Izraelski nurek znalazł 900-letni miecz rycerski

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Znalezisko jest niesamowite i wywołało wiele emocji. Według agencji Reuters, izraelski nurek odkrył w Morzu Śródziemnym 900-letni miecz rycerski. Jednometrowy miecz z 30-centymetrową rękojeścią leżał na dnie morza w pobliżu Hajfy.

 

„Miecz, który jest w doskonałym stanie, jest pięknym i rzadkim znaleziskiem i wydaje się, że należał do rycerza krzyżowców” – powiedział Neir Distelfeld, inspektor antykradzieżowy w Izraelskiej Służbie Zabytków.

 

Na izraelskim wybrzeżu Morza Śródziemnego znajduje się wiele naturalnych zatok, w których statki cumowały podczas sztormu w czasach starożytnyc – twierdzą izraelscy arcgeolodzy. W tym czasie powstawały tu liczne osady i starożytne miasta portowe.

 

„Te warunki od wieków przyciągały statki handlowe, które pozostawiły po sobie bogate zasoby archeologiczne. Niedawno odkryty miecz to kolejne takie znalezisko ”- dodał Dastelfeld.

 

Nurek znalazł miecz w sobotę i wziął go ze sobą, ponieważ obawiał się, że może zostać skradziony lub zasypany piaskiem na dnie morza. Przekazał go władzom i otrzymał od nich dokument wdzięczności za dokonany akt cywilny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Esteban

No tak. Jak Żyd znajduje

No tak. Jak Żyd znajduje stary miecz, to jest to sensacja i emocje, a gdy z j. Lednickiego wyciąga się starsze miecze, topory i inne artefakty, to już sensacji nie ma i stallin nie ma o czym pisać.

Skomentuj