Izraelski startup opracowuje balony wychwytujące dwutlenek węgla

Kategorie: 

Źródło: High Hopes Labs

Izraelska firma High Hopes Labs dołączyła do walki z globalnym ociepleniem, szukając inspiracji w górnych warstwach atmosfery, gdzie ma nadzieję wysłać partię balonów, które wychwytują dwutlenek węgla do recyklingu.

Według oficjalnej doktryny klimatycznej zaakceptowanej przez "synod" ONZ, emisje dwutlenku węgla pochodzące ze spalania paliw kopalnych i rolnictwa przemysłowego są główną przyczyną zmian klimatycznych. Jednak usuwanie CO2 z atmosfery w standardowych temperaturach wymaga zbyt wiele energii, aby rządy i firmy uznały to za opłacalne.

 

Izraelska firma High Hopes Labs opracowało system, który wychwytuje węgiel tam, gdzie prawie zestalił się, wysoko nad Ziemią. Wspaniałą rzeczą jest to, że bardzo łatwo jest wychwycić gaz, gdy jest bliski zamarznięcia a dwutlenek węgiel zamarza w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza. Jedyne miejsce, w którym możemy znaleźć CO2 w pobliżu tego punktu temperaturowego znajduje się 15 kilometrów nad naszymi głowami.

 

Firma przetestowała swój system na małą skalę, wypuszczając balony wypełnione gazem z dołączonym pudełkiem, które służyło jako urządzenie do wychwytywania dwutlenku węgla. Zamrożony węgiel jest następnie oddzielany od powietrza, zawracany do ziemi i może być poddany recyklingowi.

 

Startup planuje zbudować większe balony w ciągu dwóch lat, z których każdy może być wykorzystany do usunięcia tony węgla dziennie za mniej niż 100 USD.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklide⁣s

Zamrożony węgiel jest

Zamrożony węgiel jest następnie oddzielany od powietrza, zawracany do ziemi i może być poddany recyklingowi

Admin przeczytaj czasem na spokojnie to co piszesz. I lepiej wyjaw nam czy dostajesz jakąś kasę za te bzdety o globalnym ociepleniu od jakiejś tajemniczej organizacjii? Bo to jest ciekawe, a nie te majaki.

Portret użytkownika oswiecony77

narobili wam balaganu w

narobili wam balaganu w glowie Kazdy chce byc Bogiem Likwidacja kazdej religi likwidacja rzadow panstwowych Wspolna gospodarka wojsko zreszta niepotrzebne Nauka ktora daje ziarno nie te ochlapy Mala planeta ziemia i ja Co ja tutaj robie Za kare na tym zadupiu

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Kwazar

Jak daleko jeszcze posunie

Jak daleko jeszcze posunie się ludzka głupota ? I to nie dlatego, że to z Izraela ...ale tak w ogólnym konekście, światowych pomysłów GenJAL ...NO !   i analnych. Acha, czyli teraz BALOUUUUUNY napowietrzne CO2 wychwytujące ? Mnie się już tylko widzi, że jutro, to mi się przyda porządny bunkier do zamieszkania i to na prawdę tajny dla nielicznych oraz przeczekanie na przejaśnienia ogólne pogody ROZUMU i rozumu i pogody .....wszędzie :))) 

Portret użytkownika orka

Albo zarazkami mającymi

Albo zarazkami mającymi spowodować kolejną epidemię, kiedyś amerykanie zrzucali stonkę by zniszczyć uprawy a dziś są mikroskopijni zabójcy ludzi rozsyłani po świecie w probówkach przez ichnich kurierów. Zamiast wypuszczaniem balonów niech zajmą się ekologią we własnym kraju na ziemi.

Portret użytkownika syriues

To wplynie niepodwarzalnie na

To wplynie niepodwarzalnie na urodzaj.Jezeli beda to robic masowo,to bedzie to jak za czasów Noego,tzn.ziemia bedzie czarna i nic na niej nie urosnie,chocby nawet czarnoziem to byl.bez wegla mozemy zapomniec.

Takze robia to by zysk mieć, a zycie zabić.

Takze ludzie, przelaczcie sie w koncu i uznajcie w koncu to,ze ktoś chce nas wykonczyc i robi to ludzka ręką. 666 macza łapy i gotuje zupe w pelnej swiadomosci ,ze jest sie pod wladza samego upadłego, ktory nam zazdrosci.

Portret użytkownika Endymion

"Startup planuje zbudować

"Startup planuje zbudować większe balony w ciągu dwóch lat, z których każdy może być wykorzystany do usunięcia tony węgla dziennie za mniej niż 100 USD."
Teraz wiadomo po co leżą hałdy węgla przy polskich kopalniach, będą je utylizować balony za 100$/tonę, bo po co sprzedać Polakom za 200$. 300$ straty dla kopalni, to jest geszeft w nowej ekonomii, a i jeszcze dotacja jewrounijna i państwowa na utylizację polskiego węgla znajdzie się.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika orka

Mowa jest o początku całego

Mowa jest o początku całego bałaganu, który mamy dziś czyli o roku 1968, rok założenia "klubu rzymskiego". Czy to nie dziwne, że właśnie wtedy zaczął się bunt studentów (Michnik, Kuroń, Szlajfer) i emigracja żydów w tymże roku z Polski? Niestety nasza wikipedia to 1/3 wiadomości zawartych w wersji angielskiej wikipedii, dlatego najlepiej od razu sięgać do angielsko języcznych wiadomości na interesujące tematy.

Skomentuj