Jak koronawirus pomaga gigantom IT przejąć kontrolę nad światem

Kategorie: 

Źródło: tg

Wiele firm jest na skraju bankructwa z powodu nowego kryzysu. Turystyka, transport lotniczy, działalność restauracyjna, a nawet przedsiębiorstwa naftowe i gazowe (akcje Exxon Mobil spadły dwukrotnie w ciągu miesiąca). Są jednak i tacy, którym COVID-19 przyniósł nieoczekiwany zysk, a nawet daje nową nadzieję, bez względu na to, jak dziwnie to może brzmieć.

 

Amazon jest zmuszony zatrudnić dodatkowych 100 tys. pracowników, aby przynajmniej jakoś sprostać gwałtownie zwiększonemu popytowi. Ruch na Facebooku i YouTube bije rekordy. A kapitalizacja Zoom wzrosła o 14 miliardów dolarów w ciągu kilku tygodni (i o 44 miliardy dolarów od początku roku). Duże firmy IT pracują teraz, aby wyjść z kryzysu silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Zuckerberg powiedział, że liczba połączeń wideo przez Facebook Messenger wzrosła o 70%. Microsoft twierdzi, że liczba użytkowników ich usług online wzrosła o 40% w ciągu jednego tygodnia.

 

Ludzie spędzają więcej czasu w domu i Internecie. Ich zależność od usług świadczonych przez duże firmy rośnie z dnia na dzień. Trend już zmierzał w tym kierunku, ale teraz bardzo przyspieszył. Usługi przesyłania strumieniowego wideo, takie jak Netflix, stopniowo zmniejszają przychody z filmów z Hollywood. Teraz, gdy kino zostało zamknięte na prośbę rządu, Netflix i YouTube zyskały nowych odbiorców. Nawet ci, którzy wolą oglądać jakieś produkcje na żywo, teraz dołączają do kultury oglądania online.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

To wszystko jest chwilowe.

To wszystko jest chwilowe. Przez te masmediami ludzie zaczną tęsknić za naturą i świerzym powietrzem a masmediom pokażą środkowy palec. Nic nie zastąpi naturalnego świata. Ten cały natłok informacji prowadzi do masowego ogłupiania. Od kiedy na noc odłączam całkowicie prąd z wszystkich gniazdek 100 razy lepiej się wysypiam. Te fale elektromagnetyczne nie są zdrowe. Wi-fi tak samo wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Nie ma to jak natura. Polecam seksik pod drzewkiem ze swoją żonką lub partnerką i długie leśne spacery. 

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Skomentuj