Izraelskie wojsko wtargnęło do świętego meczetu Al-Aksa i rozpoczęło atak na Strefę Gazy

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Izrael znowu poszedł na wojnę z Palestyńczykami. Pretekst zawsze się znajdzie. Wczoraj siły Izraela wtargnęły w Jerozolimie do ważnego meczetu Al-Aksa. Jest to trzecie najświętsze miejsce Islamu po Mekce i Medynie. Poprzez to wtargnięcie z punktu widzenia muzułmanów ich świątynia została zbezczeszczona, a chwilę potem w jej okolicach wybuchł pożar, który wywołał wielką radość wśród żydowskich gapiów.

Na początku nie było wiadomo czy płonie sam meczet czy coś koło niego. Ostatecznie okazało się, że paliły się drzewa w okolicy meczetu. Eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego skutkuje wzrostem przemocy ze strony obu zwalczających się stron. Żydzi zabili w ciągu ostatnich godzin 24 Palestyńczyków - w tym 9 dzieci - i ranili 103 osoby, wszystkie w nocnych izraelskich nalotach na Strefę Gazy.

 

Palestyńczycy nie pozostają dłużni i po tym gdy konfrontacja stała sie faktem, zaczeli ostrzeliwać Izrael prymitywnymi rakietami. Według niektórych informacji od wczoraj ze Gazy wystrzelono na Izrael 346 rakiet. WIększość z nich nie dotarła do celów, głównie z powodu działania izraelskiego systemu obrony antyrakietowej Żelazna Kopuła, który bardzo sprawnie niszczy rakiety na dużym pułapie.

 

Przedstawiciele palestyńskiego Hamasu twierdzą, że dopóki trwa syjonistyczna agresja na ich naród, palestyński ruch oporu pozostanie w stanie permanentnego starcia z okupantem, który uczynił Jerozolimę, Al-Aksa i Strefę Gazy celem i sceną walk. Z kolei Izrael ogłosił operację "strażnik murów" prowadzoną przeciwko Strefie Gazy, a wciąż premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiada "nasilenie" ataków na Gazę.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaceks77

Izrael ma do okoła samych

Izrael ma do okoła samych wrogów (podobno) i nikt nie jest w stanie uzbroić Palestyńczyków w inną broń niż prymitywne rakiety ? 346 rakiet i nie doszły celu ? A może wszyscy wrogowie Izraela siedzą u niego w kieszeni. A kury znoszącej złote jajka się nie likwiduje. Konflikt trwa 60 lat i Palestyńczycy zawsze prymitywna broń. Nawet Isis miało super wyposażenie a działało raptem kilka lat. Komuś zależy na podtrzymywaniu tego konfliktu, a wiele osób się tym emocjonuje. Wielka wojna miała już być za Arafata. A ile lat już gościu nie żyje Smile

Portret użytkownika baca

hamas to tak jak nasi

hamas to tak jak nasi narodowcy - od zawsze są na smyczy i garnuszku mosadu... jak rzeźnik Palestyny ma problemy polityczne - dzwoni i hamas puszcza na pustynię rakiety...
jeszcze nigdy żadna nigdy niczego nie trafiła bo o to w tym chodzi...
hamas to odpowiednik tvn-u - jak trzeba podratować Jarka to się robi urodziny Hitlera i opowiada ile to w Polsce faszystów Smile

 

Portret użytkownika Czesio i muchy

Nie kumam jednej sprawy.

Nie kumam jednej sprawy. Skoro beznapletkowcy wyrzynają się z muslimami to qrwa co nam do tego. Obydwie opcje to zagrożenie dla europy i chrześcijaństwa, jeżeli ktoś się za takowego uważa. Jeżeli staniemy po stronie muslimów to żydostwo na 100% spierdoli na tereny Polski i Ukrainy i będzie polin a jak pomożemy żydom to znowu fala islamistów popłynie na europę. Niech się mordują na potęgę. Im mniej ich tym spokojniej u nas. Dlaczego kraje muzułmańskie nie pomagają swoim?! Tylko my? A tak nawiasem mówiąc to palestyna i żydostwo to to samo.

Portret użytkownika ronin

zelazna kopula uzywa rakiet o

zelazna kopula uzywa rakiet o wiekszej waretosci niz te wyprodukowane przez palestynczykow w ich domach. przez co palestynczycy wygrywaja ta bitwe finansowo. a okupanci musza wciaz uzupelniac zapasy w zelaznej kop[ule a to kosztuje zwazywszy ze material na budowe rakiet musza kupowac gdyz sami nie maja potrzebnych surowcow. wszyscy dobrze wiemy ze dlugotrwale stosowanie tych tanich i prostych rakiet zmienia symetrie wojnny na niekorzysc izraela. zelazna kopula moze byc w tym wypadku gwozdziem do trumny izraela.to nie jest tania w utrzymaniu zabawka to cos co sporo kosztuje i to koszty sa ciagle.

Portret użytkownika Mojeimię44

Tak sobie pomyślałem teraz,

Tak sobie pomyślałem teraz, że te powstanie Palestynczyków może zakończyć się totalną wojną jeśli włączy się rozstawiony w Libanie Hezbollah a iranskie wojska podejdą przez Syrię pod wzgórza Golan. Wiemy sporo o tym, że Izraelskie wojska atakują Irańskie oddziały w Syrii ale nie wiemy czy one czasami nie przemieszczają się w kierunku Izraela? 

Zarówno w Palestynie jak i w Libanie ale również Syrii i Iranie jest bardzo rozpowszechniony kult drzewa życia. Liban ma nawet te drzewo na fladze. Tzw. cedr libański

Jesli te powstanie przerodzi się w wojnę my Polacy nie będziemy wcale się cieszyć gdyż miliony żydów będą do nas ewakuowani. Już dziś mają oni wielkie w Polsce przywileje dzięki polityce naszych rządów i nie mają problemu z uzyskaniem polskiego obywatelstwa. Więc oby taka wojna nie nastała jednak obawiam się, że to początek końca Izraela a zatem i początek Polin. 

Strony

Skomentuj