – Möllhausenufer 30, 12557

 

https://berlinpopolsku.com/w-berlinie-nad-jeziorem/

 

"WANNSEE TO JEZIORO I PLAŻA NAD RZEKĄ HAWELĄ W POBLIŻU BERLINA. CO ZOBACZYĆ WOKÓŁ JEZIORA?"

 

Stacje Wannsee i Nikolassee - Linie S1, S7

 

Informacje dla turystów:

 

Ulica Colomierstrasse 2

14109 Berlin

 

W berlińskiej dzielnicy Steglitz-Zehlendorf znajduje się Jezioro Wannsee, które jest również nazywane Wielkim Wannsee, ponieważ istnieje również Małe Wannsee, które jest częścią Kanału Gribnitsa. Bolszoj Wannsee to duży odcinek rzeki Hawela.

 

Zbiorniki wodne Bolshoye Wannsee, Gribnitskoe Lake, Gribnitsa Canal, Glinikskoe Lake i Hawela otaczają powiat Wannsee ze wszystkich stron. Tak więc obszar ten jest wyspą rzeczną, która znajduje się na zachód od Greater Wannsee. W pobliżu znajdują się dwie inne wyspy, Schwanenwerder na północy i Pfaueninsel na zachodzie.

 

https://call-boys.ru/pl/rybolovnye-mesta/vanzee-ozero-i-plyazh-na-reke-hafel-pod-berlinom-chto-posmotret.html

 

===

 

BRANDENBURGIA - POCZDAM - BRANDENBURG AN DER HAVEL

 

ZWIEDZAJ Z WODY

 

Poczdam przywodzi na myśl bajki o szczęśliwych ludziach, którzy kochają swoje miejsca na ziemi i pielęgnują je z ogromną miłością.

 

Termin "wyspa wielkich myśli", jakim bywa określany Poczdam, jest odpowiedni nie tylko z filozoficznego punktu widzenia, ale także w odniesieniu do położenia geograficznego. Wystarczy jedno spojrzenie na mapę, by zobaczyć, że MIASTO USADOWIONE W BEZPOŚREDNIM SĄSIEDZTWIE METROPOLII BERLIŃSKIEJ, leży niczym malownicza wyspa POŚRODKU ROZLEGŁEGO KRAJOBRAZU RZEK i JEZIOR. Urocze zakątki miasta najlepiej więc podziwiać z perspektywy wody, choćby podczas rejsu po rozległej RZECE HAWELI i jej jeziorach, tworzących o każdej porze roku wyjątkowy krajobraz. Możliwości tego typu odkrywania stolicy Brandenburgii są niemal nieskończone...

 

Brandenburg an der Havel.

 

Niemal 20 procent powierzchni Brandenburg an der Havel pokrywa woda: jeziora, kanały, średniowieczne rowy przeciwpowodziowe i oczywiście rzeka Hawela, która rozgałęzia się tutaj na kilka odnóg.

 

Niezwykłą przygodą jest zwiedzanie Brandenburga od strony wody, z pokładu łodzi lub barki mieszkalnej.

 

Przystanie dla jachtów i barek mieszkalnych mających wiele możliwości cumowania. Można to zrobić na 7-kilometrowym odcinku np. przy miejskich przystaniach: Salzhofufer, Jungfernsteig czy Neustädter Wassertor.

 

Dla wielbicieli jednośladów przygotowano dobrze oznakowane ścieżki, które prowadzą bezpośrednio wzdłuż brzegów rzek i jezior oraz przez chronione tereny z imponującymi widokami i widokami. Ścieżki dla rowerów łączą się ze szlakami pieszymi, prowadząc do historycznego Starego i Nowego Miasta oraz na Wyspę Katedralną. Prowadzą bezpośrednio nad Hawelą, oferując niepowtarzalny widok na wodę i zapraszając do odpoczynku na różnych plażach i na ławeczkach ustawionych na trasie. Trasy pod nazwami 7 Jezior (7 Seen-Tour) i Bocianiej Ścieżki Rowerowej (Storchenradweg) zachęcają do odkrywania przyrody i najbliższego otoczenia miasta, natomiast ścieżka rowerowa wzdłuż Haweli (Havel-Radweg) prowadzi przez Brandenburg do Poczdamu.

 

https://brandenburgia.onet.pl/poczdam-nie-tylko-dla-ksiezniczek

 

BRANDENBURG AN DER HAVEL

 

https://erlebnis-brandenburg.de/

 

===

Portret użytkownika Kwazar

Reasumując "Jak przygotować

Reasumując "Jak przygotować się do wojny nuklearnej aby przeżyć?" Nie da się przeżyć PAMPERSI od przetrwania.Nie ma takiej opcji !!!! Reszta ocalałych, będzie tylko następnym kąskiem dla powolniejszej Kosy Chwilowym złudem szczęścia.Wojna nuklearna to KONIEC LUDZKOŚCI !!! Od Hiroszimy do dzisiaj, to w mocach atomówek i wodorówek, też się trochę pozmieniało. 

