Izraelski sierżant, który dokonał egzekucji na Palestyńczyku, pójdzie do więzienia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Izraelski żołnierz oskarżony o zabicie rannego Palestyńczyka w głośnej medialnie sprawie został uznany za winnego zarzucanego mu czynu i będzie skazany.

 

Sierżant Elor Azaria został uznany za winnego zastrzelenia 21-letniego Palestyńczyka, Abdula Fatah al-Sharifa w Hebron, na terenie Zachodniego Wybrzeża Jordanu w marcu ubiegłego roku. Azaria otrzymał stosunkowo łagodną karę 18 miesięcy pozbawienia wolności. Głównodowodzący wojskiem potępili działania swojego żołnierza, jednakże spotkały się one z uznaniem jego współtowarzyszy oraz wielu obywateli. Premier Izraela Benjamin Netanyahu zapowiedział, że poprze każdą decyzję, która doprowadzi do ułaskawienia skazanego sierżanta.

Wieść o czynie żołnierza szybko rozbiegła się po kraju, ponieważ egzekucję na Palestyńczyku nagrano na telefonie komórkowym i udostępniono w sieci. Na nagraniu widać jak skrępowany Sharif, który dodatkowo jest ranny po dźgnięciu nożem, zostaje zabity przez Elora Azarię jednym, precyzyjnym strzałem w głowę. Sąd wojskowy starał się oddalić oskarżenia wobec sierżanta utrzymując, że działał on w strachu, iż Sharif jest jednym z terrorystów-samobójców w kamizelce z ładunków wybuchowych.

 

Egzekucja miała miejsce w trakcie fali palestyńskich ataków, które spowodowały śmierć 29 Izraelczyków. Po skrytykowaniu działań Elora i dążeniu do skazania go, aktualny rząd razem z generalicją znaleźli się pod falą krytyki ze strony prawicy. Benjamin Netanyahu miał zadzwonić do ojca sierżanta, który oczekuje wyroku, aby zagwarantować mu, że wyciągnie z tego jego syna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Anioł Prawdy

po mojemu to by trzeba było

po mojemu to by trzeba było cały ten izrael zamknąć i pilnować jak jednego wielkiego więzienia by nikt stamtąd nie wyszedł ani nie wyleciał samolotem. Odłączyć im internet i wszelkie środki do komunikacji ze światem a najlepiej to odłączyć im wszelkie źródła energii i ropy niech się zajmą kręceniem korby we wszystkich urządzeniach Biggrin

Skomentuj