Izraelskie wojsko wtargnęło do świętego meczetu Al-Aksa i rozpoczęło atak na Strefę Gazy

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Izrael znowu poszedł na wojnę z Palestyńczykami. Pretekst zawsze się znajdzie. Wczoraj siły Izraela wtargnęły w Jerozolimie do ważnego meczetu Al-Aksa. Jest to trzecie najświętsze miejsce Islamu po Mekce i Medynie. Poprzez to wtargnięcie z punktu widzenia muzułmanów ich świątynia została zbezczeszczona, a chwilę potem w jej okolicach wybuchł pożar, który wywołał wielką radość wśród żydowskich gapiów.

Na początku nie było wiadomo czy płonie sam meczet czy coś koło niego. Ostatecznie okazało się, że paliły się drzewa w okolicy meczetu. Eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego skutkuje wzrostem przemocy ze strony obu zwalczających się stron. Żydzi zabili w ciągu ostatnich godzin 24 Palestyńczyków - w tym 9 dzieci - i ranili 103 osoby, wszystkie w nocnych izraelskich nalotach na Strefę Gazy.

 

Palestyńczycy nie pozostają dłużni i po tym gdy konfrontacja stała sie faktem, zaczeli ostrzeliwać Izrael prymitywnymi rakietami. Według niektórych informacji od wczoraj ze Gazy wystrzelono na Izrael 346 rakiet. WIększość z nich nie dotarła do celów, głównie z powodu działania izraelskiego systemu obrony antyrakietowej Żelazna Kopuła, który bardzo sprawnie niszczy rakiety na dużym pułapie.

 

Przedstawiciele palestyńskiego Hamasu twierdzą, że dopóki trwa syjonistyczna agresja na ich naród, palestyński ruch oporu pozostanie w stanie permanentnego starcia z okupantem, który uczynił Jerozolimę, Al-Aksa i Strefę Gazy celem i sceną walk. Z kolei Izrael ogłosił operację "strażnik murów" prowadzoną przeciwko Strefie Gazy, a wciąż premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiada "nasilenie" ataków na Gazę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro