Izraelski rząd zaakceptował projekt ustawy uważanej za rasistowską

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Izraelską sceną polityczną wstrząsnął kolejny fundamentalny spór polityczny. Tym razem poszło o uznanie Izraela za "państwo żydowskie". Przeciwnicy premiera Netanjahu twierdzą, że to oburzające i rasistowskie prawo, które jest wymierzone w nieżydowskich obywateli Izraela.

 

Jak wiadomo, o Żydach nie wolno pisać źle, a każdy, kto zwerbalizuje o nich coś krytycznego, choćby miał rację, jest obwołany domyślnie przebrzydłym antysemitą, z którym w najlepszym wypadku nie ma sensu dyskutować, a nawet trzeba takiego izolować. Doprowadziło to do takiej sytuacji, że publicyści na świecie, albo piszą o Izraelu dobrze, albo w ogóle i generalnie boją się pisać jak jest.

 

A jest tak, że naród, który był jeszcze niedawno bestialsko mordowany przez niemieckich narodowych socjalistów, zaczyna się niebezpiecznie upodabniać pod wieloma względami do swoich oprawców sprzed 70 lat. Na terenie Izraela mamy przecież pełnowymiarowe getto porównywalne do tego warszawskiego - Strefę Gazy.

 

I teraz być może będziemy mieli też prawo na wzór znanego mieszkańcom wojennej Warszawy prawa "Nur fur Deutsche", dzielące obywateli na lepszych – wtedy aryjskich, dzisiaj żydowskich i gorszych, czyli całą resztę. Wyobraźmy sobie jaki jazgot pojawiłby się w polskich mediach, gdyby parlament planował ustawowo określić, że Polska to kraj tylko dla Polaków. Oburzeniu nie byłoby końca, ale skoro sprawa dotyczy Izraela...

 

Premier Benjamin Netanjahu odpiera zarzuty o próby budowy "żydowskiego apartheidu" twierdząc, że ustawa stwierdzająca, że Izrael to "państwo żydowskie" nie ma za zadanie dzielić społeczeństwa. W państwie Izrael jest jego zdaniem równość zagwarantowana dla wszystkich obywateli. Jednak Netanjahu sformułował również takie pojęcie jak "prawo narodowe", które jest jego zdaniem przywilejem wyłącznie dla Żydów.

 

Doprawdy trudno nie dostrzegać tutaj pewnych analogii, a gdy jeszcze przeanalizuje się doktrynę zwaną "syjonizmem", to dopiero można nabawić się niebezpiecznych skojarzeń, o których dla bezpieczeństwa, lepiej w dzisiejszych czasach nie pisać zbyt wiele.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aenwu

Ja już tak mam że  podchodzę

Ja już tak mam że  podchodzę z dystansem  do tego czy można komuś zaufać i tu moje pytanie Czy takiemu Mariuszowi Max Kolonko można zaufać? bo Alexowi Jonesowi i Davidowi Icke to wiadomo nie ma co ufać ale czy Pan Mariusz należy do tego grona jak myślicie?

Portret użytkownika aenwu

Obejrzyjcie sobie film

Obejrzyjcie sobie film "system działania pasożytów".To idealnie odzwierciedla żydowską naturę podniesioną do n-tej potęgi.Żyd od wieków żeruje na żywicielach,problem w tym,że żywiciele są jakby pod wpływem hipnozy,częściowo uśpieni,nie zdają sobie sprawy,że ktoś ich wykorzystuje ktoś im kreuje taką a nie inną rzeczywistość,tworzy takie a nie inne prawo,bo ten pasożyt działa w ukryciu,dobrze się maskuje,kamufluje.Po prostu nie widać jego bezpośredniej szkodliwości,uciążliwości,terroru,reżimu,dyktatu,jego wpływu,ingerencji na cokolwiek.Ludzie nie widza tej skomplikowanej pajęczyny,siatki z mnóstwem przynęt i wabików.Nie mogą i nie potrafią sobie tego nawet wyobrazić,uzmysłowić.

Portret użytkownika qismo

Bardzo dobre

Bardzo dobre stwierdzenie. 
Ja natomiast przytoczę zdanie nawiązujące w pewnym sensie do żydów, mianowicie: "Największym sukcesem szatana było wmówienie ludziom, że nie istnieje."

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika arli

Przeciez ci w Izraelu o nie

Przeciez ci w Izraelu o nie sa Zydzi ! To sa Chazarzy, z teranow tureckich ktorzy przyjeli wiare zydowska ! 
Antysemityzm właściwie rozumiany winien być niechęcią,  nawet nienawiścią do wszystkich narodów semickich, to znaczy niechęć lub nienawiść do 93% narodów arabskich w tym także Palestyńczyków i 7% żydów!!!!!!!!!!!!!!!: ! Jesli Antysemitą jest wróg większości Semitów to wnioski mogą być nader ciekawe - wrogowie Żydów nie mogą być antysemitami, bo są wrogami kilku % Semitów a zatem największymi antysemitami są Żydzi - odwieczni i śmiertelni wrogowie ArabówSlowo semityzm  wymysli Wilhelm Marr w 1879 roku..
 
"Kto wymyślił słowo antysemityzm? dla kogo jest ono tak naprawdę obraźliwe dla Żydów czy dla Arabów? Kto świadomie wprowadził w błąd ludność świata?

Semici (za wikipedią) to umowna nazwa, pochodząca od imienia biblijnego Sema, grupy ludów posługujących się językami należącymi do rodziny języków semickich. Do Semitów zaliczają się m.in.: Akadowie, Arabowie, Asyryjczycy, Babilończycy, Fenicjanie, Izraelici.

Więc również Arabowie są Semitami i stanowią większość populacji, a na dodatek są liczniejsi od Żydów i ci ostatni nie stanowią nawet 10% Semitów

Jeśli wiec założymy ze, antysemitą jest wróg większości Semitów to wnioski mogą być nader ciekawe - wrogowie Żydów nie mogą być antysemitami, bo są wrogami kilku % Semitów a zatem największymi antysemitami są Żydzi - odwieczni i śmiertelni wrogowie Arabów

Po co to wszystko? Aby nie pojawiło się słowo antysyjonizm."
Wiecej w linku:
http://katalogi.pl/232459-kto-wymyślił-antysemityzm?.html

Portret użytkownika tomasz26

wypieliscie sie wespol z

wypieliscie sie wespol z balwanami rzymskimi na   jedynego wladce zeimi teraz macie czelnosc nauczac ludzkosc o swoim prymacie wobec boga  ..pan was wygladzi jak to robil przed wikami z  czcicielami balwanow  i zasiadzie i bedzie rządzil zydami  (tymi ktorzy maja obiecne wybawienie) a reszta zeimi zobaczy ze los ktory spotkal zydow to czyn boga i jego wola

Strony

Skomentuj