Izraelskie myśliwce zbombardowały Strefę Gazy, odpowiadając na wcześniejszy atak rakietowy

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force
Konflikt na linii Izrael-Palestyna znów zaczyna przybierać na sile. W ostatnich dniach w Jerozolimie w dwóch osobnych przypadkach doszło do ataku na Żydów. W wyniku zasztyletowania zginęły dwie osoby a trzy kolejne, w tym 4-letnie dziecko, są ciężko ranne. W niedzielę wieczorem doszło również do ataku rakietowego na Izrael.

 

Władze zapowiedziały, że podejmą zdecydowane działania wobec terrorystów, którzy napadają i zabijają ludzi w jerozolimskim Starym Mieście. Jak dotąd postanowiono ograniczyć dostęp do tego niewielkiego terytorium oraz do meczetu Al-Aksa. W niedzielę rano, Izraelskie Siły Obronne (IDF) aresztowały co najmniej kilkunastu Palestyńczyków. Niektórzy politycy wzywają do przeprowadzenia operacji wojskowej na wielką skalę, podobnej do tej z 2002 roku (Operacja Ochronna Tarcza) która miała miejsce podczas drugiej intifady.

 

W ten sam dzień ze Strefy Gazy odpalone zostały dwie rakiety w kierunku Izraela i choć nie wyrządziły one żadnych szkód, państwo żydowskie postanowiło odpowiedzieć w środku nocy atakując z powietrza terytoria kontrolowane przez palestyński ruch Hamas. Ugrupowanie terrorystyczne powiązane z Państwem Islamskim przyznało się do ataku, lecz IDF oświadczyło iż Hamas jest odpowiedzialny za wszystko co dzieje się w palestyńskiej enklawie.

 

 

Źródło: http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/Israeli-aircraft-attack-Hamas-terror-infrastructure-in-Gaza-in-response-to-rocket-fire-419959

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Izrael należy podziwiać za

Izrael należy podziwiać za samodzielną i odważną politykę oraz przewodzenie Zachodowi. Przecież to małe państwo podporządkowało sobie i swoim celom nawet potężne Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Tymczasem nasze władze pierdzą w stołek w obawie przed Makrelą, która zdradza nas z rosyjskim gazem i próbuje wepchnąć nam na chama islamskich dżihadystów.

Portret użytkownika Aaron makaron

"..odpowiadając na

"..odpowiadając na wcześniejszy atak rakietowy." I kropka i tyle w temacie.
A "nie wyrządził żadnych szkód" - nie mozna wierzyć zakłamanym mediom.
Odpowiedź Izraela jak najbardziej na miejscu
Szalom

Portret użytkownika achiles

NATO potępia naruszenie przez

NATO potępia naruszenie przez Rosję przestrzeni powietrznej Turcji

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił dziś "niedopuszczalne naruszenie tureckiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty wojskowe" podczas incydentów z maszynami rosyjskimi i tureckimi na granicy turecko-syryjskiej.
 A zbombardowanie oznaczonego szpitala w Afganistanie jest w zupelnosci dopuszczalne i nie nalezy sobie tym glowy zawracac no bo to pewnie byla pomylka, ale na wszelki wypadek to NATO zrobi dochodzenie czy aby nie mozna za to obwinic Rosji. Sami sie kompromituja. Kiedys juz Putin okreslil NATO jako grupe karlow ktorzy powchodzili sobie na ramiona i udaja giganta. Turcja dostanie za to po tylku. Wystarcza oby Syria i Irak dala autonomie na terytoriach zamieszkalych przez Kurdow i mamy nowa wojenke, a terytoria Kurdyjskie w Syrii i Iraku to mniej niz 10% terytorium, tereny zamieszkale przez Kurdow w Turcji to 35% kraju. Turcy chcieli byc potega, ale na to potrzeba zaplecza przemyslowego i spolecznego - a z tym jakos krucho. 

 

Portret użytkownika xar

Kto lubi

Kto lubi Żydów???Jehowa!!!
Dlaczego Bogowi żydowskiemu miła była ofiara Abla (baranki i kozy zabijane na ofiarę krwawą)
a niemiła ofiara Kaina ( zboża, owoce i warzywa -płody rolne bez krwi,  tłuszczu i męsiwa)?
Jaki Bóg, takich ofiar żąda. Dalsze wnioskowanie pozostawiam otwarte...

Skomentuj