Portret użytkownika Kwazar

Można cwaniaczyć jak się da i

Można cwaniaczyć jak się da i może niektórym początkowo uda się przeżyć morze ognia,ciśnienia i radiacji. Jednak będzie to tylko na krótko i początkowo.Zmieni się bowiem na długi czas (może i na zawsze) całe środowisko ziemskie w którym ocalałłe resztki LUDZIKÓW będzie musiało ciągnąć swój marnego losu żywot.No i o czym właściwie ta jałowa moja gadka ?  Kiedyś było wiadomo, że wojna nuklearna, to KONIEC LUDZKOŚCI ! Dzisiaj diabeł podpowiada, że NIE ! ależ skąd Nie bądź LUDZIKU głupi i daj się skusić Lol  

Portret użytkownika Trup

Jak by już walili i

Jak by już walili i powstawały by grzyby i grzmoty i błyski palące skórę to najlepiej w takiej chwili by było rozłożyć ręce i zaśpiewać "JAAAAAKAAAA TOOOO MEEEEELODIAAAAAA?" A jak już dolatywał by po wybuchowy wiatr 3000km/h do ciebie to: "TAAAAK TO LECIAŁOOOOO!"

 1. Nagranie z rozmowy wściekłego ojca z pracownikiem punktu "szczepień"
  Nagranie z rozmowy wściekłego ojca z pracownikiem punktu "szczepień"

   

 2. 2022.08.12 Rok temu mówiłem o olbrzymim skażeniu wody w Polsce, a też o podwójnej zarazie
  2022.08.12 Rok temu mówiłem o olbrzymim skażeniu wody w Polsce, a też o podwójnej zarazie

   

 3. Sławomir Piwowarczyk - Ruch oporu 2022.08.12
  Sławomir Piwowarczyk - Ruch oporu 2022.08.12

   

 4. Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 11.08.2022
  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 11.08.2022

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika .....................................................

.............................

..................................................................................................................nie będzie srania po krzakach ani srania w koniczynie------------------------------------------------------------------------------są trzy warianty zalanie żydoeuropy wodą  drony z trucizną   i bombka jądrowa----------------------------------------------------------------------------------ci co padną szybko to w pewnym sensie ciala będą miały szczęście  ci którzy przeżyją to dla tych będzie trochę mniej tego szczęścia,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,komiczne jest to że ludzie (gumowe lale) nie mają żadnego wpływu na to     ktoś robi to bez ich wiedzy i bez ich zgody................................................................................................................jeszcze bardziej komiczne jest to że zamiast żydków zaczeli to czerwone ruski........................................................................................................................................

Portret użytkownika b@ron

no taki poradnik że hej... 10

no taki poradnik że hej... 10 litrów wody butelkowanej na głowę??? czyli starczy tak na około 4 dni ... a maski ffp2/3 ??? to chyba po to gdyby po wybuchu atomowym... wybuchła kolejna fala koronawirusa, bo napewno tego typu maski nie pomogą w skażeniu radioaktywnym i są całkiem zbędne...

nie da rady przygotować się na wojnę nuklearną... nawet jak przeżyjesz w bunkrze to w końcu z niego bedziesz musiał wyjść by zdobyć pożywienie... już radioaktywne...tak więc nawet posiadanie schronu jedynie odwlecze śmierć

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ​euklides

to chyba po to gdyby po

to chyba po to gdyby po wybuchu atomowym... wybuchła kolejna fala koronawirusa, bo napewno tego typu maski nie pomogą w skażeniu radioaktywnym i są całkiem zbędne...

Proponuję baran przyłbice. One z pewnością zatrzymają promieniowanie, tak samo jak zatrzymywały wirusa... Wystarczy, że powiedzą ci to w TV i znów będziesz wyzywał ludzie bez zbroi rycerskiej od sku...nów, życząc im śmierci, więc po co się mądrzysz?

Portret użytkownika ​euklides

to chyba po to gdyby po

to chyba po to gdyby po wybuchu atomowym... wybuchła kolejna fala koronawirusa, bo napewno tego typu maski nie pomogą w skażeniu radioaktywnym i są całkiem zbędne...

Proponuję baran przyłbice. One z pewnością zatrzymają wirusa, tak samo jak zatrzymywały wirusa... Wystarczy, że powiedzą ci to w TV i znów będziesz wyzywał ludzie bez zbroi rycerskiej od sku...nów, życząc im śmierci, więc po co się mądrzysz?

Portret użytkownika Hannto

Dla jasności. Wszelkie opcje

Dla jasności. Wszelkie opcje po za schronami i liniami metra z miejsca odpadają chyba że są to piwnice drewnianych domów. W przypadku bloków jeśli zejdziesz do piwnicy istnieje duża szansa że zginiesz bo część bloków zwali ci się na głowę. W Japonii taki problem nie istniał ze względu na fakt że tam występują trzęsienia ziemi więc budynki zamiast się walić w standardowy sposób najczęściej się "składają" bo tak są zaprojektowane. Co więcej warto wspomnieć że przesiedzisz w takim schronie co najmniej 2 tygodnie lub nawet miesiąc zanim promieniowanie na powierzchni zaniknie więc potrzebujesz dużo jedzenia i wody. Co do choroby popromiennej to choć brzmi to brutalnie jeśli przez najbliższe 3 dni ci się tylko pogarsza to znaczy że i tak umrzesz. I najważniejsza rzecz. Kiedy już wyjdziesz ze schronu to twoim największym wrogiem są inni ludzie więc lepiej ich unikać i zaopatrzyć się zawczasu w jakąś broń palną z dużą ilością amunicji. Sytuacje kryzysowe sprzyjają szerzeniu się anarchii co jest oczywiste zwłaszcza że całe pożywienie na powierzni jest skażone, a ludzie mogą stać się nawet kanibalami. Ps. Dokumenty mogą ci się przydać co najwyżej jako podpałka do ogniska podobnie jak banknoty bo w świecie po wojnie atomowej granice jako takie przestają istnieć.

Strony

Skomentuj