Izraelski nacjonalizm pozostaje nadal tematem tabu

Kategorie: 

Foto: AP

Rabbi Ovadia Yosef, duchowy przywódca sefardyjskiej prawosławnej Partii Shas wezwał swoich zwolenników do tego (z okazji święta Rosz Haszana) by modlić się o zniszczenie wrogów narodu żydowskiego, w szczególności, Iranu i Hezbollah. Ovadia Yosef jest zany ze swoich kazać przepełnionych nienawiścią do „nie-żydów”

Rabin Ovadia Yosef powiedział dosłownie:

"Bóg powinien powalić i zabić Palestyńczyków oraz ich przywódcę Mahmuda Abbasa"

Wcześniej określił Palestyńczyków jako "węże" i modlił się, aby szef Autonomii Palestyńskiej „zniknął z tego świata”.

Przy innej okazji duchowy lider partii Szas powiedział:

Goje zostali stworzeni przez Boga w tym celu, aby obsługiwali żydów w sobotę. To jest jedyna przyczyna, dlaczego Bóg dopuścił, by pojawili się oni na świecie. Nie ma miejsca dla gojów w tym świecie, jeśli nie służą oni żydom”

Rabbi Ovadia Yosef jest uważany za jednego z najważniejszych przywódców religijnych w Izraelu. Partia Szas jest obecnie członkiem koalicji rządzącej w tym kraju i ma setki tysięcy zwolenników. Oświadczenia rabina Józefa były cytowane przez Jerusalem Post.

 

___

Smutne, ale prawdziwe. Głupich nie sieją.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Obrońca Ziemi
Portret użytkownika Obrońca Ziemi


Komentarze

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Oczywiście zaszedł błąd,

Oczywiście zaszedł błąd, przejęzyczenie. Ta partia jest jak najbardziej ortodoksyjna. Nie ma to jednak wpływu na treść i zawartość wypowiedzi rabbina, a jedynie co do określenia ruchu politycznego. Za błąd sorki.Tu nie odbywa się dyskusja na temat co to jest ortodoksja a co prawosławie; treścią artykułu jest wypowiedź faceta, który razem ze swoim ruchem polityczno-religijnym nadaje się do wariatkowa, a nie do rządu (nie-rządu). Pzdr. 

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika 3plabc

Skrajna prawica na całym

Skrajna prawica na całym świecie jest taka sama, bez względu na pochodzenie. Nasza nacja i naród jest najlepszy, a reszta to podludzie, parobki, niewolnicy stworzeni by nam służyć etc. Dlatego nigdy nie będę popierał skrajnej prawicy i podobnych dyrdymałów. Zło w czystej postaci, podobnie jak skrajna lewica pokroju czerwonych khmerów.

Portret użytkownika ja

religia to wymysł ludzi do

religia to wymysł ludzi do sprawowania władzy i kontrolowania ciemnych zacofanych i przerażonych światem ludzkich zwierząt, niby wszystkie religie miłują pokój szacunek do drugiej istoty jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, a to kłamstwo jest po to tylko aby zmylić istoty ludzkie, bo kto chciałby być wyznawcą religi w której jest nienawiść i destrukcja w stosunku do innych i samych siebie??? A jednak....

Portret użytkownika smiesznie tu czasami

tak sobie czytam artykulay i

tak sobie czytam artykulay i wasze wypowiedzi i stwierdzam ze wiekszoscia ludzi da sie kierowac szczegolnie jesli mysla ze znaja jakas prawde na temat swiata, prawda ma zazwyczaj to do siebie ze lezy bardziej po srodku. Dla zainteresowanych proponowal bym wycieczke do izraela i porozmiawianie z ludzmi na imprezach, na ulicy , popatrzec jak zyja arabi  wrocic do polski i popatrzec jeszcze raz na nas - w kazdym narodzie znajda sie fanatycy a  w szczegolnosci narodach z fanatyczna religia i wiara we wszystko co ksiadz, rabin, imam powie. siejac burze zbierzemy tylko deszcz i wiatrlepiej zacznijmy pietnowac zlych ludzi- jednoski- a nie cale narody

Portret użytkownika skowron

Masz rację, tyle że... obce

Masz rację, tyle że... obce kraje najczęściej postrzegamy poprzez działalność ich władz. Jeśli władze nie reagują na zjawisko, to w dużym uproszczeniu oznacza to, że nie mają nic przeciwko. Władze są wybierane pośród ludzi i przez ludzi, więc jeśli otrzymują takie poparcie, to oznacza, że ludzie myślą podobobnie. Tak się składa, że rabin Owadia Josef którego dotyczy artykuł jest osobą cieszącą się bardzo dużym poparciem żydów w tym władz, które nie stawiają mu żadnych zarzutów. To coś wielokrotnie więcej, niż polski ojciec dyrektor, gdyż po uszy siedzi w polityce, a nie tylko wyraża swoje poglądy.Wypowiedź na temat gojów, którzy żyją by usługiwać żydom obiegła cały świat i oburzyła polityków zachodu, którzy wzywali rząd w Izraelu do ustosunkowania się do wypowiedzianej tezy. Niestety, żaden izraelski parlamentarzysta nigdy nie wyraził skruchy czy choćby wstydu za te słowa.

Portret użytkownika Zenek

" przywódca sefardyjskiej

" przywódca sefardyjskiej prawosławnej" - co ma prawosławie do tej nazistowskiej ekstremy z piekła rodem? Znowu ktos sie bawi w dziwolagi słowne by zachwile udowadniać Rosjanom iz sa "duchowymi zydami" którzy powinni niezwłocznie poddać sie religijnemu kastrowaniu?

Portret użytkownika barra barra

Dziadek przychodzi do

Dziadek przychodzi do spowiedzi i mówi:- proszę księdza, wie ksiądz, wojna, a ja ukrywam żyda w piwnicy- to nie jest zły uczynek synu- no ale proszę księdza on mi płaci 100 złotych dziennie- to nic ryzykowałeś życieDziadek odchodzi ale po chwili wraca i mówi:- to może mu powiem że wojna się już skończyła?

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Strony

Skomentuj