Izraelskie lotnictwo naruszyło przestrzeń powietrzną Syrii i zaatakowało wojska Assada

Kategorie: 

Źródło: Internet

Izraelskie lotnictwo naruszyło po raz kolejny przestrzeń powietrzną Syrii i dokonało ataku na jednostki armii syryjskiej w górach Qalamoun na granicy syryjsko-libańskiej, donosi syryjska agencja informacyjna  AMN (Al Masdar News ).

 

Zródło informacji Al Masdar zbliżone do syryjskiej armii twierdzi, że jeden izraelski samolot wleciał w syryjską przestrzeń powietrzną od strony Libanu i zbombardował cel w Jard Nalhleh. Obecnie nie ma jeszcze informacji o stratach w sprzęcie lub ludziach w szeregach wojsk rządowych.

 

Dzisiejszy atak jest kolejnym aktem agresji izraelskiej na Syrię w ostatnich tygodniach. Miesiąc temu izraelskie lotnictwo zbombardowało pozycje wojsk syryjskich na Wzgórzach Golan.

 

Nasilenie ataków izraelskich na jednostki syryjskie ma związek z postępami wojsk wiernych prezydentowi Assadowi w rejonach granicznych Libanu i Wzgórz Golan, co oczywiście wywołuje zaniepokojenie reżimu w Tel- Awiwie.

 

W południowo zachodniej Syrii różne grupy rebelianckie składają broń lub w zamian za wolną drogę do prowincji Idlib oddają swe okrążone pozycje siłom rządowym, zdarzają się także przypadki przechodzenia rebeliantów na stronę rządową.

 

Rebelianci, którzy dzięki mediacji rosyjskiego Centrum Pojednania działającego w Syrii skorzystali z amnestii, mogą złożyć broń i wrócić do normalnego życia lub dołączyć do lokalnych lekko uzbrojonych milicji i pod nadzorem rządu dbać o porządek w swoich wioskach i miasteczkach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny

Komentarze

Portret użytkownika Antyparch

Jadą, jadą chłopaki !!!

Jadą, jadą chłopaki !!!

Już mają spóźnienie. Ale dobrze idzie. Parchy powqrwiają sąsiadów, to i szybciej ruszą wytępić ten pomiot szatana. Pyskate, zarozumiałe sqwysyny zawsze dostają na co sobie zapracowali.

3991

Portret użytkownika rip

a czemu to syria nie moze

a czemu to syria nie moze zbombardowac jakims jednym samolotem izraela ? maja obrone antyrakietowa, to poslac im ze 50 pociskow z roznych stron w 1 cel tego pewnie nie obronia i wytluc te zydowskie nasienie terroru

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Rosół z kur wielu 2

Mój post z 11.10 jest

Mój post z 11.10 jest skierowany do tego Pana inżyniera budowy różańca, magistra tornistra teologii własnej stosowanej. Tytuły chyba nadane przez łojca dyrektora :/ jak można takie rzeczy pisać to mi się w głowie nie mieści. Żydzi latają jak zbóje, bez honoru zabijają. Wysępili pewnie znowu kilka ton bomb za friko od większego brata, to se polecieli kogoś zabić. Tak to wygląda.

Skomentuj