Jak ochronić dziecko przed niebezpiecznymi alergiami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Orzeszki ziemne są uważane za jedne z najtrudniejszych i alergizujących pokarmów. Wczesne wprowadzenie do diety dziecka orzeszków ziemnych pomoże mu w przyszłości uniknąć alergii. Takie dane przedstawiono w niedawnym raporcie American Academy of Pediatrics, który podsumował wyniki kilku ostatnich badań na ten temat.

 

Według neonatologa i dietetyka, doktora Franka Greera z University of Wisconsin - Madison, obecne zalecenia pediatrów obalają poprzednie, zgodnie z którymi rodzicom zalecano unikać alergizujących pokarmów w diecie dzieci przez co najmniej pierwszy rok życia lub nawet dwa lata.

„Warto zacząć podawać takie produkty do dwunastego miesiąca życia” – powiedział Greer - „Średni wiek ich wprowadzenia do diety w trakcie ostatnich badań wynosił siedem miesięcy, a niektóre dzieci otrzymywały orzeszki ziemne już po czterech miesiącach. Może to pomóc ciału dziecka rozwinąć tolerancję na ten pokarm. Ja bym zaczynał od razu, gdy tylko dziecko będzie gotowe do jedzenia twardszego jedzenia”.

Greer wyjaśnił tak poważną zmianę poglądu w tej sprawie, że poprzednie zalecenia opierały się nie tyle na informacjach naukowych, ile na opinii ekspertów. W każdym razie należy pamiętać, że nowe produkty są stopniowo wprowadzane do diety niemowląt, podczas gdy warto starannie monitorować reakcję organizmu, a w przypadku objawów alergii, zaniechać podawania takiego pokarmu.

Orzeszki ziemne są uważane za jedne z najcięższych i alergizujących pokarmów, a alergie na nie są najczęstszą przyczyną anafilaksji po jedzeniu. Więcej informacji na temat zaleceń pediatrów dotyczących pokarmów alergizujących w diecie dzieci można znaleźć w artykule opublikowanym w czasopiśmie Pediatrics.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Cokolwiek zjesz po

Cokolwiek zjesz po szczepieniu może zostać oskarżone o zaburzenia wywowłane przez nierozpoznaną, nieznaną ciału substancję jaką jest np. aluminium czy rtęć. Organizm nie rozpoznanaje wroga i szuka winnego, właściwie kozła ofiarnego. Taki to jest mechanizm.

Portret użytkownika Medium

Nie trzeba być dzieckiem, by

Nie trzeba być dzieckiem, by zachłysnąć się orzeszkiem. Gdy leżałam na pulmonologii przybył młody w pełni sił mężczyzna, któremu przydarzyło się to samo. Niestety nie znam finału tej historii, gdyż opuściłam szpital.

Przyznaj keri, że orzeszki to durna ilustracja do tego artykułu.

Skomentuj