Jak powstała tajemnicza mapa Piri Reisa, która nie powinna istnieć?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W 1929 roku, grupa historyków odnalazła ciekawy artefakt. Była to niesamowita mapa narysowane na wygarbowanej skórze gazeli.  Badanie wykazało, że jest to oryginalny dokument, sporządzony w 1513 roku przez Piri Reisa, znanego admirała floty tureckiej z XVI wieku. To, co jest w tej mapie niezwykłe to zgodność szczegółów ze współczesnymi wydawnictwami kartograficznymi.  Wydawało się oczywiste, że można było to osiągnąć jedynie poprzez obserwacje lotnicze, a najlepiej satelitarne.

 

Aby zrozumieć skąd mogła się wziąć taka mapa trzeba trochę pogrzebać w życiorysie Piri Reisa.  Jego pasją była kartografia, a jego wysoka pozycja w siłach morskich Turcji dawała mu uprzywilejowany dostępu do Cesarskiej Biblioteki Konstantynopola. Po analizach mapy dokonanych współcześnie wiemy, że mogła zostać skopiowana z kilku innych kart, z których niektóre pochodziły sprzed IV wieku p.n.e. lub nawet wcześniej.

 

Mapa Piri Reisa odwzorowuje zachodnie wybrzeża Afryki, wschodnie wybrzeża Ameryki Południowej i północne wybrzeże Antarktydy. Linia brzegowa tego odkrytego w XIX wieku kontynentu jest szczegółowo odwzorowana.  Najbardziej zaskakujące jest zatem to, że udało mu się odnaleźć tak dokładną mapę Antarktydy na 300 lat przed jego oficjalnym odkryciem.

Co ciekawe mapa pokazuje linię wybrzeża, które znajduje się pod lodem. Współcześni ludzie doszli do tego jak wygląda ten kontynent za pomocą nowoczesnej technologii, dlatego wydaje się wręcz nieprawdopodobne, aby posiadano takie dane w XVI wieku. Dowody geologiczne wskazują, że znajdująca się na mapie Ziemia Królowej Maud była wolna od lodu cztery tysiące lat p.n.e.

 

 

Oficjalna nauka mówi, że pokrywa lodowa obejmująca Antarktydę ma około miliona lat. Mapa Piri Reisa pokazuje wyraźnie, że północna część kontynentu została odwzorowana przed tym, gdy pokrył ją lód.  Dalsze i bardziej dokładne badania wykazały, że ostatni okres, gdy Antarktyda była częściowo wolna od lodu, zakończył się około 6000 lat temu.  Do tej pory jednak istnieją wątpliwości, co do tego, kiedy rozpoczął się ten okres wolny od lodu. Zakres  czasowy rozciąga się w przedziale od 13 0000 do 9000 lat p.n.e.

Zatem oczywiste pytanie brzmi: Kto odwzorował linię brzegową Ziemi Królowej Maud na Antarktydzie 6000 lat temu?  Nikt nie potrafi na to odpowiedzieć. Czy cywilizacja, która mieszkała wtedy na naszej planecie miała technologii lub potrzebę, aby zrobić coś takiego?

 

Powszechnie wiadomo, że według tradycyjnej historii, pierwsza ludzka cywilizacja pojawiła się na Bliskim Wschodzie około 3000 roku p.n.e. Kolejne to cywilizacja chińska i doliny Indusu.  Zatem żadna ze znanych nam cywilizacji nie mogła wykonać takiego zadania.  Zatem pojawia się oczywiste pytanie: Kto był tutaj tysiące lat temu i był w stanie robić rzeczy, które możemy powtórzyć dopiero teraz, za pomocą nowoczesnej technologii?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Oficjalna nauka to zbiór

Oficjalna nauka to zbiór różnych opinii pseudonaukowców którzy za łapówki otrzymali dotacje na swoje pseudobadania . Niestety , problem urósł przez te dziesiątki lat do wielkości Himalajów i nie da się logicznie powiązać ani wytłumaczyć przeszłości Ziemi . Tak więc wszyscy idą w zaparte i chcą udowodnić niemożliwe wciskają debilne teorie dzieciom w szkole .

Portret użytkownika Nie ekologicznie

Poczekajcie do chwili gdy

Poczekajcie do chwili gdy nauczymy się podróżować w czasie. Okaże się wtedy że Biblia, proroctwa, czy chociażby rzeczone mapy są naszymi współczesnymi dokumentami, ostrzeżeniami, mapami - przeniesionymi w przeszłość w nadziei na uratowanie ludzkości, bądź zmianę scenariusza naszych losów

Strony

Skomentuj